• Menu

  Fałszywe taksówki w Warszawie – jak je rozpoznać?

  Fałszywe taksówki w WarszawieCo jakiś czas w mediach można znaleźć informacje o fałszywych taksówkach, w których kursy są znacznie droższe niż w tych legalnych. To problem także w Warszawie. W jaki sposób można rozpoznać fałszywą taksówkę?

  Nawet ponad 500 złotych za kurs ze Starówki na lotnisko Chopina? Tak, w Warszawie to możliwe! Wystarczy nieostrożnie wejść do samochodu, który imituje taksówkę, ale tak naprawdę nią nie jest. Na niebezpieczeństwo narażeni są przede wszystkim turyści, ale również osoby wracające do domu po imprezach czy ci, którzy nie znają stolicy zbyt dobrze.

  Fałszywe taksówki można spotkać przede wszystkim na postojach przy popularnych miejscach – dworcach, lotniskach, w pobliżu przystanków i stacji metra. Gdy chcemy wybrać taksówkę z postoju, powinniśmy zatem dokładnie zobaczyć, czy jest ona legalna.

  Jak rozpoznać legalną taksówkę w Warszawie?

  Chociaż warszawski ratusz przyznaje, że walczy z „mafią taksówkarską”, czyli z fałszywymi taksówkami, to jednak najlepiej wiedzieć, jak samodzielnie się przed nią ustrzec. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

  Przede wszystkim na dachu taksówki powinien znajdować się „kogut” z napisem „TAXI”. Na przednich drzwiach powinien znajdować się pas w kolorze żółto-czerwonym z numerem bocznym taksówki oraz herbem Warszawy. Na przedniej szybie powinny znaleźć się tabliczka z hologramem i numerem licencji taksówkarza oraz z numerem rejestracyjnym auta. Na rogu tylnej szyby prawych drzwi musi znajdować się cennik. W środku z kolei taksówka powinna mieć identyfikator z hologramem i zdjęciem kierowcy, a także taksometr. Po zakończeniu kursu taksówkarz powinien wydać również paragon.

  Jeśli chcemy mieć pewność, że wybierzemy bezpieczne taxi Warszawa, warto też skorzystać z usług sprawdzonych korporacji taksówkarskich posiadających wieloletnie doświadczenie.

  Zatem jeśli chcemy uniknąć problemów związanych z astronomicznie wysokim rachunkiem za przejazd taksówką, warto pamiętać o tych poradach – dzięki nim podróże taxi będą bezpieczne, komfortowe i niedrogie.

  2 odpowiedzi na “Fałszywe taksówki w Warszawie – jak je rozpoznać?”

  1. marek pisze:

   Dla mnie sprawa jest prosta, zamawiam tylko tam gdzie na aplikacji od razu widać ile będzie do zapłaty za kurs, np. opti taxi ma coś takiego. Jasna sprawa, pasuje mi to jadę jak nie to nie.

  2. Taxiways pisze:

   Najlepiej zamawiać przez telefon lub aplikacje. Praktycznie nie ma opcji na podstawienie fałszywej taksówki w wybrane miejsce.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane