logo
logo
logo
logo

Poznajcie Jago. Do 9 kwietnia możecie go uratować
Opublikowano: 30 marca 2021

Jago to koń, który trafił z hodowli do handlarza i czeka na śmierć, bo nie spełnił swojej funkcji. Teraz ważą się jego losy. Fundacja Centaurus apeluje o pomoc, bo na ratunek Jago potrzeba 9600 zł, a czas mija 9 kwietnia.

Gdy przedstawiciel Fundacji Centaurus zetknął się z Jago po raz pierwszy, koń bał się ludzi, unikał kontaktu. Widać było, że wiele przeszedł. Przypominały o tym łańcuchy, które go niewoliły, i bat wiszący tuż obok, zapewne często używany. Zalękniony koń czekał na śmierć. Czym sobie na to zasłużył? Nie sprawdził się jako ogier.

Jago został kupiony, żeby pokryć klacze, jednak żadna z nich się nie zaźrebiła. To oznaczało wyrok na konia, który zawiódł i okrył hańbą właściciela, a w efekcie został potraktowany jako odpad hodowlany. Wcześniej Jago pracował w zaprzęgu i sprawdzał się jako koń do jazdy, ale dziś nikt o tym nie pamięta.

Mimo że nie jest stary i mógłby jeszcze służyć właścicielowi w inny sposób, został odrzucony i skreślony. Fundacja Centaurus, która działa w imieniu zwierząt od 2006 r., wie, jak ocalić Jago, ale do tego potrzebne są środki. Stąd apel o pomoc i datki – choćby drobne wpłaty – na konto podane poniżej. Każda złotówka się liczy, bo czasu nie zostało dużo.

Pracownicy i wolontariusze Fundacji Centaurus mają nie tylko wiedzę i doświadczenie w podobnych akcjach, lecz także liczne sukcesy w ratowaniu zwierząt hodowlanych. Dzięki ich staraniom uratowano ponad 1300 koni i setki innych zwierząt, m.in. psów, kotów, osiołków, kóz. Centaurus prowadzi też największy azyl dla koni w Europie − Zwierzęcy Folwark w Szczedrzykowicach k. Legnicy, który otacza opieką ok. 800 zwierząt.

Działalność Fundacji jest możliwa wyłącznie dzięki wsparciu i darowiznom od osób prywatnych, firm i instytucji. Aby uratować Jago, nie wystarczą dobre chęci. Mimo wpłaconego zadatku wciąż potrzebna jest kwota 9600 zł, która pokryje koszty transportu, diagnostyki weterynaryjnej i leczenia. Każdy pojedynczy gest może ocalić Jago i dać mu szansę na nowy dom, ciepło i miejsce w sercu nowego właściciela, u którego znajdzie opiekę, na jaką zasługuje.

Wpłat można dokonywać na nr konta:

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350 (koniecznie z dopiskiem „dla Jago”)

lub poprzez stronę: https://centaurus.org.pl/jago-2/.

 

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Klucz się zaciął

Klucz się zaciął albo złamał podczas otwieran...

Wchodzenie, wychodzenie, wielokrotne zamykanie i otwieranie drzwi powo...
awaryjne otwieranie samochodów

Jak ślusarz może pomóc w sytuacji zatrzaśnięt...

Prawie każdego spotkała sytuacja w której potrzebna była pomoc profesj...
opiekunki w Niemczech

Opiekunki Niemcy. Jak udzielić pierwszej pomo...

Wyjeżdżasz do pracy za granicę, mając pełną świadomoś...