• Menu

  Skąd czerpać inspiracje na prowadzenie bloga?

  prowadzenie blogaKażdy bloger przynajmniej raz w swoim pisarskim życiu stanął przed problemem pustki w głowie. Nawet najbardziej kreatywne i otwarte osoby miewają kłopoty z wymyśleniem nowego tematu na blog, przekonane, że napisano już o wszystkim.

  Nie ma w tym zjawisku niczego dziwnego. Skąd wziąć pomysły na nowe poczytne wpisy? Zerknijcie na nasze źródła inspiracji. Kto wie, może pomogą również Wam?

  Czerpanie pomysłów z innych blogów

  Odrobina inspiracji nigdy nie zaszkodzi. Nie chodzi tu oczywiście o popełnianie plagiatu. Po prostu lektura innych blogów może wprowadzić nas mimochodem na temat bliski naszym zainteresowaniom.

   Temat zaczerpnięty z e-maili i komentarzy użytkowników

  Zdarza się czasem i tak, że to sami czytelnicy bloga zasypują nas pomysłami na kolejny wpis. Być może są zainteresowane konkretną kwestią, w której jesteśmy ekspertami? Jeśli wiemy, że możemy im pomóc, po prostu zróbmy to.

   Z literatury branżowej

  Książka autorstwa guru danej branży potrafi zainspirować nas do spojrzenia na znany problem z zupełnie innej i mniej oczywistej strony. W literaturze fachowej możemy znaleźć też zagadnienie, któremu być może zechcemy poświęcić więcej miejsca na swoim blogu. Każdy temat można przecież ugryźć z kilku stron i przesączyć go przez swoją własną soczewkę, co czyni wpis wyjątkowym.

  Z literatury w ogóle

  W literaturze są zawarte marzenia, przemyślenia i idee innych ludzi, które zasłużyły na to, aby zostać utrwalone. Książki stanowią kopalnię wiedzy i doświadczeń osób, które żyły przed nami. Dlatego zdecydowanie warto sięgać do nich w wolnym czasie. Dobrze rozwijać się w różnych kierunkach, zagłębiając się w lekturach z różnej tematyki. Czasem te niebędące pierwszym wyborem mogą okazać się inspirujące. Być może fakt ten zaskoczy nawet nas samych.

   Z rozmów z innymi

  Czasem rozmowa na temat zupełnie niezwiązany z blogiem potrafi zainspirować nas do podjęcia jakiegoś zagadnienia i zagłębiania się w nie. Warto rozwijać się w sferze towarzyskiej, przebywać wśród ludzi, słuchać o ich problemach. Wówczas natchnienie przyjdzie samo.

  Z obserwacji otoczenia

  Czasem obserwacja uczestnicząca jest jednym z lepszych sposobów na znalezienie nowego tematu, na bazie którego powstaje potem poczytny i wciągający tekst na bloga. Bacznymi obserwatorami są często reportażyści lub prozaicy, którzy swoje wnioski wciągają potem na karty bestsellerowych książek.

  Więcej informacji na temat prowadzenia i optymalizacji bloga można znaleźć na stronie internetowej https://www.internetum.com/google-tag-manager/.

   

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane