• Menu

  Torkol: Współpracujemy z najlepszymi

  Od lewej: Sławomir Piątek – prezes zarządu, Agnieszka Bandura – wiceprezes zarządu, dyrektor ds. finansowych, Jarosław Kędziora – wiceprezes zarządu, dyrektor ds. handlowych

  Od lewej: Sławomir Piątek – prezes zarządu, Agnieszka Bandura – wiceprezes zarządu, dyrektor ds. finansowych, Jarosław Kędziora – wiceprezes zarządu, dyrektor ds. handlowych

  Spółka Torkol działa na rynku kolejowym od ponad czterech lat. Kadra stanowiąca trzon firmy to wysokiej klasy specjaliści z długoletnim doświadczeniem. W roku 2015 spółka została wyróżniona w Polskim Plebiscycie nagrodą Orły Polskiej Przedsiębiorczości w kategorii Firma Roku 2015.

  W dotychczasowej działalności spółka rozwinęła i nadal dynamicznie, z powodzeniem rozwija swoją działalność. Realizuje szereg kontraktów, zarówno samodzielnie, jak i we współpracy z wieloma partnerami, którzy w branży budownictwa kolejowego od wielu lat stanowią czołówkę firm wykonawczych.

  Oferta Torkol

  Torkol Sp. z o.o. gwarantuje profesjonalną obsługę budowy, prowadzoną przez wykwalifikowanych pracowników nadzoru i pionu wykonawczego, wykonywanie robót przy pomocy nowoczesnych wyspecjalizowanych maszyn wysokowydajnych, szybkie terminy realizacji zadań oraz konkurencyjne ceny i korzystną relację jakości do ceny.

  Przy okazji kładzie nacisk na stosowanie norm zgodnych z certyfikatami ISO w zakresie prowadzenia robót, zarządzania jakością, ochrony środowiska oraz BHP.

  W branży budownictwa kolejowego Torkol oferuje m.in.:

  • budowę i remonty stacji, szlaków i odcinków linii kolejowych,
  • usuwanie skutków szkód górniczych w infrastrukturze kolejowej,
  • budowę i remonty urządzeń sterowania ruchem kolejowym,
  • rewitalizację skarp i nasypów dróg kolejowych.

  W branży budownictwa inżynieryjnego Torkol realizuje natomiast:

  • budowę i remonty przejazdów kolejowych, zewnętrznej kanalizacji deszczowej, inżynieryjnych obiektów związanych z infrastruktura kolejową,
  • przebudowę kompletnych obiektów inżynieryjnych na bocznicach zakładów przemysłowych.

  Szczególnie istotne dla Spółki jest ugruntowanie pozycji w świadomości klientów, jako synonimu przedsiębiorstwa o najwyższym stopniu rzetelności i profesjonalizmu, dlatego nieustannie koncentruje swoje działania na udoskonalaniu swoich usług, przy jednoczesnym uwzględnianiu potrzeb i oczekiwań klientów. Dzięki temu mogą oni czerpać wymierne korzyści, m.in. dzięki oszczędności czasu i obniżeniu kosztów.

  Wysoka jakość wykonywanych zadań i krótkie terminy realizacji uzyskiwane są dzięki kreatywnemu i dynamicznemu zarządzaniu przez zarząd i kadrę kierowniczą Spółki Torkol, a także dzięki rzetelnej pracy pracowników technicznych i handlowych.

  Do tej pory Torkol Sp. z o. o. zrealizował z powodzeniem kilkadziesiąt wymagających zleceń z największymi krajowymi partnerami biznesowymi.

  Należą do nich:

  • wykonanie rewitalizacji linii kolejowej nr 151 na szlaku Krzyżanowice–Chałupki w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Prace na linii E-59, na odcinku Kędzierzyn Koźle–Chałupki (granica państwa)”, które zrealizowało konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo EL – IN Sp. z o.o. i Torkol Sp. z o.o. (zamawiający: PKP PLK S.A.),
  • zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. „Prace inwestycyjne na przejściach granicznych Terespol–Brześć”, realizowanego w ramach projektu „Poprawa stanu technicznego infrastruktury kolejowej w rejonach przejść granicznych, w tym toru szerokiego”, które zrealizowało konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo EL – IN Sp. z o.o. i Torkol Sp. z o.o. (zamawiający: PKP PLK S.A.).
  • zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania: „Poprawa stanu infrastruktury w punktach ładunkowych – IRE Centralny” realizowanego w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa i zagrożeń eksploatacyjnych na sieci kolejowej” – punkt ładunkowy Żyrardów linia nr 1 Warszawa–Katowice (zamawiający: PKP PLK S.A.).

  W trakcie realizacji jest kilkanaście kolejnych prac, takich jak:

  • roboty budowlane polegające na modernizacji i odtworzeniu infrastruktury kolejowej na bocznicy Elektrociepłowni Siekierki,
  • remont podtorza na terenie Sekcji Drogowej Zamość Bortatycze i Sędziszów,
  • zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w punktach ładunkowych IRE Centralny – punkt ładunkowy Żyrardów linia nr 1 Warszawa – Katowice,
  • roboty budowlane na terenie IZ Nowy Sącz na liniach nr: 96, 105, 108, 97, 98, 99, 117,
  • roboty budowlane na obiektach kolejowych KW S.A. oddział KWK Piast.

  Firma Torkol stale się rozwija, a pozytywna ocena, jaką wystawiają jej klienci, pozwala przewidywać, że będzie kontynuować swoją działalność z sukcesami.

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane