logo
logo
logo
logo
leasing konsumencki

Czy z najmu długoterminowego i leasingu mogą korzystać jedynie osoby prowadzące działalność gospodarczą?
Opublikowano: 26 sierpnia 2021

Większość osób uważa, że leasing to forma finansowania zakupu nowego samochodu przeznaczona jedynie dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Oferta firm leasingowych przewiduje możliwość udzielenia leasingu konsumenckiego, który przeznaczony jest dla klientów indywidualnych. Ta forma finansowania zakupu auta jednak różni się od ofert przeznaczonych dla firm. Czym zatem jest leasing konsumencki?

Co to jest leasing konsumencki i czym różni się od kredytu gotówkowego?

Wiele osób podczas planowania zakupu auta zastanawia się nad kredytem gotówkowym lub samochodowym. Jednak w większości przypadków tańszym i korzystniejszym rozwiązaniem będzie umowa leasingu konsumenckiego.

Leasing jest dużo tańszym rozwiązaniem, ponieważ formalnym właścicielem samochodu jest firma leasingowa, która korzysta z możliwości amortyzacji posiadanych samochodów. Dzięki temu koszt zużycia auta leasingodawca może zaliczyć do wydatków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. W przypadku kredytu właścicielem pojazdu jest nabywca.

Jak w praktyce wygląda leasing konsumencki BMW?

Marzy Ci się nowe, luksusowe BMW z mocnym silnikiem? Skorzystaj z oferty korzystnego leasingu konsumenckiego. Firma BMW Direct ma w swojej ofercie najnowsze modele – zaczynając od najmniejszych serii 1, a kończąc na komfortowych limuzynach serii 7.

Umowa leasingu trwa do 5 lat. Miesięczne raty można obniżyć poprzez zwiększenie wkładu własnego. Przez cały okres trwania umowy właścicielem samochodu jest leasingodawca, który widnieje w dowodzie rejestracyjnym. Po spłacie wszystkich rat klient ma prawo wykupu auta na własność. Cena zakupu pojazdu może być bardzo atrakcyjna i wynosić zaledwie 1% wartości początkowej auta!

Czy warto skorzystać z leasingu konsumenckiego?

Banki, udzielając kredytów gotówkowych i samochodowych, kierują się rekomendacją T, która dotyczy „dobrych praktyk w zakresie zarządzania ryzykiem detalicznych ekspozycji kredytowych”. Restrykcyjne zasady udzielania pożyczek sprawiły, że instytucje bankowe zdecydowanie bardziej wnikliwie sprawdzają swoich klientów. Efektem jest to, że można otrzymać odmowną decyzję o przyznaniu kredytu. Dlatego leasing konsumencki może być dla Ciebie dużo lepszym rozwiązaniem.

Zalety leasingu konsumenckiego to m.in.:

  • niewiele formalności – wystarczy wypełnić formularz, aby otrzymać decyzję online,
  • korzystne warunki ubezpieczenia,
  • duży wybór pojazdów w różnej opcji wyposażenia,
  • promocje i zniżki, dzięki którym można mieć auto z lepszym silnikiem i wyposażeniem,
  • leasing konsumencki nie jest wpisywany w historię kredytową, co sprawia, że masz większą zdolność do zaciągania innych zobowiązań finansowych.

Mimo wielu zalet leasing konsumencki ma też wady. Pamiętaj, że oprócz obowiązkowego ubezpieczenia OC musisz wykupić także AC i NNW. Generuje to większe koszty, ale zyskujesz ochronę w przypadku kradzieży pojazdu lub stłuczki z Twojej winy. Auto również nie jest własnością leasingobiorcy, a w przypadku kradzieży lub szkody całkowitej umowa leasingu wygasa.

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

frankowicze

Wakacje nie dla frankowiczów...

Sytuacja kredytobiorców w Polsce pogarsza się z dnia na dzień:...
oprocentowanie kredytu gotówkowego

Jak naliczane jest oprocentowanie kredytu got...

Decydując się na kredyt gotówkowy, zwracamy w pierwszej kolejności uwa...
kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy na dobrych warunkach? Sprawd...

Potrzebujesz dodatkowego zastrzyku gotówki? Rozwiązaniem może być kred...
Kredyt na otwarcie firmy

Kredyt na otwarcie firmy – co oferują banki?...

Otwierając firmę, musimy liczyć się z wieloma wydatkami. Wyposażenie,...