logo
logo
logo
logo
firma budowlana

Firma budowlana- jak dokonać dobrego wyboru?
Opublikowano: 26 maja 2022

W Polsce istnieją setki firm budowlanych, dlatego podjęcie decyzji o skorzystaniu z usług którejkolwiek z nich może być dla laików prawdziwym wyzwaniem. Aby dokonać dobrego wyboru, należy w pierwszej kolejności porównać jak największą liczbę ofert, sprawdzić doświadczenie poszczególnych firm oraz spytać o opinie rodzinę i znajomych. W poniższym artykule doradzamy, czym należy kierować się w trakcie poszukiwania profesjonalnej firmy budowlanej.

Doświadczenie i opinie klientów

Najważniejszym czynnikiem, który przesądza o tym, że dana firma jest profesjonalna i godna zaufania, jest jej doświadczenie. W przypadku, gdy dane przedsiębiorstwo świadczy swoje usługi z powodzeniem od kilkunastu lat, jest to znak, iż posiada ono grono zadowolonych klientów. 

Osoby, które są zadowolone z prac wykonanych przez firmę budowlaną, niejednokrotnie bardzo chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami w internecie. Poprzez lekturę internetowych recenzji łatwo możemy upewnić się, że skorzystanie z usług konkretnego przedsiębiorstwa będzie dobrym pomysłem.

Gdy przeglądamy opinie, zwracajmy szczególną uwagę na informacje dotyczące czasu trwania prac oraz ewentualnych poprawek, które były realizowane. W przypadku, gdy zazwyczaj dana firma budowlana realizuje wszystkie czynności zgodnie z przyjętym harmonogramem oraz zgodnie ze sztuką, jest to kolejny sygnał przesądzający, że warto nawiązać z nią współpracę. 

Referencje

Dobre firmy budowlane prezentują także na swojej stronie referencje od klientów wraz z dokładnymi zdjęciami realizacji z przeszłości. W ten sposób osoby poszukujące profesjonalnej firmy budowlanej mogą na własne oczy zobaczyć efekty pracy specjalistów danego przedsiębiorstwa budowlanego. Podstawowa zasada jest następująca: im więcej referencji ma dana firma, tym lepiej.

Firmy oferują różny zakres prac

Należy także wspomnieć o tym, że każda firma budowlana może specjalizować się w wykonaniu określonego rodzaju prac. Warto zatem dokładnie zweryfikować zakres świadczonych usług. 

Jeśli nie sprawdzimy tego na początku, w toku negocjacji możemy być mocno zawiedzeni, gdy np. okaże się, że dana firma wykonuje domy wyłącznie w stanie surowym, zaś nam zależało na realizacji prac w trybie „pod klucz”. Dobra firma budowlana powinna cechować się wszechstronnością i świadczyć jak najwięcej różnorodnych usług.

Certyfikaty

Gdy zależy nam na tym, by usługi były świadczone na jak najwyższym poziomie, warto zweryfikować, czy dana firma posiada specjalne certyfikaty poświadczające udział w szkoleniach i kursach.

Fakt posiadania takich certyfikatów świadczyć będzie o tym, że dana firma budowlana posiada wiedzę na temat nowoczesnych technologii budowlanych oraz bez trudu poradzi sobie z realizacją powierzonych jej zadań. 

New House – profesjonalna firma budowlana z 30-letnim doświadczeniem

New House to renomowana firma budowlana, która funkcjonuje w branży już ponad 30 lat specjalizująca się w kompleksowej budowie domów jednorodzinnych. Na swojej stronie https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu udostępnia ona intuicyjny kalkulator budowy domu, dzięki któremu łatwo można zweryfikować, ile będzie nas kosztowała planowana inwestycja.

New House publikuje także dziesiątki projektów domów wraz z gotową wyceną na https://new-house.com.pl/projekty-domow„Wybierz swój projekt domu a my go dla Ciebie wybudujemy” – zachęcają przedstawiciele firmy.

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Pleksi

4 argumenty za materiałem plexi – dlaczego je...

Plexi czy szkło? To wybór, przed którym możecie stanąć w przypadku rea...
stal nierdzewna

Rynek stali nierdzewnej w Polsce i na świecie...

Choć światowy popyt na stal nierdzewną w związku z wybuchem pandemii C...
ogrodzenia panelowe

Ogrodzenia panelowe dla firm: które wybrać, ż...

Ogrodzenie panelowe to tanie, proste, estetyczne i skuteczne rozwiązan...
Budowa domu

Jak zmniejszyć stres decydując się na budowę...

Coraz więcej osób decyduje się na budowę domu. To w pełni zrozumiałe,...