logo
logo
logo
logo
Co warto zobaczyć w Warszawie

Co warto zobaczyć w Warszawie?
Opublikowano: 26 sierpnia 2021

Warszawa to stolica Polski i jednocześnie jej największe miasto, które co roku przyciąga miliony turystów z kraju i zagranicy. Wybierając się do Warszawy warto wcześniej przygotować sobie plan zwiedzania, by nie przeoczyć punktów wartych uwagi. Oto kilka naszych propozycji, które pomogą Ci zaplanować pobyt w Warszawie.

Co warto zobaczyć w Warszawie

Stara Warszawa

Warszawa została niemal w całości zniszczona w czasie II wojny światowej, a mimo to możemy podziwiać warszawska Starówkę. Została ona odbudowana z gruzów, a Zamek Królewski został nie tylko odbudowany, ale również wyposażony w stylu epok, w których przypadały lata jego świetności. Powojenna odbudowa stolicy trwała kilka długich lat, ale teraz przechadzając się jej ulicami możemy podziwiać zapał ludzi, który byli motorami tej odbudowy.

W ramach spaceru po starej Warszawie warto zwrócić uwagę nie tylko na Zamek czy Kolumnę Zygmunta, ale również odwiedzić Grób Nieznanego Żołnierza, podziwiać Pałac Prezydencki, zobaczyć pomnik Syrenki czy Katedrę św. Jana. Osobom chcącym jeszcze lepiej poznać klimat warszawskiej ulicy polecamy wybrać się też na drugą stronę Wisły czyli na Pragę, która przez lata była kojarzona z warszawskim półświatkiem, a teraz staje się coraz bardziej modną dzielnicą i pięknieje z roku na rok.

Pałac Kultury

Trudno sobie wyobrazić Warszawę bez charakterystycznej budowli, jaką jest Pałac Kultury. Cokolwiek byśmy o nim myśleli, to bez wątpienia jest to budynek zwracający na siebie uwagę i przez lata górujący nad innymi budynkami Warszawy. Teraz już nie jest jedynym taki wysokim punktem na mapie miasta, ale nadal wyróżnia się architekturą na tle nowoczesnych szklano-stalowych drapaczy chmur. Będąc w stolicy warto odwiedzić to miejsce, a zwłaszcza taras widokowy, na który podróżuje się windą obsługiwaną przez panią windziarką, która wywozi turystów na odpowiednie piętro. Z tarasu widokowego można spojrzeć na panoramę Warszawy na cztery strony świata, podziwiając z góry kontrasty, jakich stolica jest pełna. Dopiero z lotu ptaka widać, jak historia i odrestaurowane kamienice z pięknymi zdobionymi fasadami sąsiadują z budynkami zbudowanymi w okresie PRL-u, nie zważając na historię miejsca i jego otoczenie.

Rejs po Wiśle

Wisła i mosty na niej to ważne miejsce na mapie stolicy i w ramach wycieczki po Warszawie warto udać się również nad Wisłę. Spacer jej brzegiem, a jeszcze lepiej rejs po Wiśle, najlepiej wieczorny, to doskonały pomysł na to, by zabytki Warszawy podziwiać również w wersji wieczornej z podświetleniem. Takie zwiedzanie pokaże miasto z zupełnie innej strony i pokaże jego walory niedostrzegalne w ciągu dnia.

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Wyjazd pod namiot

Jak zapewnić sobie komfort podczas wyjazdu po...

Wyjazd pod namiot może oznaczać fascynujące przeżycia, często jednak p...
Madera

Madera – dobra propozycja na urlop...

Jeśli gustujesz w oszałamiającej przyrodzie, kochasz widoki zapierając...
Kotlina Kłodzka

Wakacje w Kotlinie Kłodzkiej...

Jeśli marzy ci się aktywny urlop, podczas którego nie tylko odpocznies...
Dubaj

Wycieczka do Dubaju — co zobaczyć?...

Dubaj to majestatyczna, opływająca luksusem stolica Zjednoczonych Emir...