• Menu

  Zasięg internetu LTE

  Mimo, że LTE nadal jest jeszcze stosunkowo nową technologią dostępu do sieci to infrastruktura jest już bardzo mocno rozbudowana. Dzięki temu obecnie dostępem do LTE objęty jest bardzo duży obszar Polski. Czy dobry zasięg to jednak jedyne plusy sieci 4G? Przekonajmy się sami.

  Co to jest LTE?

  Jest to nowy standard sieci bezprzewodowej. Standard ten jest następcą sieci 3G. Różni się od niej przede wszystkim znacznie większymi prędkościami przesyłania danych. Dlatego też korzystanie z LTE jest bardziej komfortowe. Same połączenia są również znacznie stabilniejsze. Na chwilę obecną standard LTE jest obsługiwany przez większość urządzeń, a operatorzy posiadają bardzo rozbudowaną infrastrukturę do obsługi tej sieci. Obecnie u wielu operatorów swoim zasięgiem sieć ta obejmuje bardzo dużą część Polski.

  Prędkość przesyłania danych

  LTE to przede wszystkim bardzo duża prędkość przesyłania danych. W wielu reklamach można nawet usłyszeć o prędkości przesyłania danych, która wynosi 100 Mb/s. Wartość ta jest jednak mocno zawyżona. Osiągnięcie takiej prędkości w normalnych warunkach jest bardzo trudne. Możliwe jest jednak bezproblemowe uzyskanie wartości zbliżonych do jej połowy. Wszystko jednak zależy od samego urządzenia, z którego korzystamy oraz przede wszystkim zasięgu sieci. Im zasięg jest lepszy tym i prędkość przesyłania danych jest wyższa. Dlatego też tak kluczowe jest postawienie na wybranie operatora, który posiada bardzo rozbudowaną infrastrukturę.

  Zasięg

  Sam zasięg internetu zależy oczywiście od operatora. Jeżeli jednak zależy Ci na bardzo dobrych zasięgach to szczególnie warta zainteresowania jest firma INEA. Pod adresem dostępna jest mapa zasięgu LTE: https://www.inea.pl/oferta/dla-ciebie/internet-mobilny/zasieg-sieci-3g-i-lte . Jak łatwo na niej zauważyć INEA zasięgiem LTE  obejmuje praktycznie całą Polskę. Sieć dostępna jest w każdej większej miejscowości, ale i w wielu mniejszych. Dzięki temu korzystanie z niej będzie naprawdę komfortowe i możliwe z każdego miejsca na terenie Polski. Dzięki wielu nadajnikom na wysokim poziomie pozostaje również prędkość przesyłania danych. Bardzo dobra jest również sama stabilność łącza. Tak dobre zasięgi to zatem same plusy. Przy wyborze operatora dla siebie warto, więc postawić właśnie na tego, który posiada rozbudowaną infrastrukturę pod świadczenie swoich usług.

  Podsumowanie

  Jak więc widać wybór odpowiednie dostawcy internetu mobilnego w technologii LTE, powinien przede wszystkim skupiać się na sprawdzeniu zasięgów internetu. Oprócz znacznie większego komfortu korzystania z sieci daje on bowiem również szereg innych korzyści. Są to między innymi większa stabilność łącza oraz większa prędkość przesyłania danych. Na szczęście wielu operatorów obecnie na swoich stronach www, umieszcza mapy z zakreślonymi zasięgami sieci. Każdy może, więc bardzo szybko porównać ze sobą oferty poszczególnych operatorów i wybrać najlepszą dla siebie spośród wszystkich.

  9 odpowiedzi na “Zasięg internetu LTE”

  1. kikoko pisze:

   A w Sferii jak to wygląda? Ma ktoś LTE? Ponoć jest niezły ale szukam opinii. Miałem u nich kiedyś dawno temu na samym początku ich działalności a teraz mocno poszli do przodu.

  2. dżungla pisze:

   wystarczy porównać sobie zasięgi między różnymi sieciami i popatrzeć na miejsca w których najczęściej się korzysta z internetu, mi bardzo podpasował aero2 bo mają zasięg sieci plus, ale cenowo mi wychodzi taniej

  3. Gargamel pisze:

   Mieszkam w Klwowie tu nic nie działa

  4. maki pisze:

   Sferia ostatnio postawiła nowe www i jest już w całej polsce. Co do jakości to nie odbiega od konkurencji.

  5. satrian pisze:

   to mam 30 gb lte w Areo 2 na kartę i dzięki temu nei jestem z nikim związany na stałe. W tych czasach to co chwile ktoś daje coś lepszego tańszego więc jak już rzeczywiście coś się trafi to podpisze umowę.

  6. soko pisze:

   Teraz za internet minimum trzeba zapłacić 59,90 a w Areo karta 30 GB kosztuje 30 zł i to jest ich atut + opcja że nie trzeba się wiązać.

  7. plama pisze:

   Jak dla mnie najlepsze jest aero2. Mieszkam na wsi, a działa na prawdę dobrze i ma LTE, więc też szybkie jest mega. Generalnie polecam, tymbardziej, że ja płacę 5zł za miesiąc i mam tyle neta, że mi styka na luzaczu

  8. arek76 pisze:

   Mam w Polkomtel _ syf jakich mało

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane