logo
logo
logo
logo
Kobylnica

Gmina Kobylnica dobrze wykorzystuje swój potencjał
Opublikowano: 1 kwietnia 2020

Ranking Związku Powiatów Polskich, oceniający wiele dziedzin życia społecznego, gospodarczego i ekonomicznego, doskonale to podsumowuje. Kobylnicę wyróżniono w nim drugim miejscem wśród gmin wiejskich za 2019 rok.

Kobylnica

Wysokie miejsce w tak prestiżowym rankingu jest efektem działań prorozwojowych zakrojonych na szeroką skalę, wielu aktywności w różnych dziedzinach oraz innowacyjności. Samorząd został wyróżniony także tytułem „Super Gmina”, ponieważ uzyskał największy procentowy udział realizacji wszystkich kryteriów zawartych w Rankingu w swojej kategorii.

Gmina Kobylnica leży w północno-zachodniej części województwa pomorskiego. Zachwyca położeniem, krajobrazem, wieloma inwestycjami proekologicznymi, jak również bogatą ofertą przygotowaną z myślą o potencjalnych inwestorach. Stanowi przykład dobrze zorganizowanej, wielofunkcyjnej europejskiej gminy wiejskiej.

Proinwestycyjny kierunek rozwoju jest możliwy dzięki dogodnemu położeniu. Bliskie sąsiedztwo Słupska, Ustki i Trójmiasta umożliwia doskonały dostęp do szkolnictwa wyższego, kadry pracowniczej, dóbr kultury, rekreacji, licznych obiektów handlowych i wielu instytucji. Gmina leży przy głównych szlakach komunikacyjnych regionu. Jej teren przecina droga krajowa nr 6, która biegnie od granicy z Niemcami przez Szczecin, Słupsk, Lębork, Gdynię, aż po Gdańsk. Jednocześnie wytyczona jest tu także trasa drogi krajowej numer 21, która łączy północ z południem kraju.

– Priorytetem jest dla nas systematyczne przekazywanie środków finansowych na remonty i budowę dróg gminnych oraz zaangażowanie finansowe w remonty dróg powiatowych. Odpowiednie skomunikowanie jest podstawą działania rozwoju gospodarczego – mówi Leszek Kuliński, wójt Kobylnicy od 1998 roku, który w wyborach samorządowych w 2018 r. uzyskał wśród mieszkańców ponad 67 proc. poparcia w pierwszej turze. Z myślą o inwestorach samorząd podejmuje przedsięwzięcia polegające na zbrojeniu terenów pod budowę sieci kanalizacyjnej oraz wodociągowej.

Na terenie gminy prężnie działają przedsiębiorstwa świadczące usługi w zakresie handlu, budownictwa, przemysłu i przetwórstwa. Ważnym krokiem w jej rozwoju jest otwarcie się na nowych inwestorów, którzy chcą związać swoją działalność z najbliższym regionem. Z myślą o nich uruchomiono nowoczesną witrynę internetową – www.nieruchomosci.kobylnica.pl – zawierającą informacje dotyczące gruntów przeznaczonych pod przyszłe inwestycje i budownictwo mieszkaniowe, jak również potrzebne dane związane z przeznaczeniem wybranego terenu. Ponadto istnieje możliwość zapoznania się z ulgami, które gmina Kobylnica przygotowała pod kątem przyszłych inwestorów.

Kobylnica

Na terenie gminy funkcjonuje Centrum Usług Wspólnych, działa nowoczesne Centrum Kultury i Promocji z salą teatralną, które oferuje szeroki wachlarz wydarzeń: koncertów, spektakli teatralnych, cyklicznych imprez, spotkań tematycznych. Ponadto w Gminie prężnie działają: Gminna Biblioteka Publiczna wraz z filiami, Ośrodek Pomocy Społecznej, Straż Gminna, Ochotnicza Straż Pożarna.

Warto podkreślić, że kobylnicki samorząd od kilkunastu lat utrzymuje partnerskie relacje z innymi gminami w Polsce i za granicą. Współpraca owocuje licznymi wymianami grup młodzieżowych oraz promocją turystyki i obszarów przeznaczonych pod inwestycje.

Zrównoważony rozwój jest następstwem licznych inwestycji w infrastrukturę techniczną, społeczną i ekologiczną, jak również realizowanej polityki prorodzinnej oraz otwartości na środowisko biznesowe i gospodarcze. Wszystko to stanowi istotną zachętę do osiedlania się i rozwijania przedsięwzięć gospodarczych na obszarze gminy Kobylnica.

Tagi: , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Powiat Hajnowski

Region Puszczy Białowieskiej kusi inwestorów...

Powiat Hajnowski (Podlaskie) jest otwarty na nowe projekty gos...
Gorlice

Gorlice – idealne miejsce na inwestycje...

Atrakcyjne, w pełni uzbrojone działki inwestycyjne czekają na...
podatek od nieruchomości

Samorządy podnoszą stawki podatku od nierucho...

Na rok 2023 r. ministerstwo określiło górny pułap stawki podat...