logo
logo
logo
logo
wynajem

Na czym polega wynajem długoterminowy aut?
Opublikowano: 22 stycznia 2024

W dzisiejszych czasach ciężko jest nam wyobrazić sobie funkcjonowanie bez samochodu. Rynek motoryzacyjny oferuje coraz to więcej możliwości finansowania zakupu pojazdów, a zakup samochodu na własność już dawno przestał być jedynym sposobem na to, aby stać się użytkownikiem wymarzonego auta, nic więc dziwnego, że szukamy informacji, które przybliżą nam sposób i możliwości innych form finansowania, jedną z nich jest wynajem długoterminowy w formie abonamentu.

Czym jest wynajem długoterminowy?

Zacznijmy od początku czyli od tego czym właściwie jest wynajem długoterminowy samochodu, który dzięki swojej formule staje się coraz popularniejszą formą finansowania auta, nie tylko wśród osób prowadzących własną działalność, ale właśnie przede wszystkim wśród osób fizycznych.

Forma finansowania samochodu musi być odpowiednio dopasowana do Twoich aktualnych możliwości i oczekiwań, niezależnie od tego na jakim etapie życia aktualnie się znajdujesz. Wynajem długoterminowy samochodu zapewnia dużą elastyczność w działaniu i nie wymaga długofalowego zobowiązania związanego ze znacznym wkładem naszych oszczędności.

Samochód w najmie długoterminowym to rozwiązanie, które łączy w sobie komfort i minimum formalności. To nic innego jak innowacyjna metoda finansowania umożliwiająca korzystanie z fabrycznie nowego samochodu bez konieczności jego kupowania. Korzystasz z auta na zasadzie działania abonamentu. Proponowana forma działa dokładnie tak samo jak popularne usługi telewizji, czy programów na abonament, z tą różnicą, że przedmiotem umowy jest nowe auto.

Jedną z wiodących firm oferujących powyższe rozwiązanie jest Qarson Polska, marka która umożliwia wynajem nowego samochodu na okres 12-miesięcy, gwarantując niezawodność i kompleksową usługę w trakcie trwania umowy abonamentowej.  Podobnie jak wynajem długoterminowy, opcja auto na abonament oferuje użytkownikom wygodę i elastyczność, umożliwiając korzystanie z nowego pojazdu bez długoterminowego zobowiązania finansowego, co czyni ją atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych form wynajmu. Omówimy więc zagadnienie wynajmu konsumenckiego na podstawie oferty Qarsona.

Wynajem długoterminowy – podstawowe zasady

Na początek warto zaznaczyć, że z oferty abonamentowej Qarson Polska może skorzystać każdy – zarówno osoba prywatna jak i osoba prowadząca działalność gospodarczą. Jednym z pierwszych etatów jest konieczność przeprowadzenia weryfikacji klienta. Ma to na celu sprawdzenia zdolności płatniczej najemcy (dokładnie tak samo jak np. w przypadku zakupu sprzętu RTV/AGD na raty). Dokumentami, które wystarczą do prawidłowej weryfikacji klienta są najczęściej dane z dowodu osobistego i rachunku bankowego. Jeśli osoba zainteresowana wynajmem samochodu prowadzi działalność gospodarczą, to wtedy pojawia się prośba o wskazanie dokumentów potwierdzających funkcjonowanie działalności. Wszystkie formalności realizowane są za pośrednictwem poczty elektronicznej, możesz więc zamówić swój nowy samochód bez wychodzenia z domu.

Wady i zalety wynajmu długoterminowego

Samochód w abonamencie to niewątpliwie idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie niezależność. Najem długoterminowy jest gwarancją elastyczności. Po upływie okresu najmu, klient może podjąć decyzję o ponownym skorzystaniu z usługi lub zrezygnować z przedłużenia umowy. Ideą jest jednak to, że tak klient ma możliwość co rok zmieniać samochód na zupełnie nowy, który wraz ze zmianą potrzeb i oczekiwań dopasowuje się do stylu życia każdego z nas.

Dodatkowym atutem jest również kompleksowa usługa, jaką oferuje Qarson w trakcie trwania umowy abonamentowej. Decydując się na auto w abonamencie nie musisz martwić się o wiele zagadnień, które w przypadku innych form finansowania samochodu byłyby na Twojej głowie. Qarson gwarantuje najwyższej jakości obsługę zaczynając od dopasowania właściwej oferty, poprzez obsługę wszelkich formalności w tym również rejestrację samochodu, koordynację likwidacji szkód, aż po pomoc przy zwrocie samochodu i odnowieniu umowy oraz odbiór kolejnego auta na abonament.

Oferowane usługi to nie wszystko, kolejną zaletą najmu długoterminowego jest to, że w kwocie miesięcznego abonamentu oprócz fabrycznie nowego samochodu, który jest objęty gwarancją producenta otrzymujesz rejestrację pojazdu, pakiet 10 tysięcy kilometrów, serwis, oraz przegląd i naprawy gwarancyjne. Dzięki tej formie finansowania nie musisz się o nic martwić, Qarson zadba o Ciebie i Twój samochód.

W zależności od Twojego planu…

Minusem może okazać się brak możliwości wykupienia samochodu po upływie okresu najmu. Nie jest to możliwe w przypadku zawarcia umowy na abonament w Qarson Polska. Ideą proponowanego rozwiązania jest zmiana samochodu co rok, na nowy model. Wyklucza to więc możliwość wykupu auta na zakończenie trwania okresu wypożyczenia.

Dodatkowo w trakcie zawierania umowy warto dokładnie przeanalizować ilość kilometrów jaką będziemy w stanie pokonać w przeciągu najbliższego roku. Pakiet darmowych 10 tysięcy kilometrów nie dla każdego jest wystarczającą ilością, a przekroczenie tego limitu wiąże się z koniecznością uregulowania dodatkowych kosztów. Qarson stworzył dedykowany Przewodnik Użytkownika, w którym szczegółowo opisuje wszelkie aspekty użytkowania auta w abonamencie i rozwiewa wiele wątpliwości. Przewodnik użytkownika jest na stałe dostępny do wglądu dla każdego z klientów.

Czy wynajem jest korzystniejszy od leasingu?

Ta kwestia jest kwestią indywidualną, zależną od naszych potrzeb, możliwości i oczekiwań. Mówi się jednak o tym, że najem długoterminowy jest formą alternatywną dla leasingu, a w największym skrócie to co różni te dwie formy finansowania, to po prostu okres trwania użytkowania auta i możliwość lub brak możliwości wykupu samochodu po zakończeniu okresu trwania umowy.

Wynajem samochodu na abonament jest usługą w ramach, której klient może użytkować pojazd otrzymując jednocześnie kompleksową obsługę i pomoc w trakcie trwania umowy, a jedynym dodatkowym kosztem oprócz standardowej kwoty abonamentu jest opłata startowa uiszczona jednorazowo.
Znacznie większy koszt musimy ponieść jeśli decydujemy się na leasing, wymaga on wpłacenia od 10 do 30% wartości pojazdu, zakończenie trwania leasingu kończy się jednak możliwością wykupu auta, co dla niektórych jest atutem.

Najem długoterminowy będzie więc właściwym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na elastyczności i transparentności kosztów. Decydując się na wynajem samochodu na abonament nie musimy się zastanawiać poziomem eksploatacji, ani martwić o to co zrobimy z obecnym samochodem, gdy będziemy chcieli zmienić auto. Najem długoterminowy pozwala Ci zachować swoją niezależność.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej…

Sprawdź ofertę jaką przygotował dla Ciebie Qarson Polska i skontaktuj się z wykwalifikowanym doradcą, który pomoże Ci w podjęciu dalszych decyzji.

Tagi: , , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Sławek Muturi

Bogactwo można stracić, wolność finansowa jes...

O przewadze biznesowej wynajmu mieszkań nad lokalami komer...

PsiBufet i Butternut Box otwierają fabrykę w...

PsiBufet, polska marka specjalizująca się w produkcji świeżej, indywid...
Stłuczka na parkingu

Stłuczka na parkingu – kto wypłaci odszkodowa...

Zatłoczone i ciasne parkingi to miejsca wyjątkowo sprzyjające...
Dobór przewodu do mocy

Dobór przewodu do mocy...

Przewody elektryczne są kluczowym elementem każdej instalacji energoel...