logo
logo
logo
logo
szeregówki Wrocław

Nowe szeregówki Wrocław. Jakie są nowe domy? Ekologiczne!
Opublikowano: 30 sierpnia 2021

Jak zmienił się rynek nieruchomości w ostatnich latach? Największy wpływ na rozwój nowych trendów miała pandemia i postępujące problemy klimatyczne. Globalne zagrożenie koronawirusem sprawiło, że banki mniej chętnie udzielają kredytów. Jednocześnie Polacy coraz bardziej chcą wyprowadzać się z miast. W efekcie coraz więcej osób inwestuje w domy w zabudowie szeregowej zamiast w wolnostojące domki jednorodzinne.

Z kolei wieści o ogromnych pożarach, topniejących lodowcach, śmiercionośnych upałach w krajach uważanych dotąd za dość zimne… To skłania nas do wzięcia odpowiedzialności za własne czyny i inwestowania w rozwiązania ekologiczne. Poniżej znajdziesz kilka technologii, na które możesz się natknąć w nowych szeregówkach pod Wrocławiem. Lepiej wiedzieć, w jakim kierunku zmierza budownictwo, niż potem żałować, że coś Cię ominęło.

Pompy ciepła z systemem chłodzenia. Tanie ogrzewanie w nowych domach.

Jeśli Twój dom będzie wyposażony w pompę ciepła, możesz liczyć na wyraźne zmniejszenie kosztów ogrzewania. Nie chodzi tu wyłącznie o utrzymywanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach. Pompa ciepła podgrzewa też ciepłą wodę. Prócz tego podczas jej pracy nie powstają żadne zanieczyszczenia, co odróżnia ją od kotłów na węgiel, pellet czy ekogroszek. Powietrze na osiedlu wyposażonym w pompy ciepła będzie więc czystsze i zdrowsze o każdej porze roku.

Jeszcze więcej oszczędności? W inwestycjach pojawia się rekuperacja.

W budynkach z rekuperatorem napływające powietrze jest filtrowane i ogrzewane. Dzięki temu pomieszczenia nie ulegają łatwemu wychłodzeniu. Co najlepsze, źródłem energii grzewczej dla wpuszczanego powietrza jest… ciepło odzyskane z powietrza wywiewanego. A to sprawia, że koszty ogrzewania w nowych szeregówkach pod Wrocławiem są jeszcze niższe.

Ogrzewanie podłogowe. Nowe mieszkania są estetyczne i zdrowe.

Ciepła podłoga pod stopami długo kojarzyła się wyłącznie z komfortem. Tymczasem okazuje się, że to rozwiązanie jest również ekologiczne. Dlaczego? Ponieważ woda w grzejnikach musi być podgrzana do wyższej temperatury niż w instalacji podłogowej. A to oznacza, że inwestując w podłogówkę, oszczędzasz energię.

Zakup domu w stanie deweloperskim z zamontowanym ogrzewaniem podłogowym jest dobrym pomysłem również dla alergików.

Czy deweloper montuje fotowoltaikę w nowych szeregówkach Wrocław?

Inwestycja w panele fotowoltaiczne jest coraz częściej jednym z pierwszych wydatków po zakupie domu. Nic dziwnego. Dostęp do własnej energii jest dla wielu z nas kuszący, szczególnie że energia słoneczna jest całkowicie ekologiczna. Deweloperzy raczej nie instalują paneli od razu, mogą jednak przygotować pod nie uchwyty i przyłącza. W ten sposób unikasz utraty gwarancji na dach i możesz cieszyć się swoim prądem ze słońca.

Światłowód na współczesnych osiedlach to absolutny standard.

Urządzenia światłowodowe pobierają zdecydowanie mniej prądu niż dotychczasowe instalacje internetowe. Zwiększenie przepustowości łącza wymaga przy tym jedynie zmiany w sprzęcie sieciowym bez wymieniania przewodów. Oznacza to, że instalacja światłowodowa posłuży Ci przez kolejne 30 lat, jeśli wierzyć szacunkom. Z tej perspektywy można się zdziwić, że niektórzy deweloperzy wciąż próbują oferować swoim wrocławskim klientom internet starego typu.

Nieruchomości z rynku pierwotnego. Szeregowe domy na sprzedaż.

Wszystkie wymienione tu technologie znajdziesz na osiedlu Zielone Południe w podwrocławskich Radomierzycach. Świetny dojazd do miasta, lokalizacja tuż obok Zielonego Klinu Południa Wrocławia, brak terenów fabrycznych w okolicy to kolejne argumenty za tym, by zainteresować się tą inwestycją. Domy o metrażu od 85 do 109 m2 cieszą się sporym zainteresowaniem. Koniecznie zajrzyj na stronę osiedla i sprawdź, co jeszcze przyciąga nabywców.


Jak zorganizować strefę piknikową na osiedlu?


 

Tagi: , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Opodatkowanie paneli fotowoltaicznych

Opodatkowanie paneli fotowoltaicznych podatki...

Fotowoltaika, pomimo niekorzystnych zmian prawnych dotyczących rozlicz...
nieruchomości na sprzedaż

Gdzie najlepiej szukać nieruchomości na sprze...

Podjąłeś decyzję o zakupie mieszkania i rozpoczynasz proces poszukiwan...
podatek od nieruchomości 2023

Podatek od nieruchomości – nowe stawki...

Podatki od nieruchomości to jeden z kosztów utrzymania domu lub mieszk...
 dzierżawa gruntów pod farmy fotowoltaiczne

Jak zarabiać na fotowoltaice bez inwestycji?...

Panele fotowoltaiczne na stałe wpisały się w krajobraz polskich miast,...