• Menu

  Powiat augustowski od lat w czołówce Rankingu

  Rozmawiamy z Jarosławem Szlaszyńskim, starostą augustowskim, nagrodzonym w Rankingu Związku Powiatów Polskich oraz konkursie „Lider edukacji”

  Starosta Jarosław Szlaszyński

  Starosta Jarosław Szlaszyński prezentuje Srebrny Certyfikat

  Powiat augustowski zwyciężył w tegorocznej edycji Rankingu Powiatów w kategorii powiatów do 60 tys. mieszkańców. Jaki jest pana przepis na sukces?

  Jarosławem Szlaszyński – W Rankingu uczestniczymy od 12 lat i z dumą mogę powiedzieć, że każdego roku byliśmy w czołówce krajowej i zajmowaliśmy pierwsze miejsce w województwie. Zwycięstwo i tytuł „Dobry Polski Samorząd” uzyskaliśmy po raz pierwszy w historii. A przepis na sukces? Profesjonalna realizacja zadań przez dobrze dobrany zespół kierowniczy i urzędników, właściwe gospodarowanie finansami i skuteczne pozyskiwanie funduszy. Ważna jest szeroka współpraca – wspólne działanie jest siłą, która pozwala na skuteczne rozwiązywanie problemów samorządowych.

  Jakimi działaniami zrealizowanymi w ubiegłym roku może pochwalić się powiat?

  Jarosławem Szlaszyński – Zadania realizujemy w trzech obszarach: drogi, opieka medyczna i oświata. We współpracy z samorządami i nadleśnictwami zbudowaliśmy 18 km dróg i most oraz przygotowaliśmy dokumentację na nowe zadania na 11,4 mln zł. Od 2015 roku realizujemy program na rzecz szpitala. W ostatnich dwóch latach szpital uzyskał dodatni wynik finansowy, a na poprawę bazy wydaliśmy 4,7 mln zł, w tym 2,1 mln ze środków zewnętrznych, ponadto pozyskaliśmy 2 mln zł na nowe inwestycje.

  Coraz większy zakres zabiegów i operacji sprawia, iż wzrasta liczba pacjentów korzystających z usług szpitala. W dziedzinie oświaty od lat koncentrujemy się na wzmocnieniu jakości pracy szkół i placówek. Nasze działania znajdują uznanie wśród ekspertów zewnętrznych. Powiat kolejny raz uzyskał certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji”. Ponieważ czwarty raz byliśmy w gronie najlepszych, otrzymaliśmy srebrny certyfikat, a za innowacyjne działania na rzecz bezpieczeństwa uczniów wyróżnienie „Lider Bezpieczeństwa w Oświacie”.

  Rozmawiał :Tomasz Rekowski

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane