• Menu

  Tłumacz potrzebny od zaraz, czyli tłumaczenia on-line!

  Mówi się, że w dzisiejszym świecie znajomość języka angielskiego to podstawa. Współczesność wymaga od nas chociaż podstawowej zdolności językowej, abyśmy byli w stanie podjąć konwersację za granicą celem spytania się miejscowych o drogę, przeczytać kartę dań w innym języku oraz sprawnie dokonać procedury zamawiania kawy z podwójną ilością mleka.

  tłumaczenia on-line

   Oczywiście, nie każdy człowiek został obdarzony talentem w zakresie przyswajania języków obcych. Jedni władają językiem angielskim trochę lepiej, inni trochę gorzej, ale tak naprawdę nie chodzi tylko o język angielski. Na szczęście istnieją biura tłumaczeń, które przychodzą z pomocą tym, którzy nie operują tym językiem w stopniu zaawansowanym albo nie znają mniej popularnych języków, choćby języka hiszpańskiego czy włoskiego, a pilnie muszą przetłumaczyć dokumenty na ten właśnie język.

   

  W tej sytuacji idealnie sprawdzą się internetowe biura tłumaczeń, które mają same plusy. Po pierwsze, ich zespoły pracowników działają dwadzieścia cztery godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu, a więc możemy zlecić przetłumaczenie dowolnego tekstu i podczas oczekiwania na wycenę obrać marchewkę na obiad.

  Sam proces tłumaczenia w momencie akceptacji kosztorysu (w zależności od typu dokumentu, kontekstu i przewidywanej grupy odbiorców) też nie powinien trwać zbyt długo. Marchewka może nie zdążyć się ugotować…! Choć mogłoby się wydawać, że to niemożliwe, ekspresowe biura tłumaczeń naprawdę tak działają. To świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie swój czas i lubią wykorzystywać każdą chwilę na zrobienie czegoś pożytecznego.

  Po drugie, tłumaczenia on-line gwarantują stały kontakt zleceniodawcy z wykonawcą dzięki dobrodziejstwom, jakie niesie za sobą poczta elektroniczna. Wymiana e-maili to kwestia paru sekund – na co dzień nie uświadamiamy sobie, jakie to wygodne i jak bardzo ułatwia nam życie! Po wtóre, wszystkie pliki tekstowe możemy mieć w jednym miejscu na komputerze, w końcu tłumaczenie otrzymamy zwrotną wiadomością e-mail. No i przyjemna jest świadomość, że dokumenty zostały przetłumaczone profesjonalnie i nie ma w nich żadnego zbędnego słowa.

  Jakie teksty można zlecić do tłumaczenia internetowego? Wszystkie! Profesjonalne biura tłumaczeń zajmują się tekstami wszelkiej maści, treści i długości, a więc między innymi tłumaczeniami stron internetowych, wiadomości e-mail, instrukcji obsługi pasa startowego, maszyn fabrycznych, prac magisterskich i doktorskich, umów o współpracy, raportów finansowych oraz tłumaczeniami specjalistycznymi dokumentów (takich jak instrukcje techniczne, artykuły naukowe, pisma medyczne, umowy biznesowe, oprogramowanie komputerowe oraz inne skomplikowane teksty). Dodatkowo internetowe biura tłumaczeń chętnie wykonują tłumaczenia pisemne, specjalistyczne i biznesowe, przetłumaczą wystąpienia konferencyjne lub pomogą w trakcie spotkania z zagranicznym kontrahentem. Nie ma rzeczy niemożliwych!

  XXI wiek wymusza na nas dużo rzeczy, między innymi działanie pod presją czasu i konieczność radzenia sobie z dużą liczbą obowiązków. Ale jednocześnie współczesność daje nam gotowe rozwiązania, jak poradzić sobie z tym wszystkim i podołać wykonywaniu trzech czynności jednocześnie – otóż wystarczy wykorzystać dobrodziejstwo, jakim jest internet. I wystarczy zrobić to na tyle mądrze, żeby w razie potrzeby zrobić internetowe zakupy spożywcze z opcją dostawy do domu, a między przelewem i zamawianiem książek w korzystnej cenie zlecić tłumaczenie jakiegoś dokumentu na język angielski.

  Jedna odpowiedź do “Tłumacz potrzebny od zaraz, czyli tłumaczenia on-line!”

  1. Joanna Maciąg pisze:

   Polecam Biuro tłumaczeń bluebird. są bardzo dobrzy i nie drodzy. bluebird-tlumaczenia.pl/

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane