• Menu

  Usprawnij procesy magazynowe poprzez system Qguar WMS

  System magazynowy WMS (skrót od „Warehouse Management System”) to oprogramowanie służące do obsługi szeroko rozumianych procesów magazynowych. Wykorzystywane jest zarówno przez przedsiębiorstwa z branży logistycznej, jak i firmy produkcyjne, które posiadają własne magazyny. Do czego realnie służą tego rodzaju rozwiązania i jakie korzyści można osiągnąć wdrażając dobrej jakości system WMS? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście.

  system magazynowy

  System magazynowy WMS – konieczność nie tylko w branży logistycznej

  Skuteczne zarządzanie wielkopowierzchniowymi magazynami, w których znajdują się produkty o różnym przeznaczeniu i należące do różnych właścicieli, jest koniecznością w dobie globalnej wymiany handlowej.

  Dobrej jakości oprogramowanie znacznie ułatwia i usprawnia koordynację prac odbywających się w magazynach, terminalach przeładunkowych czy wszystkich tych miejscach, w których mamy do czynienia z ciągłym przepływem towarów. Obecnie z dedykowanych systemów WMS korzystają wszyscy liczący się operatorzy logistyczni, a także wiele firm produkcyjnych.

  Powód takiego stanu rzeczy jest oczywisty: firmy, które mogą szybciej i sprawniej dostarczyć swój towar, mają znaczną przewagę nad konkurencją, która nie dba o logistykę. I nie mówimy w tym przypadku wyłącznie o produkcie końcowym, który najpierw trafia do magazynu, a następnie na półki sklepowe lub bezpośrednio do klienta. Przecież odpowiednia koordynacja pracy magazynu ma równie duży wpływ na dział produkcji, który na bieżąco korzysta ze zmagazynowanych półproduktów lub materiałów.

  Nic zatem dziwnego, że prawidłowy przepływ informacji w magazynie jest kluczowy zarówno ze względów logistycznych, jak i w kontekście planowania oraz zarządzania produkcją. Odpowiednio wybrany system magazynowy to doskonałe narzędzie wspomagające i usprawniające wymianę danych w firmie. Przykładem takiego rozwiązania jest Qguar WMS Pro.

  System magazynowy Qguar WMS Pro – narzędzie przydatne w każdym magazynie

  System magazynowy Qguar WMS Pro to elastyczne rozwiązanie, które może być zastosowane w magazynie każdego rodzaju. Poza standardowymi modułami, odpowiedzialnymi chociażby za wskazanie lokalizacji towarów na półkach, kontrolę przyjmowanego asortymentu czy kontrolę przebiegu obrotu magazynowego, Qguar WMS Pro posiada również bardziej specjalistyczne funkcjonalności. Należą do nich m.in. moduły odpowiadające za:

  • zarządzanie towarami niebezpiecznymi,
  • zarządzanie pracą wózków widłowych,
  • rozliczenia operacji logistycznych,
  • zarządzanie opakowaniami zwrotnymi.

  Poza tym system ten można bez żadnych problemów zintegrować z oprogramowaniem ERP czy MES. A także ze wszystkimi najważniejszymi urządzeniami magazynowymi, takimi jak sortowniki, wagi, paletyzery, aplikatory etykiet, układnice magazynowe czy urządzenia służące do transportu wewnątrzmagazynowego.

  Innymi słowy Qguar WMS Pro to bardzo elastyczne narzędzie przeznaczone do kontrolowania i raportowania prac w każdym magazynie – handlowym, przemysłowym, usługowym, spedycyjno-transportowym itp.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane