logo
logo
logo
logo

Wrocław – miasto stu mostów i wzorowej reputacji
Opublikowano: 21 marca 2016

wroclawWrocław znajduje się w czołówce polskich miast zarówno pod kątem ruchu turystycznego, jak i prowadzonych w mieście inwestycji. Tym razem stolica Dolnego Śląska została sprawdzona pod kątem reputacji na tle innych miast wojewódzkich.

Cała Polska w cieniu…

Aby przekonać się, które z miast wojewódzkich cieszy się najlepszą opinią zarówno wśród swoich mieszkańców, jak i osób je odwiedzających zostały przeprowadzone badania, których celem było określenie poziomu reputacji. Do rywalizacji stanęło 18 miast, gdyż województwa kujawsko-pomorskie i lubuskie ze względu na nieco inny podział administracyjny mają w rankingu po dwóch swoich reprezentantów. Są to odpowiednio Toruń i Bydgoszcz oraz Gorzów Wielkopolski i Zielona Góra.

Aby określić renomę jaką cieszą się poszczególne jednostki centralne polskich województw przyjęto zestaw pięciu następujących kryteriów: zaufanie do miasta, referencje – wystawiane przez osoby odwiedzające miasto w przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy, atmosfera medialna, zaangażowanie społeczne – działania prowadzone na rzecz poprawy życia swoich mieszkańców oraz postrzeganie miasta jako miejsca pracy. Na tej podstawie każde miasto otrzymało indywidualny wskaźnik reputacji zawierający się w przydziale od 1 do 100. I tak w badaniu reputacji marki Premium Brand wśród miast wojewódzkich zwycięzcą okazał się Wrocław uzyskując, aż 75 punktów. Zaraz za plecami miasta słynącego m.in. z Panoramy Racławickiej uplasowały się Gdańsk (73), Poznań (72), Kraków (70), Warszawa (69) i Szczecin (68).

Ranking miast wojewódzkich o najwyższej reputacji (zaczerpnięte z Raportu badania reputacji marki Premium Brand).
Źródło: www.brief.pl/artykul,3796,wroclaw_cieszy_sie_najlepsza_reputacja_a_kielce_najgorsza.html.

Zwycięstwo jest z pewnością owocem m.in. długofalowej polityki rozwoju prowadzonej przez władze miasta oraz dużą liczbą imprez kulturalnych. Warto przypomnieć, że obecnie to właśnie Wrocław jest Europejską Stolicą Kultury, co znacząco podnosi i tak już wysoki poziom zainteresowania miastem. Dodatkowo wraz z Katowicach stolica Dolnego Śląska znalazła się na trzecim miejscu wśród miast odwiedzanych w ciągu ostatniego roku (czytaj także: Najbogatsze korporacje na świecie).Z kolei w klasyfikacji rekomendacji odwiedzenia Wrocław dzieli drugie miejsce z Gdańskiem, oba miasta pod tym względem ustępują tylko – co nie powinno dziwić – Krakowowi.

 Niemal 100% satysfakcji

Inne badania przeprowadzone wśród mieszkańców Wrocławia dotyczyły tematu ślubu i były skierowane do osób, które w ostatnich miesiącach wstąpiły w związek małżeński. Na pytania kolejnej edycji ankiety przeprowadzanej przez Grupę Portali Weselnych odpowiedziało kilkaset osób, zarówno tych biorących ślub w kościele, jak i Urzędzie Stanu Cywilnego. Z uzyskanych odpowiedzi wynika, że wrocławskie pary młode równie, jak ze swojego miasta, są zadowolone z legalizacji swojego związku oraz kilkoma innymi rzeczami z tym związanymi, ale po kolei. Aż 85% pytanych uważa, że decyzja o wypowiedzeniu sakramentalnego „tak” była słuszna mimo, że wiązała się ona ze sporymi wydatkami. Te z kolei najczęściej zawierały się w przedziale między 20, a 40 tysięcy złotych (43%), a tylko co piąta para w kopertach od zaproszonych gości otrzymała jej zwrot.

Ponadto Wrocławskie pary są bardzo zadowolone z otrzymanych zdjęć ślubnych, co zadeklarowało w badaniu aż 99% badanych. To z pewnością po części zasługa pięknych wrocławskich krajobrazów, ale przede wszystkich profesjonalnych fotografów ślubnych. Kamerzyści ślubni wypadają nieco gorzej, ponieważ zadowolonych z ich pracy jest 84% respondentów.

Narzeczeni z Wrocławia przeznaczają na fotografie czy filmy ślubne od 2 do 3 tys. złotych. Z każdym rokiem kwota ta wzrasta, razem ze świadomością par, że nie warto oszczędzać na jakości. Ma to również potwierdzenie w sposobie wyboru specjalistów, aż 27% ankietowanych kierowało się estetyką portfolio, a ceną zaledwie 17%.  – mówi Ewa Sztuczka z redakcji portalu fotograf-wesele.pl.

Organizacja ceremonii zajmuje mieszkańcom Dolnego Śląska 1-2 lata. Natomiast na termin ceremonii wybierają najczęściej sierpień, podobnie jak pary z pozostałych regionów Polski. Czy ma na to wpływ przesąd o literze r w nawie miesiąca? Być może, ponieważ Wrocławianie równie chętnie pobierają się w czerwcu i we wrześniu. Natomiast lipiec, mimo że jest wakacyjnym miesiącem to wypada w tym zestawieniu znacznie gorzej. Więcej ciekawostek można znaleźć na poniższej infografice.

fotograf-slubny-wroclaw-kamerzysta-slubny-wroclaw

Tagi: , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Liczba komentarzy: Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

dom w Siechnicach

Wolnostojący dom na sprzedaż czy szeregowy do...

Słońce wstało już jakiś czas temu, właśnie pijesz poranną kawę. Przy o...
Nowe budownictwo we Wrocławiu

Mieszkanie we Wrocławiu — stare czy nowe budo...

Decyzja zapadła: kupujesz mieszkanie we Wrocławiu! Masz jednak...