• Menu

  Budowa hali stalowej – na co warto zwrócić uwagę w procesie inwestycyjnym?

  Inwestorzy często stają przed niełatwym wyborem: hala żelbetowa, murowana czy stalowa? Wiele zależy oczywiście od potrzeb i możliwości, ale najekonomiczniejszą i najczęściej wybieraną opcją przy planach budowy obiektu przemysłowego jest hala stalowa. Co sprawia, że Inwestorzy tak chętnie decydują się na ten typ budownictwa?

  Hale stalowe funkcjonują najczęściej jako magazynowe i przemysłowe, ale będą też dobrym rozwiązaniem dla branży spożywczej – sprawdzą się jako chłodnie i mroźnie. Handel, usługi, logistyka – właściwą odpowiedzią na potrzeby tych branż będą również hale stalowe.

  hala stalowa

  Zalety hal stalowych

  Dlaczego Inwestorzy tak często decydują się na budowę hal stalowych? Zalet tego typu obiektów jest naprawdę niemało. Jak głosi znane przysłowie „czas to pieniądz”. Hala stalowa jest rozwiązaniem oszczędnym zarówno finansowo, jak i czasowo. W porównaniu z innymi technologiami cena postawienia takiego obiektu jest zdecydowanie niższa. A terminy? Dzięki technologii i modułowości budowa hali stalowej może zostać zredukowana do zaledwie kilku miesięcy. Dodatkowym atutem jest możliwość łatwej rozbudowy hali stalowej. Ponadto, technologia hal stalowych sprawia, że możliwe jest tworzenie obiektów o dużych rozpiętościach z niewielką liczbą podpór. Lekkich i o wytrzymałej konstrukcji. Zalety widoczne są także podczas procesu budowy. Roboty związane z montażem konstrukcji czy obudowy hali stalowej można wykonywać niezależnie od pory roku.

  hala stalowa

  Najpierw projekt…

  Decyzja zapadła – Inwestor zdecydował się na budowę hali stalowej. Co dalej? Dobrze wybrać firmę, która zajmie się projektowaniem i budową. Doświadczona kadra to nie tylko dobry partner, ale także wsparcie na wszystkich etapach procesu inwestycyjnego.

  Projektując halę stalową należy uwzględnić potrzeby Inwestora oraz charakter prowadzonego biznesu. Na wstępie niezbędna jest weryfikacja podstawowych założeń i dostosowanie wymagań do technologii. Należy dobrać najwłaściwszy typ konstrukcji, ilość naw i wykończenia. Konieczne jest skoncentrowanie na kwestiach ekonomicznych i funkcjonalnych, by halę i jej konstrukcję skroić na miarę, niczym najlepszy garnitur w poszanowaniu budżetu i możliwości Inwestora. Ponadto, ponieważ o kolejnych etapach i możliwościach rozwoju dobrze myśleć już na samym początku, warto halę stalową zaprojektować tak, aby możliwa była jego dalsza rozbudowa. Dlatego też rozwiązania obniżające koszty eksploatacji, trwałe i ekonomiczne materiały należy dobierać już w fazie wstępnej. Kolejną ważną kwestią jest, aby projektując hale stalowe zadbać o dopracowany i estetyczny detal oraz nowoczesne wzornictwo.

  hala stalowa

  … później budowa

  Kiedy projekt hali stalowej został już dopracowany w każdym calu – nadchodzi czas, aby wizję przekuć w realny obiekt. W zależności od potrzeb Inwestora warto aby wykonawca oferował wsparcie nie tylko kwestiach projektowych i budowlanych, ale także w ramach dopięcia wszelkich formalności urzędowych. Takie kompleksowe podejście zagwarantuje sprawny przebieg procesu budowlanego.

  Nasze doświadczenie przy realizacji hal stalowych oznacza dobrze zorganizowany plac budowy, logistykę przedsięwzięcia i sprawność prac. Wybór rozwiązań łatwych i szybkich w montażu usprawnia działania na budowie, a nasi monterzy konstrukcji stalowych to niezawodni fachowcy. Jako generalny wykonawca wykonujemy wszelkie instalacje, a w zależności od potrzeb, także instalacje technologiczne. Pomyślna i satysfakcjonująca realizacja projektu możliwa jest dzięki rzetelnemu i profesjonalnemu podejściu naszej doświadczonej kadry inżynierskiej.

  Zapraszamy do zapoznania się ze zrealizowanymi przez CoBouw Polska halami stalowymi. https://cobouw.pl/

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane