• Menu

  Ile trwa kurs angielskiego dla średnio zaawansowanych i jaki jest jego program? Sprawdźmy!

  Ile czasu musimy poświęcić na opanowanie języka angielskiego, aby swobodnie porozmawiać z osobą, która posługuje się nim od urodzenia lub by napisać mail do partnera biznesowego? Nie ma prostego przepisu na szybką naukę, która pozwoli nam zostać poliglotą w trzy dni. Jeśli ktoś powie, że nauczył się angielskiego w tydzień, to możemy być pewni, że to bzdura. Na samą naukę podstaw językowych potrzebujemy około 50‑70 godzin, przy czym efekty zależne są od intensywności nauki, zdolności nauczyciela do przekazywania wiedzy, naszych aktywności dodatkowych. Ile więc faktycznie trwa nauka języka angielskiego? Jak długo musimy się uczyć, by zostać przypisanym do grupy średnio zaawansowanej? Sprawdźmy.

  kurs angielskiego

  Lekcje angielskiego online dla średnio zaawansowanych

  Jaki kurs angielskiego online jest najlepszy dla osób uczących się języka angielskiego? Wszystko zależy od naszych oczekiwań, od preferencji i tego, czego chcemy się nauczyć i do czego język jest nam potrzebny. Jeżeli zleży nam nie tylko na podszlifowaniu języka, ale także na przyswojeniu akcentu, czy też poznaniu mowy potocznej z danego regionu świata, to najlepiej uczyć się z native speakerem. Zasady gramatyczne może z kolei wytłumaczyć nam najlepiej polski lektor. Jedną z takich szkół, które pozwalają nam uczyć się w sposób dopasowany do nas jest szkoła angielskiego online Tutlo. Od naszej decyzji zależy bowiem, czy najbliższe zajęcia spędzimy z polskim lektorem, czy też wybierzemy native speakera. Dobra szkoła pozwoli nam określić zakres tematyczny lekcji czy zdecydować o częstotliwości spotkań.

  Nauka angielskiego online od podstaw – ile trwa?

  Wróćmy do samej nauki języka angielskiego online oraz jej czasochłonności. Nie można określić jednoznacznie, czy w naszym przypadku będzie to 100, czy też 200 godzin. Podane przedziały to pewna średnia, która powstała na bazie analiz. Trzeba pamiętać, że mamy sześć poziomów zaawansowania według skali CEFR. Przeskoczenie na każdy kolejny poziom wymaga od nas odpowiedniej pracy i wysiłku. Od zera do poziomu początkującego A1 uczyć się będziemy wspomniane wcześniej 50‑70 godzin. By przejść wyżej do poziomu średnio zaawansowanego, musimy dodać kolejne 150 godzin. Jednakże wszystko będzie zależne od naszej wytrwałości i cierpliwości. Warto zaznaczyć, że podany przedział czasowy to nie tylko nauka w szkole językowej online, ale też zajęcia dodatkowe. Samodzielne uczenie się czy kontakt z językiem. Więc z tych 150 godzin możemy na przykład 75 spędzić na nauce z lektorami, a 75 na samodzielnym szlifowaniu gramatyki i słownictwa.

  Dobrze jest też wziąć pod uwagę, że duży wpływ na tempo uczenia się ma również nasze otoczenie i codzienny kontakt z językiem obcym. Szybciej nauczy się go osoba, która mieszka w Anglii, czy też pracownik, otoczony w polskiej firmie anglojęzycznymi kolegami i koleżankami, niż osoba, która poświęci godzinę tygodniowo na powtórzenie gramatyki.

  Jak wygląda program nauczania języka angielskiego online?

  W przypadku szkoły językowej online program nauczania proponuje lektor, który wie, jak dobrze wykorzystać kolejne lekcje i jakiego materiału musimy się uczyć, by przejść do kolejnego etapu zaawansowania. Z drugiej strony, kursant też ma dużą swobodę ingerencji w zajęcia. Jeśli nie potrafimy sobie poradzić z jakimś materiałem, zawsze możemy to zgłosić, a gdy musimy na przykład przygotować się do egzaminu lub ważnej rozmowy, to lektor na pewno pomoże nam w nauce odpowiednich treści. Jak widać, ten sposób działania stawia przed nami wiele możliwości. Powodzenia w nauce.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane