• Menu

  Drzwi zewnętrzne do domu – czym powinny się wyróżniać?

  Drzwi zewnętrzne przez wielu ludzi są postrzegane jako wizytówka każdego mieszkania. Nie ma znaczenia, z czego są zrobione – drzwi zewnętrzne zawsze muszą wyglądać dobrze. Nie zawsze jednak ładny wygląd idzie w parze z wytrzymałością – tym samym, nie każdy wybór będzie tak oczywisty! Jakie powinny być najważniejsze cechy drzwi zewnętrznych? Jakie materiały są najczęściej brane pod uwagę? Które z nich świetne sobie radzą z niepogodą? Zobaczmy sami!

  drzwi zewnętrzne

  Jaki materiał drzwi zewnętrznych jest najbardziej popularny?

  Niezależnie od wielkości Twojego domu istnieje kilka cech, które drzwi zewnętrzne muszą spełniać. Stojące na zewnątrz odrzwia powinny być trwałe, szczelne i zapewniać domownikom ciepło. O więcej szczegółów postanowiliśmy zapytać eksperta ze sklepu Oknoplast:

  Przy kupnie drzwi warto przede wszystkim odnaleźć złoty środek – wie o tym każdy specjalista od aranżacji. Współczesne materiały oferują naprawdę wiele, jednak nawet klasyczne drewno potrafi mieć w sobie coś, czego nie posiada żaden inny produkt. Każdy konsument powinien o tym pamiętać. Pamiętajmy, że drzwi to coś, czego nie kupuje się codziennie – ten zakup musi być dogłębnie przemyślany

  Biorąc to pod uwagę, nie każdy użyty do produkcji drzwi materiał w równym stopniu odda wyżej wymienione czynniki. W celu wyjaśnienia warto jednak poświęcić każdemu z nich chwilę na krótki opis. Na rynku jest wiele tworzyw do wyboru (są to najczęstsze wybory wśród konsumentów):

  • drzwi wykonane ze stali – sprawdzą się szczególnie wtedy, kiedy mieszkasz w niebezpiecznej dzielnicy i chcesz w zupełności zażegnać niebezpiecznych złodziei. Do pozostałych zalet stalowych drzwi można zaliczyć wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne – bardzo ciężko jest je sforsować,
  • drzwi wykonane z drewna – te tradycyjne drzwi świetnie będą pasować zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wystrojach. Nie są jednak aż tak wytrzymałe, jeśli chodzi o kwestię włamywaczy lub pogody – wielu producentów decyduje się zatem na dodatkowe wzmocnienia (okucia, stabilizatory itp.),
  • drzwi wykonane z PCV – ten materiał chroni głównie przed różnicami w temperaturze, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie i chłodzenie. Niestety, drzwi z PCV nie osiągają aż takiej wytrzymałość, co np. drewno,
  • drzwi wykonane z aluminium – wbrew pozorom, ten rodzaj drzwi nie tylko dobrze chroni przed utratą ciepła – jest też doskonałą barierą akustyczną. Stanowi również doskonałą ochronę zarówno przed niepogodą, jak i włamywaczami.

  Warto poważnie się zastanowić przed ostatecznym zakupem. Zwróć też uwagę na stylistykę Twojej aranżacji oraz średnią temperaturę otoczenia, która może wpływać na okres eksploatacyjny danego materiału.

  Jakie materiały są najlepsze na niepogodę?

  Ciężki wybór prawda? Biorąc pod uwagę samą ochronę przed niepogodą, świetnie w tej roli sprawdzą się drzwi wykonane z aluminium lub PCV, które dobrze zadbają o wewnętrzny komfort w mieszkaniu. Są przy tym na tyle solidne, aby zaspokoić podstawowe potrzeby mieszkańców.

  Wierzymy, że poniższy artykuł rozwiał nieco Twoich wątpliwości! Najważniejsze jest to, abyś przy kupnie drzwi odnalazł swój „złoty środek”!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane