• Menu

  Pompy do opryskiwaczy – uszkodzenia i jak sobie z nimi radzić

  Pompy do opryskiwaczy stanowią ważny element tych urządzeń. W związku z tym, muszą być one regularnie serwisowane i naprawiane w razie wystąpienia awarii. Czym może objawiać się niesprawna pompa oraz czy można ją samodzielnie naprawiać?

  Pompy do opryskiwaczy

  Pompy do opryskiwaczy – objawy uszkodzenia

  Jednym z podstawowych uszkodzeń, jakie spotyka się w przypadku pompy do opryskiwaczy, jest problem z ciśnieniem. Może być ono zbyt niskie lub falować, co użytkownikowi opryskiwacza powinno dać jasny sygnał, że pompa nie pracuje prawidłowo.

  Kolejnym z objawów mogą być wycieki. Świadczy to wprost o pojawieniu się problemów ze szczelnością. Wtedy należy niezwłocznie usunąć usterkę, ponieważ dalsza eksploatacja nieszczelnej pompy do opryskiwaczy, może doprowadzić do jej poważniejszego uszkodzenia.

  Należy także zwracać uwagę na to, czy pompa pracuje równo. Falowanie obrotów czy nagłe ich spadki lub zwiększanie, może świadczyć o problemach z jej funkcjonowaniem. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że usterki (nawet drobne) nie usuwane na czas, mogą spowodować poważne awarie w przyszłości.

  Samodzielna naprawa czy serwis?

  W zależności od możliwości serwisowych, pompy do opryskiwaczy można naprawiać samodzielnie. Potrzebne są do tego odpowiednie narzędzia, części oraz wiedza jak to zrobić. W niektórych przypadkach producenci lub serwisanci, sami umieszczają nagrania w internecie z procesu demontażu, rozkładania i ponownego składania pompy do opryskiwacza.

  Jeżeli jednak istnieje obawa, że można jeszcze bardziej uszkodzić taką pompę, lepiej oddać ją do specjalistycznego warsztatu, który wykona wszelkie usługi serwisowe. Dużą zaletą takiego rozwiązania, jest otrzymanie gwarancji na wykonaną usługę. W przypadku jakichkolwiek problemów, można ją wtedy zareklamować. Przy samodzielnej naprawie… pretensje będzie można mieć tylko do siebie.

  Przed oddaniem do serwisu swojej pompy, warto dowiedzieć się, czy części można np. zakupić samodzielnie. Jest to dobre rozwiązanie, jeżeli posiada się stosowne zniżki lub możliwość ściągnięcia konkretnych części, na których zależy oddającemu do naprawy.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane