• Menu

  Używany samochód z salonu – dlaczego warto wybrać właśnie taki

  Samochód przez lata był towarem luksusowym, wyznacznikiem statusu, na którego zakup pozwolić mogli sobie nieliczni. Dzisiaj rynek aut używanych jest przesycony, a mniej i bardziej uczciwi handlarze ściągają coraz to nowe auta za zachodniej granicy. Ostatnie lata przyniosły nam również rozwój rynku aut używanych pochodzących z krajowej dystrybucji zarówno z rąk prywatnych jak i aut po leasingowych. Używany samochód zakupiony w salonie to gwarancja wielu korzyści, dlaczego więc warto wybrać właśnie takie auto?

  Używany samochód z salonu

  Używane auta z salonu – skąd pochodzą?

  Przez lata częstym widokiem na polskich drogach były auta zaniedbane i przestarzałe technicznie, które swoją obecnością na drogach publicznych wzbudzały grozę.

  Sytuacja ta na szczęście w ostatnich latach nieustannie zmienia się i to zmienia na lepsze. Można zauważyć, że wzrastająca świadomość techniczna zmotoryzowanych polaków oraz poprawiająca się zasobność ich portfeli, sprawiają, że coraz częściej podchodzimy ostrożniej do tematu zakupu auta.

  Zmieniła się również skala dostępności aut. Kiedyś, właściwie jedynym źródłem dobrze wyposażonych zachodnich aut była zachodnia granica, zza której szerokim strumieniem płynęły do nas – często wątpliwego stanu i nierzadko mocno wyeksploatowane pojazdy.

  Dzisiaj coraz częściej, przeglądając ogłoszenia motoryzacyjne, możemy natrafić na auta krajowe, może wciąż nieco ubożej wyposażone, jednak z o wiele mniejszymi przebiegami i w dużo lepszym stanie niż podobne auta zza granicy.

  Często auta oferowane przez przysalonowe komisy samochodowe to właśnie auta krajowe, które pozostawione zostały przez poprzednich właścicieli w rozliczeniu podczas zakupu kolejnego auta.

  Nie oznacza to jednak, że w przy salonowych komisach znajdziemy wyłącznie auta używane jednej marki i to pochodzące wyłącznie z polskich salonów sprzedaży.

  Znajdziemy w takich miejscach bowiem również auta sprowadzone, które, tak jak ma to miejsce w przypadku programu Toyota Plus Używane, zanim trafią do sprzedaży, są weryfikowane przez specjalistów.

  Dlatego też decydując się na używane auto z salonu, możemy mieć pewność, że zakupione auto jest w pełni sprawne techniczne, a jego historia, w tym historia wypadków oraz przebieg, zostały wnikliwie zweryfikowane, co niemal gwarantuje nam, że z salonu wyjedziemy niezawodnym autem, którym jeszcze długo będziemy mogli się cieszyć.

  Używany samochód z salonu

  Salon autoryzowanego dealera – miejsce godne zaufania

  Podróżując ku zachodniej granicy, ale nie tylko, możemy obserwować, jak w otoczeniu drogi coraz częściej wyrastają place zastawione samochodami sprowadzonymi z zagranicy.

  Często jednak ciężko jest znaleźć informacje, a tym bardziej opinie o autach pochodzących z takich miejsc. Historia nawet najciekawszych i najładniejszych egzemplarzy z takich placów często skryta jest za mgłą tajemnicy.

  W branży krążą też legendy o tym jak niektóre miejsca potrafią często zmieniać swojego właściciela, choć dzieje się to wyłącznie na papierze. Większość z takich miejsc zdecydowanie nie zasługuje, chociaż na szczyptę zaufania.

  Inaczej jest z przy salonowymi punktami sprzedaży aut używanych. Często miejsca takie od lat wpisują się już w lokalny krajobraz, budując przy tym pozytywne relacje z lokalnymi mieszkańcami i przedsiębiorcami, chętnie korzystającymi z usług danego miejsca i powracającymi po sprawdzone usługi najlepszej jakości.

  Salony takie siłą rzeczy muszą dbać, nie tylko o swoje dobre imię, ale również o dobre imię marki, którą reprezentują.

  Często też oferują korzystne formy finansowania zakupu aut używanych jak i oferują gwarancje, czy inne formy wsparcia kupującego, niedostępne na przydrożnych placach pełnych używanych aut niewiadomego pochodzenia.

  Na ten przykład samochody sprzedawanie w programie Toyota Plus Używane, zanim trafią do sprzedaży, przechodzą rygorystyczną kontrolę techniczną, podczas której sprawdzane są 145 punkty. Każde auto, które przejdzie pomyślnie taki przegląd, uzyskuje Certyfikat Jakości Pewne Auto oraz objęte jest programem wymiany na inne auto do 30 dni od daty zakupu. Dodatkowo każde auto otrzymuje 12-miesięcy gwarancji – zupełnie jak w przypadku zakupu nowego auta!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane