• Menu

  Zostań inwestorem społecznym

  Początek nowego roku budżetowego to idealny moment, by w plany biznesowe wpisać także zaangażowanie społeczne firmy. Gotowe i sprawdzone rozwiązanie proponują twórcy Szlachetnej Paczki. Pakiet Inwestora Społecznego pozwala nawet małym i średnim firmom rozpocząć efektywne działania z obszaru CSR

  Projekt Szlachetna Paczka to nie tylko grudniowy finał związany z prezentami gwiazdkowymi dla potrzebujących rodzin. To całoroczna praca tysięcy wolontariuszy, którzy odwiedzają te rodziny, poznają ich potrzeby, opiekują się także dziećmi i młodzieżą z problemami. Pakiet Inwestora Społecznego pozwala wesprzeć finansowo te działania.

  – Inwestor Społeczny to innowacyjny pomysł dla firm, dający okazję do lokalnego zaangażowania w wiodący, szeroko rozpoznawalny projekt, jakim jest Szlachetna Paczka. Mamy nadzieję, że w ten sposób przybliżymy ludzi, którzy odnieśli sukces do tych, którym trzeba pomagać, bo sukces dopiero przed nimi – przekonuje twórca Szlachetnej Paczki, ks. Jacek WIOSNA Stryczek.

  Firmy zyskują pewność, że ich pieniądze zostaną wykorzystane efektywnie, bo współpracują z jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych akcji charytatywnych w Polsce. Przedsiębiorcy mają szansę pomagać w swoim najbliższym otoczeniu, bo Inwestor Społeczny daje możliwość wyboru wspieranej grupy wolontariuszy w określonym mieście czy nawet dzielnicy. Dzięki darowiźnie możliwe staje się między innymi szkolenie nowych wolontariuszy w regionie, co przekłada się na większą skuteczność pomagania potrzebującym rodzinom, a także zwiększenie ich liczby.

  – Działam lokalnie, bo jeśli społeczność lokalna będzie się miała lepiej, to i ja będę się miał lepiej. Byle zapoczątkować łańcuch. Wypuścić dobrą energię, która pracuje dalej i pomnaża efekty – przekonuje Krzysztof Szota, szef kancelarii podatkowej z Gdańska, który jest już Inwestorem Społecznym Szlachetnej Paczki.

  Dzięki współpracy technologicznej Szlachetnej Paczki i Allegro, dołączenie do grona pomagających jest równie przystępne jak typowe zakupy internetowe na największej platformie zakupowej w Polsce.  – Decyzję o pomaganiu można podjąć tu i teraz, siedząc przed monitorem swojego komputera. Skorzystało już z tego już ponad 100 firm, a to dopiero początek nowego roku budżetowego – mówi Krzysztof Śpiewek, manager CSR Allegro.

  Zakup pakietu Inwestora Społecznego to forma darowizny, dlatego umożliwia odliczenie jej od podatku. Przedsiębiorca będzie otrzymywał na bieżąco raporty z wykorzystania swoich pieniędzy, a dzięki kontaktowi z wolontariuszami Szlachetnej Paczki, otrzyma także dodatkową możliwość zaangażowania siebie i swoich pracowników w działania charytatywne. Na przykład poprzez udział w lokalnych wydarzeniach Szlachetnej Paczki, zorganizowanie magazynu w swojej firmie czy udział w finale akcji wspólnie z wolontariuszami.

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane