• Menu

  Porsche Cayman GT4

  Cayman GT4 to kolejny sportowy samochód Porsche z rodziny GT, po raz pierwszy bazujący na modelu Cayman. Do jego budowy posłużyły podzespoły stosowane w Porsche 911 GT3. Z czasem okrążenia Północnej Pętli toru Nürburgring równym 7 minut i 40 sekund Cayman GT4 wyznacza nowy wzorzec w swoim segmencie.

  Stanowi tak że wyraźny sygnał, że Porsche nie przestanie w przyszłości oferować najbardziej ekstremalnych odmian dwudrzwiowych sportowych aut, opracowywanych przez oddział sportów motorowych w Weissach.

  Silnik, podwozie, układ hamulcowy i aerodynamika modelu Cayman GT4 zostały skonfigurowane pod kątem uzyskania maksymalnej dynamiki jazdy. Równocześnie topowa odmiana zachowała typową dla samochodów niemieckiej marki wszechstronność oraz użyteczność na co dzień. Do jej napędu służy 6-cylindrowy bokser o pojemności 3,8 litra i mocy 385 KM (283 kW), zapożyczony z Porsche 911
  Carrera S.

  Za przeniesienie siły napędowej zawsze odpowiada 6-biegowa skrzynia manualna z aktywnymi poduszkami zawieszenia silnika. Cayman GT4 przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 4,4 s, a jego prędkość maksymalna wynosi 295 km/h. Średnie zużycie paliwa (cykl NEDC) to 10,3 l/100 km. Podwozie – z obniżonym o 30 mm prze świtem i wysokowydajnym układem hamulcowym – niemal w całości korzysta z podzespołów stosowanych w 911 GT3.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane