• Menu

  Powiat augustowski po raz czwarty liderem

  Już po raz czwarty z rzędu Powiat Augustowski triumfuje w prestiżowym rankingu Związku Powiatów Polskich, plasując się na pierwszym miejscu w kategorii do 60 tys. mieszkańców.

  W 2019 r. zdobyliśmy punkty we wszystkich 10 grupach tematycznych w ramach kryteriów Ogólnopolskiego Rankingu Powiatów, co dowodzi, że naszym celem jest zrównoważony rozwój – mówi Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski.

  powiat augustowski

  Na szczególne podkreślenie zasługuje poprawa sytuacji w ochronie zdrowia. Augustowski szpital od pięciu lat uzyskuje dodatni wynik finansowy, rośnie liczba pacjentów oraz ilość świadczonych usług medycznych. Ponadto dokonywane są zakupy nowoczesnego sprzętu i realizowane są inwestycje.

  Ustabilizowanie sytuacji finansowej szpitala, umożliwiło skierowanie środków na opiekę długoterminową. W 2019 r. zakończył się remont budynku hospicjum o wartości ok. 3,4 mln zł. Dzięki tej inwestycji możliwe było zwiększenie ilości miejsc dla pacjentów i rozszerzenie kontraktu z NFZ, co sprawiło, że obecnie jest to największa placówka tego rodzaju w regionie.

  Powiat Augustowski dużą wagę przykłada także do edukacji i wychowania młodego pokolenia. Za działania w tym zakresie, w 2019 r. uhonorowany został certyfikatem „Samorządowego Lidera Edukacji”.

  Zgodnie z potrzebami mieszkańców, w 2019 r. zrealizowano wiele inwestycji drogowych. Ich łączna wartość wyniosła ok. 14 mln zł. Było to możliwe dzięki dobrej współpracy z samorządami lokalnymi i wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych.

  Zapraszamy do odwiedzenia malowniczych terenów powiatu augustowskiego, które od lat stanowią ulubione miejsce wypoczynku wielu turystów.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane