logo
logo
logo
logo
kupić działkę online

Jak kupić działkę online? Najważniejsze informacje o nieruchomościach, które sprawdzisz bez wychodzenia z domu.
Opublikowano: 30 grudnia 2021

Gratulacje, udało Ci się podjąć decyzję na temat zakupu własnej działki pod budowę domu jednorodzinnego. Możliwe, że masz już za sobą pierwsze doświadczenia z działkami, które w ogłoszeniu wydawały się stworzone dla Ciebie, a wizyty w terenie kończyły się ogromnym rozczarowaniem, bo nieruchomość w znacznym stopniu nie przypominała tej uroczej okolicy przedstawianej na zdjęciach z portalu ogłoszeniowego.

Znalezienie swojego kawałka ziemi pod zabudowę wymarzonego domu nie należy do najprostszych zadań, a często wiąże się również z wieloma godzinami spędzonymi na sprawdzaniu ogłoszeń, setkami kilometrów przejechanych w celu ich dokładnego obejrzenia i kilkoma telefonami do urzędów w celu uzyskania niezbędnych informacji. Zastanawiasz się, czy można uprościć ten proces i przenieść go całkowicie do sieci? Jak kupić działkę online?

Czy można kupić działkę przez internet?

Czy możliwe jest kliknięcie przycisku „kup teraz” na portalu ogłoszeniowym i zostanie właścicielem nieruchomości? Odpowiedź na to pytanie brzmi „prawie”. Niestety, polskie prawo nie pozwala jeszcze na podpisanie umowy kupna działki przez internet, więc pełna sprzedaż nieruchomości online nie jest możliwa. Zakup działki wymaga, więc wyjścia z domu, ale tylko w końcowym etapie dopinania formalności. Wiele czynności związanych z procesem zakupu nieruchomości, takie jak znalezienie odpowiedniego gruntu, jego dokładne sprawdzenie i obejrzenie, czy skontaktowanie się z właścicielem działki, może odbywać się w internecie.

Jakie informacje na temat działek można sprawdzić online?

Wiele zależy od ekspozycji gruntu i dokumentów przygotowanych przez osobę wystawiającą ogłoszenie. Niektóre oferty zawierają jedynie szczątkowe informacje na temat nieruchomości, najczęściej są to lokalizacja, cena, powierzchnia, dostęp do mediów oraz zdjęcia. Oczywiste jest to, że potrzebujesz większej ilości informacji, nie chcesz przecież kupować kota w worku.

W przypadku, gdy ogłoszenie zawiera pojedyncze zdjęcia warto poprosić właściciela o przygotowanie większej ilości fotografii działki oraz jej terenów, które do niej przylegają. Ważne jest również dokładne zlokalizowanie takiej działki. Możesz dzięki temu przy pomocy Google Maps przespacerować się po okolicy i sprawdzić okoliczną infrastrukturę, bliskość terenów zalewowych i atrakcji turystycznych.

Zapytaj właściciela nieruchomości o numer działki i obręb ewidencyjny. Dzięki tym danym jesteś w stanie uzyskać dostęp do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Pozwoli Ci on na uzyskanie informacji na temat statusu działki, który jest istotny przy zakupie nieruchomości. Dowiesz się również,  jakie musi spełniać budynek postawiony w danej gminie na działce określonego typu, czy jakie jest wymagane nachylenie dachu, maksymalna ilość kondygnacji i wysokość obiektów. Przed zakupem działki koniecznie zapoznaj się z tymi danymi i porównaj z projektami, które cię najbardziej interesują.

Jeżeli dysponujesz numerem księgi wieczystej działki, będziesz również w stanie uzyskać dane na temat stanu prawnego nieruchomości. Odpis księgi wieczystej można uzyskać po wpisaniu numeru księgi w przeglądarce elektronicznych ksiąg wieczystych. Wyświetli się wtedy możliwość przejścia do szczegółowych danych dotyczących nieruchomości.

Gdzie szukać informacji na temat nieruchomości?

Znacznym ułatwieniem dla kupujących jest dostęp do tego typu danych bezpośrednio w ogłoszeniu na serwisie sprzedażowym. Obok popularnych portali tego typu powstaje coraz więcej tych specjalizujących się w sprzedaży nieruchomości i ich odpowiedniej ekspozycji. Przykładem takiego serwisu jest Buylando.io, który oferuje kupującym pełen dostęp do tego rodzaju informacji, zdjęcia z drona oraz możliwość odbycia wirtualnego spaceru po okolicy.

W serwisie Buylando.io możesz precyzyjnie określić kryteria wyszukiwania, dzięki czemu skupisz się wyłącznie na ofertach, które odpowiadają Twoim oczekiwaniom. Aplikacja zintegrowana jest z Geoportalem, dzięki czemu otrzymujesz bezpośredni dostęp do planu zagospodarowania interesującej Cię nieruchomości. Każda oferta zawiera również dokumenty takie jak dokładny raport dotyczący gruntu, treść miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz wypis z księgi wieczystej.

Dzięki portalowi, osoba zainteresowana kupnem działki może przekonać się, że obejrzenie jej na swoim komputerze może być tak samo korzystne, jak wizyta na miejscu, a do tego dużo prostsze. Dodatkowo eksperci Buylando odpowiadają na wszelkie nurtujące kupujących pytania, dzięki czemu nie ma konieczności płacenia prowizji agentowi. Z pewnością docenisz wygodę, jaką oferuje portal!

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

przetargi syndyków

Bezpieczne zakupy na przetargach syndyków – k...

W świecie przetargów syndyków kryją się nie tylko niezwykłe ok...
wynajem krótkoterminowy

Edukacja a lokalizacja: szkoły jako czynnik d...

Wybór miejsca zamieszkania jest jedną z najważniejszych decyzji życiow...
nieruchomości na Mallorce

Raj na ziemi – dlaczego warto inwestowa...

W Hiszpanii, kraju o bogatej kulturze, zakup nieruchomości jest kusząc...
zarządzania łańcuchem dostaw

Strategie zarządzania łańcuchem dostaw w sekt...

Strategia zarządzania łańcuchem dostaw to kluczowy aspekt prow...