• Menu

  Innowacyjność i najwyższa jakość z Korei

  W dowód uznania za pracę zespołową, sposób zarządzania i potencjał rozwojowy firmę Seoyon Electronics Poland Sp. z o.o. uhonorowano prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami koncernu Hyundai i Kia, a w roku 2016 Polską Nagrodą Jakości. Rozmawiamy z prezesem spółki, Jae Il Shin

  W jaki sposób Seoyon, firma o kapitale koreańskim, zaistniała na rynku europejskim?

  Spółka rozpoczęła swoją działalność w 2007 r. jako Shinchang Poland Sp. z o.o., zagraniczny oddział firmy Shinchang Electric Co. LTD. Pierwszą produkcję rozpoczęto rok później. W  listopadzie 2012 r., w związku z przejęciem przez firmę Hanil, spółka zmieniła nazwę na Daedong Poland Sp. z o.o. W kwietniu 2016 r. firma stała się częścią Grupy Seoyon Electronics z Centralą w Korei Południowej i z oddziałami w Polsce, Chinach i USA. W chwili obecnej spółka polska zatrudnia 670 pracowników w systemie dwóch zmian produkcyjnych i posiada dalsze możliwości wzrostu produkcji.

  Produkujemy elektroniczne przełączniki oraz elementy zapłonowe do samochodów osobowych, sprzedawanych na rynek europejski. Firma specjalizuje się w produkcji przełączników wycieraczek i świateł, elementów układów zapłonowych takich jak stacyjki, zamki drzwiowe, kluczyki, oraz przełączników deski rozdzielczej, środkowych konsoli pojazdów oraz paneli drzwiowych.

  Odnieśmy się do hasła „Innowacyjne rozwiązania” – w jakim kierunku firma planuje swój rozwój?

  W najbliższym czasie firma będzie rozwijała się w kierunku produkcji układów elektronicznych PCB. Na rynku europejskim rozpoczyna sprzedaż tzw. „Smart Key System”, czyli inteligentnego klucza jako elektronicznej kontroli i autoryzacji dostępu. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala na otwieranie drzwi pojazdu przez kierowcę oraz wyłączanie immobilizera i włączanie zapłonu bez konieczności wkładania kluczyka do stacyjki.

   „Przewaga dzięki technice”?

  Aby zapewnić najwyższą jakość wyrobów, zarząd firmy podjął decyzję o wdrożeniu najwyższej jakości wyspswithecjalizowanego oprzyrządowania kontrolno-pomiarowego. Linie produkcyjne oraz laboratoria pomiarowe i wytrzymałościowe wyposażone są w elektroniczne testery wizyjne oraz sekwencyjne prestiżowych i uznanych na rynku marek. Każdy wyrób poddawany jest szczegółowej kontroli na zgodność z parametrami technicznymi, funkcjonalnością i innymi wymaganiami klienta, a dodatkowo audytowi, wykonywanemu za pomocą maszyn wytrzymałościowych, maszyn trójwymiarowych, projektorów i wielu innych elektronicznych przyrządów pomiarowych. Testery umożliwiają dokonanie oceny działania produktu przy wyeliminowaniu błędu ludzkiego.

  Dla zachowania najwyższych standardów BHP oraz spełnienia wymagań klientów wybudowaliśmy dodatkową halę, zwaną clean room, o bardzo restrykcyjnych warunkach. W niej wytwarzane są produkty najbardziej czułe pod względem zastosowanej w nich elektroniki. Produkcja odbywa się po uprzednim włożeniu odpowiednich ubrań antystatycznych. Przed wejściem do pomieszczenia zainstalowano specjalną komorę nadmuchową. Aby spełnić parametry i warunki środowiskowe, odpowiadające wymaganiom normy PN-EN-ISO 14644-1 Klasa 8, mamy filtry typu Hepa oraz odpowiednią wymianę powietrza.

  Jak spółkę postrzegają sami pracownicy?

  Obok celu, jakim jest uzyskanie najwyższego poziomu zadowolenia klienta, dbamy o satysfakcję i dobre warunki pracy. Zarząd firmy ma pełną świadomość, że komfort zatrudnionych jest bardzo ważny dla funkcjonowania spółki. Pracownicy mają możliwość realizacji własnych pomysłów i innowacji. Ze względu na specyfikę produkcji firma daje szerokie możliwości pracy kobietom, absolwentom wyższych uczelni oraz uczącym się. W zamian za zaangażowanie oferujemy bezpieczne i czyste warunki pracy, a także integracyjne imprezy plenerowe z udziałem członków rodzin.

  Rozmawiał Piotr Nowacki

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane