logo
logo
logo
logo
Klucz się zaciął

Klucz się zaciął albo złamał podczas otwierania drzwi? Wezwij ślusarza
Opublikowano: 16 sierpnia 2021

Wchodzenie, wychodzenie, wielokrotne zamykanie i otwieranie drzwi powoduje, że z czasem zamek może nie działać jak należy. W końcu jest to tylko mechanizm. Komu z nas nie zdarzyło się, że spiesząc się do pracy czy załatwić ważną sprawę zacięliśmy zamek w drzwiach i wtedy ani w prawo, ani w lewo. Zbyt gwałtowne próby mogą wręcz doprowadzić do złamania klucza, a wtedy pozostaje już tylko wezwanie ślusarza. Zanim przejdziemy do kwestii wymiany zamka w drzwiach, podpowiemy, jak można spróbować wyciągnąć klucz, który się zaciął.

Jeśli klucz nie jest złamany, możesz jeszcze próbować wyciągnąć go z zamka

To jakie czynności musisz podjąć w gruncie rzeczy zależne są od tego, w którym momencie klucz zaciął się w zamku. Jeśli podczas otwierania drzwi, to jeszcze łatwo możesz sobie poradzić, choć wszystko zależy od tego czy wkładka nie jest uszkodzona. Jeśli tak nie jest to czasem wystarczy naciśnięcie na zamek i przytrzymanie go w tej pozycji, bo wtedy lekko poruszając kluczem w prawo i w lewo można go wyciągnąć. Jednak jeśli nie jest to możliwe, to pozostaje spryskanie zamka środkiem typu VD 40. Wtedy być może udać się ruszyć zamek. W przypadku gdy zamek zaciął się przy zamkniętych drzwiach i nie można wyciągnąć klucza, lepiej wezwać fachowca z https://www.pogotowie-zamkowe-lodz-24h.pl/ niż się szarpać bo jego złamanie, spowoduje konieczność rozkręcenia całego mechanizmu w celu jego wyciągnięcia, albo nawet konieczność wymiany zamka. Wkładkę możesz wymienić samodzielnie. Musisz jednak wybrać dokładnie taką samą, czyli dopasować odpowiednio rozmiar, aby mechanizm działał prawidłowo. Możesz oczywiście do tej pracy wezwać fachowca, podobnie jak do wymiany zamka w drzwiach Łódź jest miastem, gdzie znajdziesz wielu dobrych ślusarzy, którzy chętnie wykonają dla Ciebie tę usługę. Zatem jeśli jesteś mieszkańcem tego miasta czy też przebywasz w nim czasowo, wybierz numer do najbliższego fachowca.

A co z zamkiem samochodowym?

Jeśli chodzi o wymianę zamka w samochodzie, to już nie jest tak prosto. O ile z awaryjnym otwieraniem poradzi sobie ślusarz, o tyle w przypadku konieczności wymiany zamka, a nie jedynie samej wkładki, konieczna będzie pomoc elektromechanika z warsztatu samochodowego, bowiem większą zamków jest teraz otwieranych elektronicznie i połączonych przewodami chociażby z alarmem. Zatem jeśli kluczyki do samochodu zacięły się lub złamały, ślusarz Ci pomoże, natomiast w przypadku konieczności wymiany centralnego zamka, musisz skorzystać z pomocy warsztatu. Oczywiście, by dostać się do samochodu i zawieźć go do naprawy, musisz skorzystać z awaryjnego otwierania. Zatem najpierw ślusarz, a potem naprawa. .

 

Tagi: , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

samobójstwo

80 proc. wzrost liczby zamachów samobójczych...

Według danych Komendy Głównej Policji, w ciągu pięciu miesięcy...
przegląd samochodu

Jak przygotować samochód do dłuższej trasy?...

Wiele osób szykuje się do wakacji i pomimo wysokich cen benzyny, które...
samochód po powodzi

Czy warto kupić samochód po powodzi?...

Po każdej powodzi pojawiają się oferty sprzedaży pojazdów, które zosta...
Co zabrać do sanatorium

Co zabrać do sanatorium?...

Wybierasz się do sanatorium? A może chcesz pomóc bliskiej Ci o...