logo
logo
logo
logo

Silna pozycja i ambitne plany
Opublikowano: 19 listopada 2016

torkolNasza firma to przede wszystkim doświadczony, a zarazem nowatorski kolektyw, który od początku do końca realizacji każdego zadania skupia się na każdym aspekcie, by spełnić oczekiwania klienta – mówi Sławomir Piątek, prezes Torkol Sp. z o.o.

Branża budowlana, w której państwo działają, jest dość obszerna. Na jakim jej wycinku skupia się państwa działalność i czego konkretnie dotyczy?

– Nasza działalność skupia się głównie na obszarze budownictwa inżynieryjnego – kolejowego. Realizując ten zakres, który jest bezpośrednio związany z ruchem pociągów, a więc: nawierzchnią kolejową, podtorzem, przejazdami kolejowymi, urządzeniami sterowania ruchem kolejowym, cały czas przygotowujemy się do rozszerzenia zakresu prac o tramwajowe budownictwo inżynieryjne, którego specyfika jest w dużej mierze zbieżna z budownictwem kolejowym.

Co zapewnia wysoki poziom oferowanych usług i tym samym stanowi dużą konkurencję dla innych podmiotów z segmentu budownictwa kolejowego i inżynieryjnego?

– Nasza firma to przede wszystkim doświadczony, a zarazem nowatorski kolektyw, który od początku do końca realizacji każdego zadania skupia się na każdym aspekcie, by spełnić oczekiwania klienta, jednocześnie budując stabilną pozycję na rynku.

Czy wszystkie realizacje, jakie macie państwo na swoim koncie, charakteryzował ten sam stopień trudności, czy któraś z nich wymagała spełnienia szczególnych warunków technicznych i technologicznych?

– Budownictwo kolejowe jest specyficzną dziedziną, którą realizuje się w oparciu o szczegółowe wytyczne i uwarunkowania, lecz nie ma dwóch dokładnie takich samych projektów. Choćby ze względów terenowych – gruntowych – czy eksploatacyjnych każde zadanie to nowa szkoła trudności, wymagająca spełnienia ściśle określonych warunków technicznych i technologicznych.

Rozmawiała Kornelia Jankowska

O firmie

Torkol Sp. z o.o. w obecnym kształcie działa na rynku kolejowym od kilku lat. Stanowiąca trzon firmy kadra to wysokiej klasy specjaliści z dużym doświadczeniem. Dotychczas spółka rozwinęła i nadal z powodzeniem dynamicznie rozwija swoją działalność, realizując szereg kontraktów w budownictwie kolejowym, zarówno samodzielnie, jak i we współpracy z wieloma partnerami, którzy od wielu lat stanowią czołówkę firm wykonawczych tej branży.

TORKOL Sp. z o.o. realizuje zadania związane z:

– budową i remontami stacji, szlaków i odcinków linii kolejowych,

– usuwaniem szkód górniczych w infrastrukturze kolejowej,

– budową i remontami urządzeń sterowania ruchem kolejowym,

– rewitalizacją skarp i nasypów kolejowych,

– budową i remontami przejazdów kolejowych,

– układaniem wielokilometrowych odwodnień torowiska,

– budową i remontami obiektów inżynieryjnych związanych z infrastrukturą kolejową.

Władzom firmy zależy na ugruntowaniu jej pozycji w świadomości klientów jako synonimu przedsiębiorstwa o najwyższym stopniu rzetelności i profesjonalizm, dlatego też nieustannie koncentruje swoje działania na udoskonalaniu usług przy jednoczesnym uwzględnieniu potrzeb i oczekiwań klienta. Dzięki temu kontrahenci spółki mogą czerpać wymierne korzyści m.in. dzięki oszczędności czasu i obniżeniu kosztów.

Wysoką jakość wykonywanych zdań oraz krótkie terminy realizacji Torkol uzyskuje dzięki kreatywnemu i dynamicznemu zarządzaniu zarówno przez zarząd, jaki kadrę inżynierską spółki, a także dzięki rzetelnej pracy całej załogi. Każdy pracownik ma poczucie swojej wartości zawodowej, a tworzenie monolitycznego zespołu zdecydowanie pomaga w osiągnięciu celu, jakim jest rozwój i budowanie pozycji naszej spółki w branży.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.