logo
logo
logo
logo
dom w Siechnicach

Wolnostojący dom na sprzedaż czy szeregowy dom Siechnice?
Opublikowano: 18 września 2021

Słońce wstało już jakiś czas temu, właśnie pijesz poranną kawę. Przy okazji zerkasz na oferty nieruchomości. Masz ambitny plan kupić dom i to najlepiej w tym roku. Niestety, przeglądając ogłoszenia, cały czas się wahasz. Z jednej strony kuszą Cię piękne domy wolnostojące. Z drugiej – ceny wciąż rosną, a koszty utrzymania razem z nimi. Nie wiesz więc, czy będzie to dobra decyzja.

Twój stres potęguje fakt, że zwlekanie nie pomoże Ci zrobić dobrego interesu przy zakupie. Jednocześnie wiesz dobrze, że to poważna decyzja i nie chcesz popełnić błędu. Zatrzymaj się na chwilę. Przeczytaj poniższy artykuł. Rozwiewamy w nim wątpliwości dotyczące wyboru między domem w zabudowie szeregowej a wolnostojącym. A to wszystko na przykładzie domu w Siechnicach.

Który dom na sprzedaż pod Wrocławiem jest tańszy?

To zawsze zależy od wielu czynników. Na cenę wpływa przecież standard, lokalizacja, zastosowane technologie i metraż. Jeśli jednak wziąć pod uwagę dom wolnostojący i szeregówkę, które nie różnią się między sobą powyższymi czynnikami, co kupisz taniej? Szeregówkę. Dlaczego? Ponieważ nie płacisz wówczas za wielką działkę, która potem i tak staje się koszmarnie trudna w utrzymaniu.

W domach szeregowych niższe są również koszty ogrzewania. Ściany boczne takich budynków nie są wystawione na działanie czynników atmosferycznych. Prócz tego sąsiedzi ogrzewają nawzajem swoje domostwa. A to wszystkim mieszkańcom pozwala na oszczędności.

Jaki dom w Siechnicach da Ci większą swobodę?

Zdefiniuj najpierw swobodę. Jak ją rozumiesz? Jeśli zależy Ci na urządzaniu imprezy od rana do nocy przez 7 dni w tygodniu, to rzeczywiście dom szeregowy nie jest najlepszym rozwiązaniem. Takie działania mogą się skończyć wizytą służb porządkowych, bo sąsiedzi nie będą cierpliwi wiecznie. Cisza w najbliższym otoczeniu jest jednak mile widziana przez rodziny z dziećmi. Bliskość innych ludzi sprawia też, że wszyscy czują się zdecydowanie bezpieczniej niż w chacie na odludziu.

Prawdziwa swoboda czeka jednak na Ciebie za drzwiami Twojego domu. Jeśli lubisz piesze i rowerowe wędrówki, domy w Siechnicach są świetnym wyborem. Okoliczne lasy pozwolą Ci na częsty kontakt z naturą. Do tego w Siechnicach jest strzeżone kąpielisko Błękitna Laguna. A jego brzegi zostały zagospodarowane przez władze miejskie w taki sposób, by stworzyć tu idealną przestrzeń do rodzinnej rekreacji.

Jaką nieruchomość łatwiej wynająć lub sprzedać?

Tutaj również największą rolę gra lokalizacja inwestycji. Z uwagi na wymienione wyżej zalety szeregówek w razie potrzeby sprzedasz je szybciej niż wolnostojący dom z dużym ogrodem. Jeśli zaś chodzi o wynajem – wszystko zależy od najemcy. Domami wolnostojącymi zainteresowani są raczej odbiorcy luksusowi. Szeregówkami – niemal każdy, ponieważ cena jest nieco niższa.

Jeśli więc chcesz mieć możliwość szybkiej sprzedaży lub wynajmu nieruchomości, zdecydowanie stawiaj na szeregówkę. Dom wolnostojący warto kupić, jeśli masz duże oszczędności i w razie potrzeby możesz poczekać kilka miesięcy, nim uda Ci się znaleźć nabywcę lub najemcę.

Dom Siechnice. Czy warto kupować go teraz?

Tak i to z kilku powodów. Ceny nieruchomości drastycznie wzrosły w przeciągu ostatniego roku. Doświadczenie pokazuje, że nie spadną. Wzrost cen może nie być już aż tak spektakularny. Jednak nadal będzie występował. Poza tym za jakiś czas znowu nastąpi ich wzrost. Ten schemat powtarza się od dziesięcioleci.

Prócz tego właśnie teraz, w 2021 roku, powstają domy przy samym kąpielisku Błękitna Laguna. Masz więc niezwykłą okazję zamieszkać nad akwenem wodnym za cenę niedużego mieszkania w centrum wrocławskiej aglomeracji. Domy mają powierzchnię niespełna 112 m2. Na dole znajduje się duży salon z aneksem kuchennym, wiatrołap, łazienka i pomieszczenie gospodarcze. Na poddaszu – cztery sypialnie i większa łazienka rodzinna.

Domy budowane w ramach poprzedniego etapu inwestycji sprzedały się bardzo szybko, a znajdowały się dalej od jeziora. Warto odwiedzić stronę osiedla Scandi City jak najszybciej i umówić się na oglądanie. Z dużym prawdopodobieństwem za parę miesięcy te domy nie będą już dostępne, a takich inwestycji można ze świecą szukać.

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Kołdra naturalna Ludwika – czemu musisz...

Znalezienie dobrej kołdry to absolutny fundament zdrowego i przyjemneg...
Pellet drzewny

Terra Pellet — Producent pelletu drzewnego...

Pellet drzewny stał się niezwykle popularnym źródłem energii w wielu d...
przetargi syndyków

Bezpieczne zakupy na przetargach syndyków – k...

W świecie przetargów syndyków kryją się nie tylko niezwykłe ok...
listwy przypodłogowe

Cechy doboru listwy przypodłogowej do systemu...

Ukryte drzwi stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem we współczes...