• Menu

  Najlepsze używane europejskie samochody z Japonii!

  Choć Kraj Kwitnącej Wiśni słynie z wysokiej klasy pojazdów, to Japończycy często decydują się również na zakup samochodów europejskich. Cenią bowiem ich wyposażenie, możliwości i styl. Wiele z takich aut trafia później na sprzedaż i wraca na Stary Kontynent. Z jakiego względu europejskie samochody z Japonii są tak wyjątkowe? Jakie to pojazdy?

  Interesującym sposobem pozyskania pojazdu z Kraju Kwitnącej Wiśni są aukcje samochodowe. Japonia tonie wręcz w wyjątkowych, niespotykanych w Europie egzemplarzach. Auta, które zostały przeznaczone na rynek japoński są najczęściej wyjątkowo interesującymi egzemplarzami europejskich marek. Dlaczego używane europejskie samochody z Japonii powinni Cię zainteresować?

  europejskie samochody z Japonii

  Czym charakteryzują się auta z Japonii?

  Przede wszystkim używane europejskie samochody prosto z Japonii to topowe wersje egzemplarzy. Najczęściej mają ekskluzywne i rzadko spotykane wyposażenie, bardzo bogate w elektronikę i rozbudowane systemy multimedialne. Japończycy nie zapominają też o mocnych silnikach.

  Co ważne, chociaż w Kraju Kwitnącej Wiśni obowiązuje ruch lewostronny, to Japończycy bardzo często kupują auta z kierownicą dostosowaną do ruchu prawostronnego. W ich opinii takie pojazdy symbolizują wysoki status społeczny, splendor oraz swego rodzaju elitarność.

  Niektóre samochody z azjatyckiego państwa poddawane są tuningowi, jednak zdecydowana większość zachowana jest naprawdę świetnie. Najlepiej wyszukiwać takie pojazdy na specjalnych aukcjach samochodów z Japonii – szczególnie, że najlepsze wyszukiwarki są w pełni darmowe. Portale z takimi aukcjami to idealne miejsce do zakupu tego typu aut, gdyż pełne są idealnie zachowanych egzemplarzy z bardzo dobrym wyposażeniem.

  Jakie samochody z Japonii najlepiej wybrać?

  Poszukuj pojazdów nietuzinkowych, bardzo rozbudowanych. Możesz znaleźć samochody klasy premium (jak BMW czy Porsche), ale również auta z niższej półki cenowej, równie świetnie wyposażone. Na aukcjach są między innymi egzemplarze marki Alfa Romeo, Ford, Seat i wiele innych.

  Jakie samochody warto sprowadzać z Japonii?

  • Merdeces klasy S – wyjątkowy pojazd klasy premium z topowym wyposażeniem. Mercedesy z Japonii często mają okazałe silniki w najmocniejszych wersjach (np. legendarne jednostki V8).
  • BMW serii 5 – w Japonii znajdziemy zarówno starsze modele jak i nowsze egzemplarze. Większość z nich posiada oryginalny M-Pakiet, a jeżeli dobrze poszukamy – znajdziemy również topowe BMW M5.
  • Alfa Romeo Giulia – wyjątkowy samochód, z idealną, włoską linią. Japońskie wersje tego producenta to zwykle skórzane wykończenia i wyposażenie klasy biznes.
  • Porsche 911 Carrera – Japończycy uwielbiają pojazdy tej legendarnej marki niemieckiej, a kultowe 911 w wersji 996 to auto ich marzeń. Niemieckie auta z Kraju Kwitnącej Wiśni mają ponad 300 koni mechanicznych!

  Najlepiej wybieraj pojazdy, które pochodzą z europejskiej produkcji. Te są już dostosowane do ruchu po polskich drogach, ze względu na ustawienie świateł czy kwestię kierownicy i z łatwością poradzisz sobie z ich rejestracją w kraju.

  Aukcje samochodowe w Japonii – poznaj inne zalety!

  Dlaczego warto wybrać pojazd z aukcji samochodowej w Japonii? Dzięki temu masz możliwość kupienia wyjątkowego samochodu po niższej cenie. Japońskie aukcje samochodowe są bardzo rozbudowane, a szczegółowy opis auta pozwoli Ci dogłębnie sprawdzić jego stan techniczny i historię ewentualnych zdarzeń.

  Pamiętaj, że wśród dostępnych egzemplarzy możesz odszukać nie tylko produkty współczesnej motoryzacji, ale też wszelkiego rodzaju pojazdy klasyczne – youngtimery i oldtimery. Te dostaniesz dużo taniej niż w Polsce, mając pewność, że wyposażenie auta jest w pełni oryginalne – bez dodatkowych przeróbek.

  Jak widzisz, europejskie auta prosto z Japonii to naprawdę dobry wybór. Rozwiązanie to sprawdzi się jeżeli szukasz ekskluzywnego pojazdu prosto ze stajni Lamborghini czy Bentleya, albo gdy chcesz postawić na użytkowy samochód do codziennych podróży.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane