• Menu

  Norma ISO 9001:2015

  ISO 9001Nowa norma:2015, która została opublikowana we wrześniu 2015 roku oznacza, że wszystkie certyfikowane do tej pory przedsiębiorstwa produkcyjne lub usługowe są zobowiązane do wprowadzenia szeregu zmian zgodnych z wymaganiami najnowszej wersji normy. Na pełną aktualizację i otrzymanie nowego certyfikatu przedsiębiorstwa mają czas do końca września 2018 roku.

  Nowa norma ISO 9001, wprowadzona w 2015 roku wykazuje zdecydowanie mniej nakazowy charakter. W jej myśl przedsiębiorstwo powinno skupić się jeszcze bardziej i dokładniej na tym, jak jego funkcjonowanie wpływa na otoczenie i postępować tak, by oprócz np. sprzedawania produktów czy usług, poprawiać zadowolenie odbiorców i stan środowiska, na które wpływa.

  Jak przygotować się do zmian?

  Aby usprawnić wprowadzanie wszelkich zmian związanych z Normą ISO 9001:2015 niezbędne będzie przeanalizowanie oraz uporządkowanie aktualnego systemu zarządzania, a także przemyślenie zagadnień związanych z szansami i ryzykiem w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Mniej nakazowy charakter, którym wyróżnia się nowa edycja normy pozwala na bardziej elastyczne podejście do procesów zarządzania oraz na uwzględnienie ich w długofalowym procesie budowania strategii firmy. Dzięki temu przedsiębiorstwa są w stanie podejmować szybsze i płynniejsze decyzje, które często wpływają na lepszą kondycję organizacji.

  Jak wprowadzić ISO 9001:2015?

  Firmy, które spełniają wymagania poprzedniego wydania normy muszą liczyć się z terminem wygaśnięcia certyfikatu (wrzesień 2018), co wiąże się z dość długim okresem wdrażania nowych ustaleń i uwzględnienia ich w strategii rozwoju firmy. Jak zacząć wprowadzać zmiany lub wprowadzić System Zarządzania Jakością w naszej firmie od zera? Przede wszystkim od odpowiedniego wyszkolenia kadry, która będzie odpowiedzialna za późniejsze wprowadzanie zmian oraz kontrolowanie, czy odpowiednie procedury zostały wcielone w życie.

  Polskie Centrum Badań i Certyfikacji to instytucja, która do tej pory przyznała ponad 5 000 certyfikatów systemu zarządzania. Blisko sześćdziesięcioletnie doświadczenie pozwala nam na fachową ocenę wdrożonego systemu zarządzania w przedsiębiorstwie. Swoim klientom oferujemy dogodne terminy realizacji audytu, a także poufność, bezstronność i obiektywizm, który traktowany jest jako jedna z największych zalet w działaniu Centrum.

  Dlaczego warto uzyskać Certyfikat ISO 9001?

  System zarządzania w firmie decyduje o prawidłowości (lub nie) przebiegu wielu procesów (od produkcji, poprzez obsługę klienta czy zasady pracy), które ostatecznie mają wpływ na rentowność podmiotu oraz jego profesjonalizm w oczach kontrahentów. Uzyskanie certyfikacji pozwala na konkurowanie z najlepszymi firmami z branży oraz na to by zdobywać coraz to nowsze rynki i ich obszary.

  Dlatego też z tego punktu widzenia istotne jest szkolenie i rozwijanie kompetencji kadry zarządzającej oraz działów, które w firmie zajmują się właśnie tym zakresem. Pogłębienie wiedzy pozwoli zwiększyć świadomość dostosowania systemu zarządzania jakością do wymagań nowej normy PN-EN ISO 9001: 2015-10.

  3 odpowiedzi na “Norma ISO 9001:2015”

  1. IKMJ pisze:

   Chętnie pomożemy we wdrożeniu lub dostosowaniu Systemu Zarządzania Jakością do normy ISO 9001:2015.

  2. Dominika Kadłuczka pisze:

   Myślę że mamy garść przydatnych informacji z wpisu. Po więcej polecam wejść bezpośrednio na stronę jednostki certyfikującej: obac.com.pl/certyfikat-iso

  3. KaISO pisze:

   Skuteczne wdrażanie systemu ISO 9001:2015

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane