logo
logo
logo
logo

II Krajowy Kongres Sekretarzy
Opublikowano: 16 maja 2017

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej wraz z Forami Sekretarzy samorządów terytorialnych z całej Polski organizuje w Krakowie w dniach 29 – 30 maja 2017 r. II Krajowy Kongres Sekretarzy. Gospodarzem Kongresu jest Forum Sekretarzy Samorządów Polski Południowej, które w 2017 roku świętuje jubileusz 25-lecia działalności.

Krajowy Kongres Sekretarzy

II Krajowy Kongres SekretarzyJest to przedsięwzięcie skierowane do sekretarzy samorządów terytorialnych z całej Polski. Jego celem jest integracja środowiska sekretarzy i wymiana doświadczeń wynikających z różnych modeli i stosowanych praktyk zarządzania w samorządach terytorialnych.

W zamyśle organizatorów doroczny Kongres ma być także miejscem debaty z przedstawicielami władz centralnych, którzy mają bezpośredni wpływ na przepisy prawa oddziałujące na funkcjonowanie samorządu lokalnego.

Pierwszego dnia,  podczas sesji plenarnych, omawiane będzie wykorzystywanie przez administrację publiczną technologii informatycznych i komunikacyjnych w relacjach z obywatelem oraz problematyka cyberbezpieczeństwa w administracji publicznej. Zaprezentowane zostaną także dobre praktyki w tej dziedzinie.

W trakcie Kongresu przedstawione zostaną wnioski z raportu „Realizacja usług publicznych w jednostkach samorządu terytorialnego – ograniczenia, możliwości, rekomendacje” . Raport opracowany został przez FRDL w partnerstwie ze Związkiem Miast Polskich, Związkiem Gmin Wiejskich RP i Związkiem Powiatów Polskich dla Ministerstwa Rozwoju.

W programie drugiego dnia Kongresu pod hasłem „Profesjonalny urząd gwarancją rozwoju regionu” zaplanowano sesje panelowe. Ich tematem będą zarządzanie zasobami ludzkimi, protokołu dyplomatycznego oraz zagadnienia partycypacji społecznej w administracji publicznej.

II Krajowy Kongres Sekretarzy

Kongres objęty jest patronatami honorowymi Ministerstwa Cyfryzacji, Sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Prezydenta Miasta Krakowa.

Krajowy Kongres Forów Sekretarzy, który miał miejsce w Warszawie w dniach 2-3 czerwca 2016 r. zgromadził gości z całej Polski oraz 11 innych krajów. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej i fora sekretarzy samorządów terytorialnych z całej Polski. Partnerem wydarzenia było Centrum Ekspertyz dla Reform Samorządu Terytorialnego działające przy Radzie Europy.

Pełny program wydarzenia, informacje o prelegentach, formularz zgłoszeniowy oraz inne ważne informacje na stronie: www.kongressekretarzy.pl .

Źródło: Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej.

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Związek Powiatów Polskich

XXVI Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Pol...

W dniach 29–30 września odbyło się w Ossie posiedzenie Zgromadzenia...
powiat augustowski

Powiat augustowski po raz czwarty liderem...

Już po raz czwarty z rzędu Powiat Augustowski triumfuje w prestiżowym...
Kobylnica

Gmina Kobylnica dobrze wykorzystuje swój pote...

Ranking Związku Powiatów Polskich, oceniający wiele dziedzin życia spo...
Wałcz

Bogdan Wankiewicz – Priorytetowe dobro...

Już udział w tym rankingu jest wielkim wyzwaniem. Uzyskanie 10...