• Menu

  Dysze do opryskiwaczy – istotny element każdego opryskiwacza

  Sezon powoli się rozpoczyna, więc wiele maszyn rolniczych będzie przechodzić w tym momencie serwis, przed rozpoczęciem prac w polu. Jednym z takich urządzeń są opryskiwacze. Jak każde urządzenie wymagają sprawdzenia czy np. dysze opryskiwacza są sprawne, przewody szczelne, a pompa pracuje właściwie.

  dysze do opryskiwaczy

  Dysze do opryskiwaczy – ważny element urządzenia

  Każde urządzenie, by mogło prawidłowo działać, potrzebuje aby wszystkie jego podzespoły działały prawidłowo. Dysze do opryskiwaczy stanowią bardzo ważny element, ponieważ to od nich w dużej mierze zależy, jak zostanie rozprowadzony środek, który za ich pośrednictwem zostaje rozpylony. Ich sprawność należy sprawdzać możliwie najczęściej, ponieważ niesprawna dysza uniemożliwi właściwe rozpylenie preparatu na roślinę, który w niektórych przypadkach może ją wręcz uszkodzić, poprzez np. zbyt dużą aplikację środka na roślinę.

  Wybierając dysze do opryskiwaczy warto kierować się nie tylko jej przeznaczeniem do konkretnego typu oprysku czy maszyny, ale również jakością wykonania produktu. Kupowanie dyszy wątpliwej jakości, może doprowadzić do potrzeby częstych ich wymian, lub niespodziewanych awarii w trakcie prac polowych.

  Prace serwisowe przy opryskiwaczu

  Nie tylko dysze do opryskiwaczy zasługują na zwrócenie uwagi przy dokonywaniu serwisu. Pompy do opryskiwaczy są bardzo istotnym elementem maszyny, który umożliwia jej działanie. Prawidłowe jej funkcjonowanie ma znaczący wpływ na to czy urządzenie będzie można prawidłowo eksploatować. W związku z tym trzeba zadbać, aby pompa do opryskiwacza była szczelna, a wszystkie jej podzespoły gwarantowały właściwy tryb pracy.

  Równie istotny jest stan przewodów, które są w opryskiwaczu. Nawet sprawna pompa i dobre dysze do opryskiwaczy nie zapewnią odpowiednich właściwości oprysku, jeżeli węże będą na przykład nieszczelne lub pozapychane.

  Jeżeli samemu nie można określić stanu technicznego urządzenia, warto odwiedzić serwisanta, który dokona oceny maszyny i określi, jakie prace należy przy niej wykonać. W zależności od serwisu, istnieje możliwość zamówienia samemu np. dyszy do opryskiwacza czy elementów pompy do opryskiwacza, a serwisant tylko wymieni niezbędne części. Wcześniej jednak należy się dowiedzieć, czy dany serwis umożliwia takie rozwiązanie.

  Zatem przed rozpoczęciem prac, należy dokładnie przeserwisować swój opryskiwacz jak i każdą maszynę, która będzie służyć do prac rolniczych. Odpowiedni ich stan pozwala na uniknięcie awarii wynikłych z zaniedbania urządzeń, co w przypadku maszyn służących do oprysków jest bardzo ważne.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane