• Menu

  Jakie dobrać drzwi zewnętrzne do domu w stylu nowoczesnym z jasną elewacją

  Analizując pytania oraz opinie zgłaszane przez naszych konsumentów, dochodzimy do jednoznacznego wniosku, iż nabycie drzwi zewnętrznych nie jest zadaniem tak prostym jak mogłoby się początkowo wydawać i wielu klientom sprawia to nie lada problem.

  Dlaczego tak się dzieje? W wielu przypadkach kwestią sprawiającą trudność jest dobór odpowiedniego modelu, ustalenia właściwych wymiarów skrzydła i ramy, jak też dobranie wpisujących się w oczekiwania przyszłego użytkowania elementów dodatkowych czy też akcesoriów. Nie zawsze te kwestie spędzają jednakże konsumentom sen z powiek – wielokrotnie nie wiedza oni także jak dobrać drzwi zewnętrzne do nowoczesnego domu, w przypadku którego pokusili się oni o jasną elewację.

  Jak informują eksperci z wieloletnim doświadczeniem w branży – drzwi zewnętrzne powinny stylem oraz kolorem być dopasowane…do okien. Pozwoli to na uzyskanie jednolitego efektu estetycznego, który nie tylko nie będzie sprawiał wrażenia przypadkowego doboru poszczególnych komponentów ale także przyciągnie zainteresowany wzrok domowników, gości oraz przechodniów. Jeżeli zdecydowaliśmy się na okna w jasnych ramach, w podobnym stylu utrzymane powinny być drzwi wejściowe.

  Nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie, aby pójść w całkowicie odwrotnym kierunku i podjąć decyzję o stworzeniu ciekawego kontrastu pomiędzy jasną elewacją nowoczesnego obiektu mieszkalnego a ciemnymi komponentami wykończeniowymi. W takim przypadku wręcz idealnie sprawdzą się drzwi wejściowe wykonane z ciemnego drewna, które to mogą zostać dodatkowo otoczone wysokiej jakości płytkami zewnętrznymi lub panelami utrzymanymi w podobnym kolorze. Szczególnie dobrze w omawianej sytuacji sprawdzą się wyroby wykonane z takich gatunków drewna jak: orzech, dąb, wiśnia, heban oraz palisander.

  Musimy jednakże pamiętać, że kolor to jednakże nie wszystko – musimy także zadbać, by nowoczesne wnętrze naszego domu zostało odpowiednio zabezpieczone przed nieproszonymi gośćmi, którzy to przedostać się mogą do jego wnętrza podczas naszej nieobecności i pozbawić nas wielu wyjątkowych kosztowności, a w niektórych przypadkach – nawet majątku całego życia! Aby tego uniknąć, warto przed finalizacją zamówienia upewnić się, iż produkt wykończeniowy, którego szczęśliwymi posiadaczami pragniemy się stać posiada wszelkie niezbędne zabezpieczenia, takie jak na przykład dodatkowe zamki czy też specjalne zawiasy przeciwwyważeniowe, które to sprawią, że sforsowanie wrót do naszej fortecy będzie dla nieprzygotowanego złodzieja nie lada wyzwaniem. Warto także sprawdzić, czy drzwi charakteryzują się odpowiednio wysokim współczynnikiem izolacji termicznej oraz akustycznej, co zapewni, że będziemy mogli zaoszczędzić na opale oraz dogrzewaniu poszczególnych pomieszczeń, jak też będziemy mogli doświadczyć przyjemnej ciszy i spokoju po przekroczeniu drzwi naszego domu, nawet w sytuacji, gdy na zewnątrz prowadzone będą prace budowlane czy też organizowane będzie hałaśliwe wydarzenie kulturalne. Połączenie piękna oraz funkcjonalności – to właśnie naszym zdaniem strzał w dziesiątkę!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane