• Menu

  Jak szybciej uczyć się języka angielskiego?

  Jeśli szukałeś pracy, to z pewnością zauważyłeś, że wszelkie zawody lepiej płatne oraz ciekawsze stanowiska wymagają znajomości minimum języka angielskiego. W dzisiejszych czasach, posługiwanie się jednym językiem, to nic szczególnego należy do podstawowych wymagań.

  Dlatego też atutem już nie jest umiejętność porozmawiania z Anglikiem, ale także z Niemcem czy Francuzem w ich ojczystych językach. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim dlatego, że do przodu idzie nie tylko technologia, ale także edukacja. W szkołach są już obowiązkowe dwa języki, a niektórzy chętni uczęszczają także na trzeci.

  Nie każdy jednak chodził do szkoły w czasach, kiedy na język kładło się taki duży nacisk. Jeszcze kilkanaście lat temu, wszyscy uczyli się języka rosyjskiego, który w przypadku poszukiwania dobrze płatnej pracy, nie jest zbytnio przydatny. Jak więc uzupełnić braki w wiedzy, aby mieć nie tylko lepsze szanse na rynku, ale móc czytać angielskie artykuły, książki oraz bez problemu dogadać się w obcym państwie? W takim wypadku, trzeba zacząć naukę od podstaw.

  Jak lepiej zapamiętywać?

  Z pewnością nie raz miałeś tak, że bardzo długo coś powtarzałeś, a kiedy przyszło to powiedzieć, okazywało się, że połowa wiedzy wyparowała. Spowodowane to było najprawdopodobniej złym sposobem nauki. Warto wiedzieć jak uczyć się angielskiego, aby jak najwięcej rzeczy zostało w głowie i jak najszybciej zapamiętywać. Liczą się trzy rzeczy: systematyczność, różnorodność i balans. Pierwsza kwestią jest regularna nauka. Jeśli nie potrafisz skupić się dłużej niż kilka minut do pół godziny, to taki czas codziennej nauki sobie ustal.

  Nawet jeśli miałbyś poświęcić na naukę 20 min czy 10, to taki czas w ciągu dnia zawsze znajdziesz. W nauce języka niebezpieczna jest przede wszystkim nuda. Dlatego warto uczyć się na przemian czytania, słuchania, pisania i mówienia. Aby jak najlepiej nauczyć się angielskiego, a ta nauka była skuteczna, konieczne są wszystkie cztery formy przyswajania wiedzy. Ostania kwestia to balans, czyli trening językowy. Warto więc ćwiczyć zarówno językową reakcję, jak i analizować gramatykę, uzupełniać braki w słownictwie oraz czytać wyjaśnienia, co będzie stanowiło doskonały workout dla umysłu.

  Nauka na wesoło

  Każde z ćwiczeń języka doskonale wspomaga wiedzę, jednak wiadomo od bardzo dawna, że najlepszą formą nauki jest zamieszkanie w danym kraju. Nie każdy jednak ma taką możliwość. Dlatego, warto korzystać z pomocy angielskich wiosek, które tworzone są w Polsce po to, aby nauka angielskiego, była naturalna, łatwa i przyjemna. Według ekspertów z https://angloville.pl/gramatyka-angielska/czasy-gramatyczne-formy/, nauka angielskiego z native speakerami pozwala na swobodne posługiwanie się językiem angielskim i pozwala pozbyć się bariery, która trzyma w ryzach chęć do wypowiedzi i tworzenia zdań w obcym języku z obawy o popełnienie błędu.

  2 odpowiedzi na “Jak szybciej uczyć się języka angielskiego?”

  1. Adrianna pisze:

   Super metodą jest metoda sita. Chodziłam tak na angielski do Artcom w Rzeszowie i naprawdę to działa. Nie piszę, że to działa jak piszą przy tych wszystkich kremach co się potem okazuje, że nie działały hahaha, ale widać efekty naprawdę. Ja miałam ogromną trudność z zapamiętywaniem słówek a ta metoda mi ułatwiła ten ciężki dla mnie proces.

  2. new pisze:

   Mój teść doskonale zasypia przy sicie:-) Faktycznie relaksacyjna metoda:-) Ostatnio za temat języków zabrał się Radek Kotarski z polimatów. Opisuje chyba 13 metod w tym popularne ostatnio fiszki in blanco- kartoniki do samodzielnego tworzenia fiszek.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane