• Menu

  Mieszkanie we Wrocławiu — stare czy nowe budownictwo?

  Decyzja zapadła: kupujesz mieszkanie we Wrocławiu! Masz jednak dylemat i nie wiesz, czy wybrać nieruchomość z rynku pierwotnego, czy wtórnego? Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się, jakie są najistotniejsze różnice pomiędzy starym a nowym budownictwem i które ma więcej zalet.

  Nowe budownictwo we Wrocławiu

  Nowe budownictwo Wrocław — nowoczesne rozwiązania technologiczne

  Jedną z najważniejszych zalet nowego budownictwa we Wrocławiu są nowoczesne rozwiązania technologiczne wykorzystywane na etapie powstawania nieruchomości. To zaś — w porównaniu do mieszkań w starych blokach czy kamienicach, przekłada się bezpośrednio na nieporównywalnie wyższy komfort życia. Co więcej, nowoczesne technologie prowadzą do znacznych oszczędności finansowych — często wiążą się z niższymi rachunkami nie tylko za prąd, ale także za wodę i inne media.

  Budownictwo znane jeszcze sprzed kilkudziesięciu lat, często utożsamiano z tanimi materiałami kiepskiej jakości, które stosunkowo szybko się niszczyły i pękały, pogarszając tym samym wygodę życia w danym miejscu.

  Nowoczesne budownictwo diametralnie różni się od starych budynków także pod względem wizualnym. Mieszkania na rynku pierwotnym są zaprojektowane w zgodzie z aktualnymi trendami, często posiadają przestronne tarasy (niekiedy również na dachu) i balkony, garaże podziemne, funkcjonalne windy, estetyczne i starannie wykonane klatki schodowe oraz wiele innych udogodnień.

  Nowe budownictwo: wystarczy przemyślana aranżacja wnętrz

  Tym, co zdecydowanie wyróżnia nowoczesne budownictwo, jest to, że po zakupie mieszkania, wystarczy jedynie urządzić je zgodnie ze swoimi potrzebami i preferowanym stylem. Nie musisz przeprowadzać kosztownych remontów, by przywrócić cztery kąty do względnie poprawnego stanu. Nie musisz kuć ścian i wymieniać instalacji hydraulicznej czy elektrycznej, ponieważ wszystko jest nowe. Do Ciebie będzie należeć przyjemniejsza część, czyli zaaranżowanie wszystkiego — wybór odpowiednich mebli, dekoracji i dodatków, dzięki którym mieszkanie stanie się przytulne i zyska niepowtarzalny charakter.

  Przybliżone koszty, jakie wiążą się z zaaranżowaniem nowego mieszkania to około 1000 zł/m2, choć jest to kwestia bardzo indywidualna i zależna m.in. od miasta, w którym kupisz nieruchomość, pożądanego standardu wykończenia czy sklepów i firm (np. remontowych), z usług których zdecydujesz się skorzystać. W starym budownictwie natomiast nigdy nie będziesz wiedzieć, jakie nieprzyjemne „niespodzianki” mogą kryć się pod tapetami lub panelami nadszarpniętymi zębem czasu.

  Mieszkania we Wrocławiu — nowe budownictwo a infrastruktura otoczenia

  O ile w przypadku mieszkań z rynku wtórnego, okolica jest już zwykle zagospodarowana i nie ma miejsca na realizację nowych pomysłów, to często zdarza się, że w bezpośrednim sąsiedztwie nowego budownictwa, szybko rozwija się nowoczesna infrastruktura, która znacząco poprawia komfort życia mieszkańców. Wokół nowych osiedli powstają m.in. rozbudowane place zabaw, liczne miejsca parkingowe, otwierają się nowe sklepy i wiele innych punktów.

  Co istotne, niektóre osiedla z nowym budownictwem we Wrocławiu są zamknięte, a niekiedy również i monitorowane. Oba rozwiązania zwiększają tym samym bezpieczeństwo mieszkańców oraz podnoszą prestiż nieruchomości.

  Nowe budownictwo a koszty utrzymania

  Tym, co przemawia na korzyść nowego budownictwa we Wrocławiu, są m.in. koszty utrzymania. Za sprawą stosowania nowoczesnych i dobrych jakościowo materiałów, nie będzie konieczności częstego przeprowadzania napraw czy remontów. Dzięki temu Twoich rachunków nie będą dodatkowo obciążać np. wysokie składki na fundusz remontowy.

  Jeśli wciąż masz dylemat czy wybrać mieszkanie z rynku pierwotnego, czy wtórnego, pamiętaj, że nowe budownictwo zwykle generuje niższe rachunki za ogrzewanie. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie lepsza tzw. izolacyjność termiczna budynku i doskonała jakość materiałów elewacyjnych.

  Nowe budownictwo we Wrocławiu — blisko centrum

  Rynek pierwotny prężnie się rozwija, dzięki czemu z łatwością można znaleźć wiele atrakcyjnych mieszkań w różnych punktach Wrocławia. Szczególnie interesującą ofertę nowego budownictwa we Wrocławiu, znajdziesz na stronie https://www.develia.pl/pl/inwestycje/mieszkaniowe/wroclaw/w-sprzedazy. Dostępne nieruchomości zlokalizowane są w spokojnych, zielonych dzielnicach nieopodal centrum. Serce miasta tętni życiem i przyciąga mieszkańców oraz turystów przepięknym rynkiem, wspaniałą architekturą, bogatą ofertą kulturalno-rozrywkową oraz licznymi sklepami i galeriami handlowymi, w których można zrobić zakupy.

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane