logo
logo
logo
logo
powiat augustowski

Powiat augustowski po raz czwarty liderem
Opublikowano: 14 kwietnia 2020

Już po raz czwarty z rzędu Powiat Augustowski triumfuje w prestiżowym rankingu Związku Powiatów Polskich, plasując się na pierwszym miejscu w kategorii do 60 tys. mieszkańców.

W 2019 r. zdobyliśmy punkty we wszystkich 10 grupach tematycznych w ramach kryteriów Ogólnopolskiego Rankingu Powiatów, co dowodzi, że naszym celem jest zrównoważony rozwój – mówi Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski.

powiat augustowski

Na szczególne podkreślenie zasługuje poprawa sytuacji w ochronie zdrowia. Augustowski szpital od pięciu lat uzyskuje dodatni wynik finansowy, rośnie liczba pacjentów oraz ilość świadczonych usług medycznych. Ponadto dokonywane są zakupy nowoczesnego sprzętu i realizowane są inwestycje.

Ustabilizowanie sytuacji finansowej szpitala, umożliwiło skierowanie środków na opiekę długoterminową. W 2019 r. zakończył się remont budynku hospicjum o wartości ok. 3,4 mln zł. Dzięki tej inwestycji możliwe było zwiększenie ilości miejsc dla pacjentów i rozszerzenie kontraktu z NFZ, co sprawiło, że obecnie jest to największa placówka tego rodzaju w regionie.

Powiat Augustowski dużą wagę przykłada także do edukacji i wychowania młodego pokolenia. Za działania w tym zakresie, w 2019 r. uhonorowany został certyfikatem „Samorządowego Lidera Edukacji”.

Zgodnie z potrzebami mieszkańców, w 2019 r. zrealizowano wiele inwestycji drogowych. Ich łączna wartość wyniosła ok. 14 mln zł. Było to możliwe dzięki dobrej współpracy z samorządami lokalnymi i wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych.

Zapraszamy do odwiedzenia malowniczych terenów powiatu augustowskiego, które od lat stanowią ulubione miejsce wypoczynku wielu turystów.

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Powiat Hajnowski

Region Puszczy Białowieskiej kusi inwestorów...

Powiat Hajnowski (Podlaskie) jest otwarty na nowe projekty gos...
Gorlice

Gorlice – idealne miejsce na inwestycje...

Atrakcyjne, w pełni uzbrojone działki inwestycyjne czekają na...
podatek od nieruchomości

Samorządy podnoszą stawki podatku od nierucho...

Na rok 2023 r. ministerstwo określiło górny pułap stawki podat...