logo
logo
logo
logo

Rubinowy Lider – Solbet Kolbuszowa S.A.
Opublikowano: 13 kwietnia 2016

solbet prezesRozmowa z Panem Mieczysławem Soboniem, prezesem zarządu firmy Solbet Kolbuszowa S.A.

Potwierdzeniem Państwa sukcesu na lokalnym rynku jest nagroda Rubinowego Lidera Województwa Podkarpackiego. Jak sytuuje się firma w skali ogólnopolskiej?

– Z dużą satysfakcją przyjęliśmy decyzję o nadaniu nam zaszczytnego tytułu Rubinowego Lidera Województwa Podkarpackiego. Od blisko 50 lat, w różnych formach prawnych, funkcjonujemy w branży materiałów budowlanych. Od stycznia 2000 r. jesteśmy członkiem Grupy Kapitałowej Solbet stworzonej przez Solbet Sp. z o.o w Solcu Kujawskim.

Są Państwo największym producentem betonu komórkowego w Polsce. Jak się wypracowuje rozpoznawalną markę, zajmującą silną pozycję na rynku?

– Działamy w ramach Grupy Kapitałowej Solbet, która istotnie jest największym w Polsce producentem wyrobów z autoklawizowanego betonu komórkowego. Dzięki temu dysponujemy liczącym się potencjałem, który sprawia, że nasze wyroby są rozpoznawalne, oraz co pozwala utrzymać zaufanie klientów i kontrahentów, zarówno z terenu Podkarpacia, jak i innych regionów Polski.

Przez ostatnie lata branża produkcji betonu komórkowego bardzo się rozwijała. Czy i Państwu udało się wprowadzić innowacje do swojej działalności? Czym charakteryzują się Państwa produkty?

– Inwestycje i innowacje wprowadzone na przestrzeni ostatnich lat doprowadziły do technologicznego i jakościowego skoku, co zostało docenione podczas licznych wystaw i  targów. Szczególne zainteresowanie, głównie ze względu na doskonałe właściwości, oraz łatwość montażu, budzą wyroby z lekkich odmian autoklawizowanego betonu komórkowego, które bardzo dobrze sprawdzają się w energooszczędnym budownictwie jednorodzinnym.

A jak udaje się Państwu dostosować do coraz wyższych wymagań branży budowlanej?

– Branża autoklawizowanego betonu komórkowego bardzo szybko się rozwija, konkurencja jest bardzo silna, więc „wymusza” na nas podjęcie działań, dzięki którym ciągle doskonalimy jakość naszych wyrobów. Nieustannie inwestujemy zarówno w technologię, jak i ludzi, co sprawia, że dotychczasowi klienci z nami współpracują, oraz co zjednuje nam kolejnych kontrahentów.

Rozmawiała Agnieszka Rowicka

Tagi: , , , , , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.