• Menu

  Starosta gołdapski: „Szukamy korzystnych rozwiązań”

  Andrzej Ciołek, starosta gołdapski

  O sukcesie powiatu gołdapskiego w Rankingu Powiatów i Gmin opowiada starosta gołdapski Andrzej Ciołek

  – Powiat gołdapski trafił do zaszczytnego grona laureatów rankingu ZPP, plasując się na wysokim III miejscu w kategorii powiaty do 60 tys. mieszkańców. Czy to najwyższe do tej pory miejsce, jakie udało się osiągnąć rządzonemu przez pana samorządowi?

  – Najwyższym miejscem zdobytym przez nasz samorząd było miejsce drugie, które zajęliśmy w 2012 r. Trzecie miejsce zajęliśmy drugi rok z rzędu. To duży sukces dla naszego powiatu, tym bardziej że w roku 2010 plasowaliśmy się na odległym 228. miejscu. Mamy zatem powody do dumy, od kilku lat jesteśmy w ścisłej czołówce. Nieustannie działamy na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców naszego powiatu. Wysokie noty to dowód, że realizujemy swoje obowiązki na dobrym poziomie.

  – Jakie czynniki złożyły się pana zdaniem na ten tryumf?

  – Przede wszystkim sumienne realizowanie zadań, szukanie nowatorskich rozwiązań, podejmowanie kolejnych inicjatyw. Jesteśmy po to, aby podnosić standardy życia naszych mieszkańców i to jest nasz główny priorytet. Od wielu lat zarząd powiatu, radni, pracownicy starostwa i jednostek powiatowych ciężko pracują na ten sukces. Nieustannie staramy się pozyskiwać środki zewnętrzne, zarówno krajowe, jak i zagraniczne. Ich pozyskanie pozwala na pełniejsze zaspokajanie lokalnych potrzeb i kreowanie lepszej, nowoczesnej rzeczywistości.

  Każdy kolejny rok przynosił wzrost zaangażowania inwestycyjnego, rosnącego w miarę ilości pozyskanych środków zewnętrznych. Powiat gołdapski jest stale aktywny w regionie oraz na poziomie krajowym i międzynarodowym. Podpisana w 2016 r. kolejna umowa powiatu gołdapskiego o współpracy partnerskiej, tym razem z gruzińską gminą Gori, stanowi jasny dowód na otwartość i aktywność gołdapskiego samorządu powiatowego. Nieustannie szukamy korzystnych rozwiązań i dokładamy wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom naszych mieszkańców.

  Rozmawiał Piotr Danilczuk

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane