• Menu

  Kiedy warto zdecydować się na wynajem biura w Warszawie?

  W niniejszym poradniku sprawdzimy, jak kształtuje się rynek biurowy w stolicy. Podpowiadamy również, kiedy wynajem biurowej powierzchni okaże się dobrym rozwiązaniem. Sprawdź kilka cennych wskazówek i sięgnij po najlepsze propozycje.

  biura w Warszawie

  Zapotrzebowanie na biura w Warszawie

  W 2019 wynajęto w stolicy aż 880 000 m2 powierzchni biurowych. Aż 23% zapotrzebowania na biura w Warszawie wygenerowały firmy z sektora finansowego. Do użytku oddano 162 000 m2 w siedemnastu budynkach. Największe z nich to Wola Retro, Moje Miejsce czy Generation Park. Warto zaznaczyć, że aktualnie w budowie znajduje się wiele biurowców, które zostaną oddane do użytku w 2022 roku. Około 40% z nich już teraz zabezpieczono umowami podnajmu. Szczególną uwagę należy zwrócić na The Warsaw Hub – jedna wieża obejmie powierzchnię hotelową. Natomiast dwie pozostałe – biurową. Z kolei Varso Place z wieżą biurową będzie najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej.

  Co oznacza niski poziom pustostanów?

  Kolejny ważny wskaźnik to współczynnik pustostanów, który w 2019 roku spadł o 0,9% do 7,8%. Oznacza to, że firmom coraz trudniej wynająć biuro w stolicy, a zapotrzebowanie wzrosło. Dotyczy to w szczególności stref centralnych. Czynsz za najlepsze nieruchomości kształtuje się na poziomie 18-24 € / m2 miesięcznie. Natomiast koszt pozostałych wynosi 11-16  € / m2 miesięcznie.

  Rola własnego biura w stolicy Polski

  Wynajem biura w Warszawie to nie tylko wyznacznik prestiżu, ale również ponadprzeciętnego komfortu pracy. Nowoczesne pomieszczenia biurowe oferują interesujące rozwiązania technologiczne, które teraz będą na wyciągnięcie ręki. Jeśli zależy Ci na konkretnym układzie pomieszczeń czy sal konferencyjnych, najlepszym pomysłem może być właśnie biuro do wynajęcia – Warszawa nadal skrywa wiele interesujących miejsc. Wystarczy zajrzeć na portal Directoffice.pl i znaleźć rozwiązanie idealnie dopasowane do potrzeb wszystkich pracowników oraz specyfiki firmy.

  Wynajem biura stanowi doskonałą alternatywę dla jego samodzielnej budowy. Nie musisz miesiącami poszukiwać idealnej działki i ryzykować dużych kosztów. To doskonałe rozwiązanie dla nowych firm, które dopiero budują swoją pozycję na rynku. Po prostu znacznie łatwiej przyjdzie Ci rozpoczęcie własnego biznesu.

  Gdy Twoja działalność znacznie się już rozkwitnie, będziesz mógł wynająć kolejne pomieszczenia. Bardzo często wraz z rozwojem przedsiębiorstwa wzrasta zapotrzebowanie na pracowników i nowoczesne warunki pracy. Na stronie Directoffice.pl z łatwością znajdziesz rozwiązania, dzięki którym wybierzesz powierzchnię biurową dla Twojej firmy. Z takiej możliwości skorzystało już wielu przedsiębiorców, dla których funkcjonalna przestrzeń pracy stanowi najważniejsze kryterium. Dołącz do wielu zadowolonych najemców i ciesz się komfortem na co dzień. Skorzystaj z oferty przygotowanej przez prawdziwych profesjonalistów, którzy wiedzę na temat rynku nieruchomości opanowali do perfekcji.

   

  Jedna odpowiedź do “Kiedy warto zdecydować się na wynajem biura w Warszawie?”

  1. Monika Piasek pisze:

   Polecam NOT na Czackiego w Warszawie – tanie biura

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane