• Menu

  XXVI Kongres Uzdrowisk Polskich

   

  XXVI Kongres Uzdrowisk Polskich

  W imieniu organizatora wiodącego: Stowarzyszenia Unia Uzdrowisk Polskich oraz organizatorów wspierających: „Uzdrowiska Wysowa” S.A., Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP oraz Izby Gospodarczej „Uzdrowiska Polskie”, Wójta Gminy Uście Gorlickie, Stowarzyszenia In Aqua Sanitas – Uzdrowisko Wysowa, zapraszamy na XXVI Kongres Uzdrowisk Polskich, który odbędzie się w dniach 5-7 października 2017 roku w Wysowej-Zdroju.

  XXVI Kongres Uzdrowisk Polskich

   

  Kongres Uzdrowisk Polskich jest najbardziej prestiżową ogólnopolską konferencją uzdrowiskową. Corocznie gromadzi liczną grupę uczestników i gości związanych z lecznictwem uzdrowiskowym. Są to przedstawicieliewładz administracji rządowej i samorządowej, środowisk naukowych i medycznych, przedsiębiorców uzdrowiskowych, hotelowych oraz władze i członków organizacji działających na rzecz branży uzdrowiskowej.

  Motto przewodnie XXVI Kongresu:

  XXVI Kongres Uzdrowisk Polskich

   „Uzdrowiska i lecznictwo uzdrowiskowe w świetle współczesnych wyzwań zdrowotnych i społeczno-gospodarczych”

  Żywimy nadzieję, że tematy przygotowywanych paneli dyskusyjnych będą inspiracją dla parlamentarzystów, Ministerstwa Zdrowia, AOTMiT, Narodowego Funduszu Zdrowia, Wojewodów, Marszałków Województw, Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów miast i gmin uzdrowiskowych, przedstawicieli świata nauki oraz przedsiębiorców i specjalistów z zakresu opieki zdrowotnej i uzdrowiskowej.

  Wskażą jednocześnie kierunki działań i rozwoju uzdrowisk w bliższych i dalszych perspektywach czasowych w obliczu aktualnych problemów związanych ze zdrowiem i opieką medyczną, a także biorąc pod uwagę bieżącą sytuację społeczno-ekonomiczną.

  Corocznie organizowana wystawa sprzętu medycznego, produktów uzdrowiskowych oraz prezentacja wód mineralnych, leczniczych, kosmetyków na bazie naturalnych surowców leczniczych będzie okazją do zapoznania z różnorodną ofertą zarówno producentów jak i dostawców.

  Jednym z tegorocznych paneli dyskusyjnych podczas obrad Kongresowych będzie panel poświęcony włączeniu uzdrowisk do programu opieki koordynowanej w zakresie rehabilitacji kardiologicznej, ogólnoustrojowej, pulmonologicznej, neurologicznej, psychicznej oraz społecznej. Na potencjał lecznictwa uzdrowiskowego składają się wieloletnie doświadczenie w zakresie rehabilitacji, profilaktyki, promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej, przystosowana infrastruktura diagnostyczna i zabiegowa oraz wysoko specjalistyczna kadra medyczna.

  Nie zabraknie również paneli dyskusyjnych poświęconych zagadnieniom dotyczącym regulacjom prawnym dotyczących gmin uzdrowiskowych, operatów uzdrowiskowych, proponowanych zmian legislacyjnych oraz działalności przedsiębiorców uzdrowiskowych.

   

  Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w XXVI Kongresie Uzdrowisk Polskich wszystkie osoby zainteresowane tematyką związaną z wykorzystaniem potencjału uzdrowisk oraz lecznictwa uzdrowiskowego w kontekście aktualnych wyzwań zdrowotnych i społeczno – ekonomicznych w kraju i na świecie.
  Ufamy, że jedno z najważniejszych wydarzeń branży uzdrowiskowej będzie zarówno okazją do pogłębionego dialogu oraz dyskusji całego środowiska, jak również okazją do miłych spotkań w otoczeniu dynamicznie rozwijającego się Uzdrowiska Wysowa-Zdrój.

  XXVI Kongres Uzdrowisk Polskich

   

  Źródło: Stowarzyszenie Unia Uzdrowisk Polskich.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane