• Menu

  Zalety domu parterowego

  Wielu ludziom domek jednorodzinny tradycyjnie kojarzy się z budynkiem, który posiada piętro. Jednak ostatnimi czasy coraz więcej osób decyduje się na wybudowanie dla siebie domu parterowego – czyli takiego, który tego piętra nie posiada. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim dlatego, że domy parterowe charakteryzują się naprawdę sporą ilością zalet. Przede wszystkim doskonale nadają się dla osób z niepełnosprawnościami, które nie mogą pozwolić sobie na wspinanie się po schodach. Dodatkowo, ogromną zaletą domu parterowego jest to, że wszędzie jest blisko – ponieważ wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednym piętrze. Nic więc dziwnego, że projekty domów parterowych stają się z roku na rok coraz popularniejsze.

  dom parterowy

  Co ma wspólnego kształt działki z domem parterowym?

  Wybierając projekt domu parterowego musisz wziąć pod uwagę to, jaki kształt ma działka którą posiadasz lub którą chcesz kupić. Jest to konieczne przede wszystkim ze względu na wielkość rzutu poziomego budynku. Jeżeli chcesz, aby wszystkie niezbędne pomieszczenia znajdowały się na parterze to istnieje duże prawdopodobieństwo, że domek ten będzie nieco większy w podstawie. Oznacza to z kolei, że działka, którą potrzebujesz powinna być także odpowiednio większa. Trzeba również mieć świadomość, że taki budynek nie stanie na działce, która charakteryzuje się dużym spadkiem.

  Jak powinien wyglądać dobrze zaprojektowany dom parterowy?

  Projekty domów parterowych, które będziesz brał pod uwagę powinny być przede wszystkim dobrze wpisane w kształt działki, którą posiadasz. Jeżeli działka ma kształt prostokąta bądź kwadratu, to najlepiej kupić projekt domu parterowego, który również będzie prostokątny bądź kwadratowy. Ponadto dobry projekt to taki, w którym wejście usytuowane jest w taki sposób, aby znajdowało się jak najbliżej środka geometrycznego bryły. Dzięki temu pomiędzy pomieszczeniami nie trzeba będzie pokonywać długich dystansów i zmniejszy to również wielkość korytarza, a więc jakby nie patrzeć, zmarnowanej powierzchni.

  Jakie są koszta budowy domu parterowego?

  Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie są koszta budowy domu parterowego – a w szczególności, czy są one niższe od budowy domu piętrowego. Prawda jest taka, że to zależy od tego, jaki projekt się wybierze. Przeważnie mniejsze domy, mające do 150m2, faktycznie są tańsze w budowie, jednak jeżeli chcesz postawić coś większego, to będziesz musiał mierzyć się z kosztami podobnymi lub większymi niż wybudowanie domu piętrowego. Koszta są też uzależnione od tego, jaka technologia będzie wykorzystana do postawienia domu – czy będzie to budynek drewniany czy też murowany? Na szczęście piękne projekty domów parterowych znajdziesz na stronie https://studiokrajobrazy.pl/projekty-domow/domy-parterowe.

  materiał sponsorowany 


  Nowe szeregówki Wrocław. Jakie są nowe domy? Ekologiczne!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane