• Menu

  Czas motoryzacyjnych debiutów

  Jaguar I-Pace

  Rok 2018 będzie wyjątkowo sprzyjający dla wszystkich fanów motoryzacji. Nadchodzące miesiące powinny być niezwykle bogate w debiuty samochodów osobowych. Obecne przewidywania wskazują, że niebawem możemy spodziewać się licznych premier zarówno dużych, jak i mniejszych SUV-ów, samochodów kompaktowych, a nawet modeli charakteryzujących się napędem elektrycznym oraz bolidów sportowych.

  Nowości motoryzacyjne 2018 roku zaowocują sporą liczbą zaskakujących modeli. Premierowe samochody sprostają oczekiwaniom amatorów klasycznych rozwiązań, opartych o montaż silników o dużej mocy, czego przykładem może być Porsche 911,  ale nie zabraknie też czegoś dla sympatyków ekologicznych rozwiązań, którzy szczególnie cenią sobie przyjazne dla środowiska źródła napędu. Przykładem proekologicznej propozycji z katalogu 2018 jest np. Jaguar I-Pace. Producenci jak zawsze przyłożyli się do zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa oraz komfortu dla kierowcy i pasażerów. Co zatem zadebiutuje w 2018 roku?

  Najnowszy model Porsche 911

  Premiera modelu została zapowiedziana na jesień 2018. W jego najświeższej odsłonie będziemy mogli podziwiać dość przysadzistą sylwetkę, przy wyraźnie powiększonym rozstawie kół. Wewnętrzna część auta powinna zachować znany ze wcześniejszych modeli horyzontalny podział deski rozdzielczej. Niewykluczone, że zastaniemy w nim innowacje w postaci dotykowych ekranów.

  Jako źródło napędu w Porsche 911 posłużył producentowi silnik z obecnie dostępnej na rynku generacji, doczekał się on jednak drobnej modernizacji. Głównym celem wprowadzonych zmian było zmniejszenie spalania paliwa podczas używania większej mocy silnika.

  Piękny Jaguar I-Pace

  Jaguar I-Pace to pierwszy model wyprodukowany przez tę renomowaną brytyjską firmę, który jest całkowicie elektryczny. Jego premiera zaplanowana jest na połowę 2018 roku. Już w tej chwili można przewidzieć, że samochód ten nie będzie należał do najtańszych. Niektórzy dokonują prognoz, według których opisywany model Jaguara ma kosztować nie mniej niż 75 tys. euro. Cena w tym przypadku powinna iść w parze z wysoką jakością.

  Jaguar I-Pace będzie miał moc 400 KM, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h ma osiągać w nie więcej niż cztery sekundy! Wszystko to jest bezpośrednią zasługą zamontowanych w nim akumulatorów, które magazynują energię 90 kWh, oraz 500-kilometrowemu zasięgowi.

  Nowe BMW Concept Z4

  BMW Concept Z4 to pierwszy samochód osobowy, który jest wynikiem współpracy dwóch marek: BMW oraz Toyoty. Wyglądem model ma nawiązywać do klasycznego roadstera, a jego dach ma być pokryty gustownym materiałem. Silnik do Z4 ma zostać po stronie koncernu BMW. Dotychczasowe informacje wskazują, że będą to silniki czterocylindrowe oraz sześciocylindrowe, których moc ma dochodzić nawet do 340 KM.

  Dalsze plany przewidują także stworzenie sportowej wersji Z4, jednak na tę chwilę są to jedynie dość śmiałe spekulacje. Nowe BMW Concept Z4 powinno zadebiutować już niebawem, bo latem 2018 roku.

  Najnowsza odsłona Audi Q3

  Niemiecka firma motoryzacyjna Audi zdążyła już przyzwyczaić klientów do rewolucyjnych rozwiązań, które stosuje względem ewolucji designu samochodów wypuszczanych na rynek. Wygląd najnowszego modelu Audi Q3 będzie stanowił kontynuację obecnej stylistyki, jednak rozwiązania z zakresu techniki mają zrewolucjonizować model.

  Samochód ma powstać z wykorzystaniem platformy MQB, a część najlepszych rozwiązań jest mocno zainspirowana tym, co było zamontowane w poprzedniej generacji VW Tiguana. Mowa tutaj głównie o układzie napędowym i silniku. Wnętrze samochodu jest odpowiedzią na postępującą cyfryzację, dlatego też tradycyjne przyciski mają być zamienione na nowoczesne panele dotykowe.

  Lynk & Co 01 jako nowość 2018

  Lynk & Co to krewna marki Volvo i wszystko wskazuje na to, że firma zamierza rozwinąć skrzydła na światowym rynku motoryzacyjnym. Rola pierwszego modelu, który Lynk & Co zamierza wpuścić do sprzedaży na terytorium Europy, przypadła SUV-owi 01. Konstrukcja samochodu mocno nawiązuje do rozwiązań z zakresu techniki, które wcześniej zastosowało Volvo w modelu XC40. Różnica polegać ma na tym, że wersja na rynek Europy ma być wyposażona jedynie w napęd elektryczny, a jej zasięg ma starczyć na około 400 km. Model w odmianie hybrydowej jest obecnie dostępny jedynie na chińskim rynku.

  Innowacyjny Mercedes-AMG GT4

  Samochód ten jest pierwszym modelem AMG, który posiada czworo drzwi. Został on opracowany od podstaw przez konstruktorów sprawujących pieczę nad sportową stroną marki Mercedes . Auto ma mieć premierę w połowie 2018 roku, a jego cena może sięgać nawet 100 tys. euro. W zamian auto oferuje hybrydowy układ napędowy i możliwość osiągnięcia mocy przekraczającej 700 KM. Sylwetka modelu jest naprawdę atrakcyjna.

  Artykuł przygotowany we współpracy z www.autoczescionline24.pl

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane