• Menu

  Zbudowaliśmy 7000 mieszkań

  Fenomenem okazała się sprzedaż całej inwestycji w ciągu 5 dni – wspomina Jan Chorostkowski, prezes zarządu PBO DACH BUD Sp. z o.o.
  Ponad 30-letni staż uprawnia do oceny sytuacji rynkowej pod różnymi rządami. W którym okresie działalności DACH BUDU firma miała najkorzystniejsze warunki rozwoju?

  Działo się tak na początku okresu transformacji ustrojowej, w latach 90. ubiegłego wieku, kiedy stworzono możliwość budowania dla innych podmiotów gospodarczych , a nie tylko i wyłącznie przez spółdzielnie mieszkaniowe. Budując pierwszy budynek wielorodzinny z 76 mieszkaniami, zobaczyłem, że jest olbrzymie zapotrzebowanie na mieszkania. Fenomenem okazała się sprzedaż całej inwestycji w ciągu 5 dni. To był ten moment, w którym stwierdziłem, że budownictwo mieszkaniowe należy rozwinąć na szerszą skalę.

  W okresie zapoczątkowania budownictwa mieszkaniowego moja firma była jedyną we Wrocławiu, która zajmowała się budownictwem wielorodzinnym. W chwili obecnej firm deweloperskich jest ponad 200, nie licząc tych najmniejszych, które budują stosunkowo niewiele. Wiąże się z tym olbrzymia konkurencja, ale nie stanowi ona dla nas zagrożenia. Budujemy dobrze i staramy się budować coraz lepiej, dokładniej oraz stosować oprócz ceramiki również nowoczesne rozwiązania i technologie do wykończenia mieszkań. Wymagamy od naszych wykonawców  coraz lepszej jakości wykonywanych prac na naszych inwestycjach, co z kolei przekłada się na zadowolenie przyszłych klientów.

  Jakie realizacje zapewniły firmie uznanie i stabilną pozycję? Co oprócz inwestycji składa się na renomę przedsiębiorstwa?

  Trudno tutaj mówić o jakimkolwiek konkretnym przykładzie z uwagi na to, że każda nasza kolejna inwestycja jest bardzo przemyślana pod kątem rozkładu mieszkań, infrastruktury, lokalizacji i oczywiście wysokiej jakości. Rzetelność i uczciwość się opłaca to moje życiowe motto, które mi towarzyszy każdego dnia, przy podejmowaniu każdej jednej decyzji.

  Potwierdzeniem tego mogą być nasze relacje z wykonawcami oraz z klientami, którzy przekonali się iż jesteśmy godnym zaufania deweloperem. Obecność mojej firmy przez ponad 31 lat na wrocławskim rynku deweloperskim jest tego świadectwem. Faktem jest, iż wybudowaliśmy już łącznie ponad 7000 mieszkań, 3500 miejsc parkingowych, domy jednorodzinne i lokale usługowe w całym Wrocławiu, niemalże w każdej jego części. Stale poszerzające się grono zadowolonych klientów świadczy o tym, że to, co robimy jest właściwe, potrzebne i motywuje do dalszej pracy i wyznaczania kolejnych celów. Naszym nadrzędnym celem jest spełnienie marzeń naszych klientów o własnym mieszkaniu.

  Jak firma realizuje w codziennej praktyce założenia etyki biznesowej i społecznej odpowiedzialności biznesowej?

  W mojej firmie najważniejsi są klienci. Pracownicy dokładnie o tym wiedzą.  Dokładają wszelkich starań, aby każdy klient był zadowolony nie tylko z obsługi w naszym biurze podczas zakupu i następnie podczas odbioru mieszkania, ale także w trakcie jego użytkowania. Na zgłoszenia naszych mieszkańców reagujemy natychmiast i staramy się w możliwie najkrótszym czasie rozpatrywać zgłoszenia reklamacyjne i usuwać ewentualne usterki. Problem klienta nigdy nie zostaje zlekceważony. To właśnie otoczenie naszych kupujących taką opieką daje im bezpieczeństwo i budzi wobec nas zaufanie. A zaufanie staramy się budować już od pierwszego spotkania.

  Rozmawiał Tomasz Rekowski

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane