• Menu

  Jak dobrać zabawki dla dziecka?

  Teoretycznie zakup zabawki dla dziecka jest banalnie prosty. Wystarczy odwiedzić sklep z zabawkami i wybrać rzecz, która w naszym mniemaniu spodobają się obdarowanemu dziecku. Najlepiej jednak dobrać zabawkę do wieku i zainteresowań dziecka, żeby mogło w pełni cieszyć się z podarunku.

  Przeglądając oferty sklepów z zabawkami łatwo dostać bólu głowy. Kolorowe, świecące i śpiewające zabawki przyciągają uwagę nie tylko dzieci, ale też dorosłych. Zanim jednak damy się skusić, sprawdźmy co będzie najlepsze dla dziecka, które chcemy obdarować.

  zabawki dla dziecka

  Pierwsze 12 miesięcy

  Noworodki szybko zaczynają być ciekawi świata. Jest to czas pierwszych zabawek, które trafią w ich małe rączki. Chociaż w tym wieku zabawki nie są priorytetem dziecka, to już ciekawość świata rośnie z każdym dniem. Dlatego dobrym wyborem będą zabawki, które będą wspierać dziecko w rozwoju podstawowych umiejętności, które nabywa w tym wieku. Jako że maluch nie chodzi, dobrym pomysłem może być mata z ciekawymi zabawkami, które będą zachęcać dziecko do unoszenia się i ćwiczenia rączek i nóżek.

  Zabawki dla dwulatka

  Przeskok w umiejętnościach między ukończeniem pierwszego a drugiego roku życia dziecka jest olbrzymi. Analogicznie wzrasta zainteresowanie wszelkiego rodzaju zabawkami. Pojawiają się pierwsze preferencje, ulubieni bohaterowie czy ukochana przytulanka. W tym okresie dziecko bardzo intensywnie ćwiczy mowę, dlatego dobrym pomysłem na prezent będzie książka, której treść będzie dostosowana do wieku dziecka. Przy pomocy licznych ilustracji maluch łatwiej będzie przyswajał nowe słowa, a nawet układał pierwsze zdania.

  Wyobraźnia trzylatka

  W wieku trzech lat dzieci w większym stopniu korzystają z własnej wyobraźni. Nawet proste zabawki mogą posłużyć do fantastycznych zabaw. Warto w tym wieku proponować dzieciom właśnie takie nieskomplikowane zabawki, których potencjał rozwija wyobraźnia dziecka. Migające zabawki z kolorowymi guzikami, które jedynie świecą i grają mogą ograniczyć pomysły małego odkrywcy świata. Często w tym wieku nowej roli nabierają stare zabawki, jak np. klocki. W tym wieku mogą one posłużyć do budowania złożonych budowli lub elementów potrzebnych do stworzenia własnego, oryginalnego świata. Sporo dobrego mogą dać trzylatkowi zabawki plastyczne – plastelina, którą można dowolnie modelować.

  Zabawki edukacyjne dla 6-latka

  Przejdźmy do nieco starszego wieku, a wręcz poważnego, gdyż 6-latek szykuje się już do szkoły podstawowej. W związku z tym można podarować mu pierwsze łamigłówki, a także gry poszerzające wiedzę z konkretnych dziedzin, jak np. geografia. To też dobry czas na naukę języka obcego. Dlatego warto postawić np. na ciekawe formy nauki angielskiego lub innego języka. Szeroki wybór zabawek edukacyjnych dla 6-latka znajdziemy na stronie https://ksiegarnia-edukacyjna.pl/pol_m_Zabawki-_Wiek_6-8-lat_-6-lat_Edukacyjne-10241.html.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane