• Menu

  Zalety programów do zarządzania flotą

  Zarządzanie flotą samochodową w dzisiejszych czasach nie jest już tak karkołomne dzięki nowoczesnej technologii. Wiąże się to z wykorzystywaniem oprogramowania, którego zalety opisane zostały w niniejszym artykule.

  zarządzanie flotą samochodową

  Praktyczność

  Aplikacje można wykorzystać do przede wszystkim zoptymalizowania trasy. Wykorzystując narzędzia telepatyczne, przedsiębiorca wie, w jakim miejscu są obecnie jego kierowcy. Przy tym dysponenci mają możliwość zbadania różnych tras przed wyborem tej właściwej. Ponadto takie oprogramowanie pozwala na archiwizację danych (co nie jest do końca oczywistą dostępną funkcją)  i obserwowanie tego, na jakim etapie jest dane zlecenie. Miło byłoby również, aby przeszukiwanie takiego archiwum było klarowne i bezproblemowe. Stąd coraz powszechniejsza jest decyzja firm co do wyboru urządzeń mobilnych działających w kooperacji z komputerami pokładowymi. Osoba kierująca autem ma możliwość zdalnego  opisywania, chociażby technicznej strony ładunku w celu umożliwienia ciągłego przepływu informacji.

  Możliwość rozliczenia czasu

  Często można zaobserwować sytuację, w której kierowca przekracza dopuszczalny czas prowadzenia pojazdu. Wedle przepisów może on pracować maksymalnie 10 godzin, a po nich 11 odpoczywać. Oczywiście dochodzi do ustępstw w tej kwestii. Rozwiązaniem w tym przypadku jest oprogramowanie TachoSmart, które służy pobieraniu danych z kart kierowców i za ich pomocą rozlicza czas pracy kierowców z udziałem firmy zewnętrznej. Dzięki temu właściciel firmy ma pewność, że dokumentacja pracownicza jest prowadzona rzetelnie, a przy tym oszczędza on pieniądze.

  Oszczędność

  zarządzanie flotą samochodową

  Poruszając temat pieniędzy, to kwestia cen paliw nie od dziś spędza sen z powiek właścicielom firm transportowym. Co gorsze dla nich, stanowią one przynajmniej 30% całego budżetu. Prawdopodobnie nie istnieje firma w branży transportowej, która nie miała komplikacji związanych z kosztami przejazdu, rozliczeniami czy sprawdzeniem tego, czy zaplanowana trasa równoznaczna jest z przejechaną. Jeśli w tych kwestiach dochodzi do różnic względem oczekiwań, to można mówić o znacznych stratach finansowych. Programem służącym do unikania tego typu sytuacji jest Shell FuelSave Partner, który to pomaga zarządzać flotą pojazdów na terenie całej Europy. Można go zintegrować z kartą paliwową, przez co na bieżąco weryfikuje transakcje paliwowe. Dodatkowo kontroluje oraz wydaje osąd względem stylu jazdy kierowcy.

  Podsumowanie

  Nie są to oczywiście jedyne zalety, jakie oferuje oprogramowanie do zarządzania flotą samochodową. To jedynie dowodzi, że wdrożenie go w poczet działań firmy będzie pomysłem przynoszącym jedynie same korzyści właścicielowi firmy.

  Więcej możesz dowiedzieć się na https://www.verizonconnect.com/pl/rozwiazania/monitoring-gps/

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane