logo
logo
logo
logo
kontener sanitarny

Czy kontenery sanitarne są dobrym rozwiązaniem dla pracowników sezonowych w rolnictwie?
Opublikowano: 23 marca 2022

Kontener sanitarny może być bardzo dobrym rozwiązaniem zawsze wtedy, gdy należy zapewnić pracownikom odpowiednie zaplecze sanitarne. Warto rozważyć jego postawienie dla osób zatrudnionych sezonowo w sektorze rolniczym.

Czym jest kontener sanitarny?

Kontener sanitarny to tymczasowa łazienka lub, w zależności od wersji, umywalnia. Wyposażony jest w umywalki, prysznice, ubikacje. W przeciwieństwie do popularnych kabin przenośnych ma pełną instalację wodną, kanalizacyjną, a także podgrzewacze wody, grzejniki, oświetlenie i udogodnienia dla niepełnosprawnych. Istnieje także opcja postawienia kontenera ze zbiornikiem na fekalia, tam gdzie jest to potrzebne.

Kontenery sanitarne występują w różnych wersjach. Standardowy wymiar to 2435 x 6055mm, są jednak producenci, którzy tworzą obiektu o niestandardowych rozmiarach, dopasowane do potrzeb klientów.

Na rynku dostępne są na przykład kontenery sanitarne damsko-męskie, wyposażone w toalety, umywalki, pisuary, podzielone na część damską i męską. Inną opcją są kontenery prysznicowe, zaopatrzone również w elektryczny podgrzewacz wody, który pozwala wziąć prysznic po całym dniu pracy. Bardziej zaawansowana propozycja to kontener sanitarny z kuchnią, który łączy funkcje sanitarne z zapleczem socjalnym, stanowiąc miejsce, gdzie pracownicy mogą przez chwilę wypocząć, skorzystać z przerwy śniadaniowej.

Gdzie może przydać się kontener sanitarny?

Kontener sanitarny może przydać się wszędzie tam, gdzie prowadzone są prace na świeżym powietrzu i nie ma możliwości skorzystania z łazienki czy kuchni w budynku. Będą dobrym rozwiązaniem na przykład na placach budowy czy w miejscach publicznych. Świetnie sprawdzą się pracownikom sezonowym sektora rolniczego. Ich praca ma charakter okresowy, stawianie więc budowli spełniającej wymogi sanitarne może być nadmiernym do potrzeb kosztem. Po całym dniu pracy w polu najlepszym rozwiązaniem jest prysznic. Często też miejsce, w którym wykonuje się obowiązki położone jest z dala od budynków gospodarczych, doskonałym rozwiązaniem więc będzie kontener sanitarny, w którym można wygodnie skorzystać z kuchni czy toalety. Da też on pracownikom chwilę wytchnienia od upału i słońca, pozwoli się odświeżyć.

Zalety kontenerów sanitarnych

Jakie zalety ma kontener sanitarny? Jest bardzo łatwy w instalacji, dostępny jest w niskiej cenie, a jednocześnie – charakteryzuje się wysoką jakością wykonania poszczególnych elementów. Modułowa konstrukcja pozwala na podpięcie pod kanalizację lub zastosowanie odpowiednich zbiorników.

Kontener sanitarny jest zdecydowanie lepszą opcją niż budowa tradycyjnego budynku, która pochłonie czas i koszty. Ponadto, wykorzystywane materiały i odpowiednia izolacja pozwalają na wykorzystywanie kontenerów w każdych warunkach pogodowych. Modele oferowane przez renomowanych producentów są oparte o ramową konstrukcję stalową, która zapewnia trwałość i stabilność. Pozwala ona też na wielokrotne przenoszenie obiektu, bez ryzyka uszkodzenia go. Jeśli jest nam to potrzebne, możemy taki kontener wyposażyć w wentylację czy klimatyzację.

Warto też wspomnieć, że kontener traktowany jak obiekt tymczasowy nie wymaga uzyskiwania pozwolenia na budowę. Warunek tymczasowości jest spełniony, jeśli kontener rozebrany zostanie w ciągu 120 dni (co w zupełności wystarczy aby pokryć czas prac sezonowych) lub przeniesiony w inne miejsce – nawet w inną część działki.

Tagi: , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Pawilony handlowe w kontenerach

Pawilony handlowe w kontenerach, czy to dobre...

Pawilony handlowe w kontenerach to z założenia miejsca dostosowane do...
kontener biurowy

Czy kontenery biurowe są praktycznym rozwiąza...

Technologia kontenerowa to rozwiązanie wielu problemów, z którymi musz...
toalety przenośne

Toalety przenośne w przestrzeni publicznej –...

Wytyczne dotyczące specyfiki toalet publicznych są jasno określone w p...

Dlaczego pawilony przenośne są doskonałymi ko...

Każdy z nas chciałby kierować się w życiu praktycznością. Dzięki niej...