• Menu

  DRUTEX przeciera szlaki polskim produktom

  IMG_2035-R_KadrDRUTEX, największy w Europie producent okien i drzwi, wyposażył w okna największą fabrykę klocków edukacyjnych na świecie. Montaż stolarki PVC oraz aluminiowej odbywał  w miejscowości Monterrey w Meksyku.

  W ramach projektu DRUTEX wyprodukował i dostarczył do fabryki największego na świecie producenta klocków i zabawek edukacyjnych – Nuevo Leon, stolarkę o łącznej powierzchni 3000 m2.

  Fabryka wyposażona została w okna i drzwi PVC w systemie Iglo 5 w kolorze aluminium szczotkowane oraz ślusarkę aluminiową. Stolarka PVC znalazła się zarówno w halach produkcyjnych jak i siedzibie firmy, zaś systemy aluminiowe zamontowane zostały w części biurowej i administracyjnej fabryki, a także posłużyły do wyposażenia ścianek działowych w głównym lobby budynku.

  W zależności od miejsca montażu i z uwagi na kwestie bezpieczeństwa, stolarka wyposażona została również w różne rodzaje szyb, począwszy od szkła hartowanego, laminowanego, matowego, sitodruku, zgodnie z wymaganiami i preferencjami Klienta.

  Dostawa stolarki zajęła około miesiąca i odbywała się drogą morską.

  „Na pewno odczuwamy satysfakcję, że spełniliśmy wszystkie wymagania partnera z Meksyku i że dzięki temu mogliśmy zrealizować tak prestiżową inwestycję. Nasze okna, poza wysoką jakością i niezawodnością, musiały spełnić szereg technologicznych kryteriów charakterystycznych dla rynku meksykańskiego. Cieszymy się, że do realizacji tak ważnego projektu, światowy lider w produkcji klocków edukacyjnych wybrał sprawdzone rozwiązania DRUTEX.” – powiedział Bogdan Gierszewski, dyrektor ds. produkcji DRUTEX S.A.

  Z potencjałem pozwalającym na produkcję 7000 okien na dobę, własną produkcją profili PVC i szyb zespolonych oraz flotą transportową składającą się z ponad 200 pojazdów, DRUTEX umacnia swoją pozycję na światowym rynku stolarki. W Europie pod względem ilości produkowanych okien jest już numerem jeden. Producent dysponuje siecią sprzedaży składającą się z ponad 3000 partnerów na całym świecie, dzięki czemu z sukcesem realizuje kolejne projekty poza Europą również w USA, Meksyku, Australii czy na Bliskim Wschodzie. Sprzedaż zagraniczna stanowi już 70% całkowitej sprzedaży DRUTEX-u.

  Udział rynku meksykańskiego w strukturze sprzedaży spółki systematycznie rośnie. Fabryka klocków w Meksyku nie jest pierwszą inwestycją DRUTEX-u w tym kraju. Firma od lat sprzedaje swoje okna na rynku meksykańskim i z sukcesem realizuje kolejne śmiałe projekty.

  W ostatnich miesiącach DRUTEX dostarczył okna również do kopalni złota w miejscowości Guerrero w Meksyku, należącej do kanadyjskiej grupy TOREX Gold. Inwestycja obejmowała stolarkę aluminiową w kolorze białym i wiązała się z wyposażeniem w okna i drzwi zakładu jak i budynków administracyjnych przynależących do firmy. Szczególnym wyzwaniem był w tym wypadku również montaż stolarki ze względu na specyficzne położenie kopalni – w górach, z dala od cywilizacji.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane