• Menu

  Faktoring – jak z niego rozsądnie korzystać

  Wszystko jest proste, a jednak wciąż masz wątpliwości i nie wiesz, czy faktoring to dobre rozwiązanie dla twojej firmy? Nic dziwnego – ten stosunkowo nowy sposób finansowania przedsiębiorstw wciąż spotyka się z mieszanymi uczuciami, które wynikają bezpośrednio z niewiedzy. Jeśli wciąż się wahasz, bo nie wiesz, jak rozsądnie korzystać z usług faktoringowych, w naszym najnowszym materiale postaramy się rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości. Zapraszamy do lektury!

  faktoring

  Faktoring, czyli co to właściwie jest

  Pojęcie, które szturmem zawojowało zarówno rynki finansowe jak i niewielkie rodzinne przedsiębiorstwa – faktoring, czyli panaceum na wszystkie kłopoty, lecz czy aby na pewno? Chociaż niewątpliwie wiąże się z wieloma korzyściami, zapewne może tworzyć różne wątpliwości w głowach przedsiębiorców.

  Skupmy się zatem na zaletach faktoringu, który w skrócie polega na przekazaniu wierzytelności, ich finansowania i zarządzania nimi Faktorowi, który nie tylko dostarcza środki finansowe zapewniając płynność gotówkową przedsiębiorstwa, ale również monitoruje należności i sprawia, że spływają one terminowo.

  Dzięki faktoringowi masz więc możliwość obrotu gotówką swojego przedsiębiorstwa, opłacenie podatków, zamówionych produktów, wynagrodzeń, ale również inwestycję wolnych środków w rozwój firmy. Fajnie, ale czy ktoś podejmie się tego rodzaju współpracy z Tobą?

  Dla kogo faktoring?

  Niezależnie od tego, czy jesteś wielkim przedsiębiorcą w kłopotach czy firmą, której zazwyczaj brakuje funduszy na rozwój działalności i produkcję na szerszą skalę – faktoring na pewno będzie rozwiązaniem dla Ciebie!

  Jeśli sprzedajesz towary lub usługi z odroczonym terminem płatności, współpracujesz z gronem stałych klientów, Twoja firma dynamicznie się rozwija lub bardzo do tego dąży, bo chce robić więcej i osiągać coraz wyższe stopnie i cele – będzie Ci potrzebna firma faktoringowa, której specjaliści pomogą Ci dobrać najlepszą i najkorzystniejszą opcję faktoringu dla Twojego przedsiębiorstwa i odpowiedzą na każde nurtujące Cię pytanie.

  Tego typu firmy, w odróżnieniu od banków, które mają niezliczoną masę produktów, zajmują się wyłącznie usługami faktoringowymi, dlatego znają się na tym najlepiej.

  Jak działa faktoring

  Przebieg takiego procesu jest bardzo prosty. Ty sprzedajesz swój towar lub usługę i wystawiasz fakturę, przekazując kopię i dokumenty, które potwierdzają odbiór (towaru bądź usługi) faktorowi. Ten wpłaca zaliczkę na konto Twojej firmy (nawet do 90% kwoty faktury brutto) i resztę kwoty, kiedy klient ureguluje płatność.

  W tym czasie nie martwisz się ani terminem spłaty, ani konsekwencjami wynikającymi z niezapłacenia faktury przez klienta. Jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce faktor zajmie się egzekwowaniem spłaty i ewentualnym postępowaniem sądowym. Zanim więc podpiszesz wniosek o kolejny kredyt bankowy, przemyśl wszystko i skorzystaj z faktoringu, który pomoże Twojemu przedsiębiorstwu osiągać coraz więcej.

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane