logo
logo
logo
logo
strefy piknikowe na osiedlach

Jak zorganizować strefę piknikową na osiedlu?
Opublikowano: 12 września 2021

Nie ma czasu na kontakty ze znajomymi? Zbyt dużo pracy by jeździć na wycieczki z rodziną? Mieszkanie na wielkim osiedlu i samotność? W zabieganej codzienności coraz więcej osób żyje podobnie. Podpowiadamy jak ławki drewniane, plac zabaw, zieleń czy źródełko mogą odmienić osiedlowe życie i zadbać o równowagę pracy i wypoczynku. Czas na strefy piknikowe na osiedlach!

strefy piknikowe na osiedlach

Strefy relaksu na osiedlach – dla kogo?

Strefy relaksu na osiedlach odpowiadają na potrzebę kontaktów społecznych i integrują mieszkańców. Pozwalają  poznać nowych ludzi, walczą z obojętnością i samotnością na osiedlach. dają możliwość rozrywki i relaksu po pracy. Dzięki wyznaczonym strefom rodzinnym można aktywnie spędzić czas z dziećmi pozostając blisko domu. Obszar wypoczynkowy na osiedlu powinien służyć wszystkim mieszkańcom. Powinny zatem być tam miejsce gdzie można pograć w gry, zjeść posiłek czy odpocząć.

Najmłodszych ucieszy plac zabaw na którym mogą poznać nowych przyjaciół. Nowoczesne, estetyczne, kolorowe huśtawki, zjeżdżalnie i trampoliny sprawią, że dzieci chętnie spędzą czas na świeżym powietrzu. Rodzice mogą zrelaksować się w strefie piknikowej robiąc grilla i poznając sąsiadów. Warto też stworzyć strefę gier, na przykład w bule, badmintona czy footgolfa. Trzeba pamiętać też o starszym pokoleniu, które skorzysta na zacieśnieniu więzi sąsiedzkich. Starszym mieszkańcom miło też będzie odpocząć na wygodnych drewnianych ławkach otoczonych zielenią.

Wspólna przestrzeń – dzięki osiedlowej współpracy

Dobrym pomysłem na integrację jest zachęcanie mieszkańców osiedla do wspólnych aktywności. Może to być sadzenie kwiatów czy krzewów. Wszyscy mieszkańcy będą cieszyć się widokiem roślin, które zapewniają cień, ładny widok i relaks dla zmęczonych oczu. Jak wiadomo patrząc na zieleń, wypoczywa się efektywniej. Poza tym można wtedy liczyć na większą uważność i dbanie mieszkańców o tereny zielone na osiedlu.

Na wielu osiedlach doskonale sprawdza się ogród społecznościowy. Uprawa takiego ogrodu sprzyja ekologii, poczuciu wspólnoty i daje nie lada satysfakcję. Truskawki, ogórki czy słoneczniki prosto z osiedla? Czemu nie!

Strefa piknikowa – zasłużony odpoczynek

Pikniki rodzinne czy sąsiedzkie z każdym rokiem zyskują na popularności. Na nowych osiedlach są wyznaczone przestrzenie pełne zieleni, gdzie można rozłożyć koc piknikowy i cieszyć się wolnym czasem. Tradycyjnym wyposażeniem strefy piknikowej są duże stoły przy których kilka rodzin może porozmawiać i zjeść wspólny posiłek. Niezbędne są też ławki drewniane i grille – rzecz oczywista. Dobrze byłoby, żeby w strefie piknikowej nie zabrakło wiaty czy altany. Wtedy żadna niepogoda nie przeszkodzi w integracji i odpoczynku. Warto zadbać też o miejskie źródełko i kurtynę wodną w czasie upałów.

Deweloperzy i architekci projektujący nowoczesne osiedla mają olbrzymie pole do popisu w temacie zagospodarowania terenu. Czas stłoczonych budynków mija. Mieszkańcy chcą żyć komfortowo, spędzać czas z rodziną, uciec od samotności i mieć gdzie odpocząć w zgodzie z naturą. Właściwe zagospodarowanie miejsca rekreacji osiedlowej wraz ze strefą piknikową są odpowiedzią na potrzeby obecnych mieszkańców osiedli wielorodzinnych.

Tagi: , , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

moskitiera

Jaką moskitierę wybrać? Praktyczny poradnik...

Nareszcie przyszło lato, a wraz z nim mnóstwo owadów, które po...
dystrybutor do wody

Woda z bezbutlowego dystrybutora to tańszy od...

Dorosły człowiek powinien wypijać dziennie ok. 2,5 litra wody. To dosk...
domek narzędziowy

Komu się przyda domek narzędziowy?...

W Twoim ogrodzie, na tarasie, działce lub podwórzu zaczyna brakować mi...
zielona tapeta

Dlaczego warto mieć na ścianie zieloną tapetę...

Tapety zielone dobrze uzupełniają wnętrza w stylu eko...