logo
logo
logo
logo
system WMS

Bezproblemowe zarządzanie magazynem dzięki nowoczesnemu programowi
Opublikowano: 8 grudnia 2022

Jeżeli chcesz usprawnić to, w jaki sposób zarządzany jest magazyn, jedną z najlepszych opcji jest skorzystanie z nowoczesnego systemu WMS (Warehouse Management System). Ten magazynowy system informatyczny został opracowany przez firmę z ogromnym doświadczeniem w procesach związanych z logistyką magazynową. Dodatkowo narzędzie można przetestować bez ponoszenia żadnych opłat, dzięki czemu każdy może samodzielnie przetestować system zarządzania magazynem i przekonać się, jakie korzyści zyska dzięki temu rozwiązaniu.

  1. Co to jest WMS (Warehouse Management System)?
  2. Czy system WMS sprawdza się w każdej firmie?
  3. Co oferuje magazynowy system informatyczny?
  4. Najważniejsze zalety i możliwości systemu WMS
  5. Bezpłatna wersja testowa systemu magazynowego

Dlaczego jednak warto w ogóle postawić na system WMS i czym to nowoczesne narzędzie różni się od tradycyjnych programów magazynowych? Odpowiedź na te i wiele innych pytań na temat tego, jak przebiega wdrożenie systemu WMS, znajdziesz w dalszej części artykułu. Jedno jest pewne: program WMS jest już wykorzystywany przez ponad dwadzieścia tysięcy firm, które są z niego bardzo zadowolone. Warto również wspomnieć o tym, że firma oferująca ten system magazynowy oferuje klientom zainteresowanym usługą bezpłatne konsultacje. Można się na nie umówić na stronie internetowej programu.

Co to jest WMS (Warehouse Management System)?

System magazynowy WMS pozwala zamienić przestarzałe sposoby zarządzania magazynami na nowoczesne rozwiązania. Przekłada się to na większą wydajność, usprawnienie procesów i wyeliminowanie wielu błędów. System został zaprojektowany w taki sposób, aby wykorzystywał wszystkie możliwości, jakie dają technologia kodów kreskowych oraz systemy RFID. Z tego powodu program można polecić praktycznie każdej firmie, o ile oczywiście posiada rozbudowany magazyn wielkopowierzchniowy lub bazuje na magazynach wysokiego składowania. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby system został wdrożony również w mniejszych magazynach podręcznych lub strefach magazynowych wykorzystywanych do przechowywania poszczególnych grup towarów. Narzędzie może zostać dostosowane do rzeczywistych potrzeb użytkowników, co przekłada się na zauważalne zwiększenie efektywności pracy.

Czy system WMS sprawdza się w każdej firmie?

Biorąc pod uwagę to, jak wiele firm zarządzających przepływem towarów stosuje wspomniany system oraz ile korzyści daje jego wdrożenie w centrach logistycznych, narzędzie można polecić każdemu. Oprócz zwiększenia efektywności związanej z funkcjonowaniem magazynu towarów, materiałów lub produktów, program pozwala na bieżąco śledzić wszystkie istotne procesy logistyczne. To natomiast prowadzi do eliminacji błędów, które bardzo często mają miejsce podczas przyjęcia towaru lub generowania dokumentów magazynowych. Według niektórych statystyk, firmy stosujące nowoczesny system WMS odnotowują nawet 98% spadek liczby błędów. Dodatkową zaletą jest to, że pojemność magazynów zarządzanych z użyciem tego narzędzia jest dużo lepiej wykorzystywana.

Co oferuje magazynowy system informatyczny?

Nowoczesne systemy magazynowe to także kontrola pracy magazynierów, błyskawiczna kontrola stanów magazynowych czy też to, co przekłada się na zwiększenie zysków firmy: skrócenie czasu realizacji zamówień. Program oferuje obsługę etykiet GS1, grup materiałowych, pozwala nadzorować terminy przydatności, ułatwia zarządzanie partiami i numerami seryjnymi, daje możliwość stosowania kodów dostawców oraz obsługuje różnego rodzaju załączników. Trudno więc znaleźć równie potężne narzędzie, które byłoby proste w obsłudze. Jeżeli natomiast spojrzy się na to, ile kosztuje system WMS, to jego cena jest zaskakująco niska, zwłaszcza że liczba możliwych operacji wykonywanych w tym programie jest praktycznie nieograniczona.

Najważniejsze zalety i możliwości systemu WMS

Optymalizacja procesów w magazynie to jedna z istotnych zalet systemu Weaver WMS. Z czego jednak wynika zwiększenie produktywności? Program oferuje dostęp do nowoczesnych narzędzi analitycznych oraz optymalizacyjnych. Daje to możliwość lepszego wykorzystania dostępnej przestrzeni magazynowej. Samodzielne opracowanie podobnych zmian byłoby niezwykle czasochłonne, a dodatkowo mogłoby nie przełożyć się na oczekiwane efekty. Tutaj natomiast nie ma takiego ryzyka. Program pozwoli tworzyć listy kompletacyjne, usprawni wszystkie procesy związane z planowaniem i kontrolą, a także pozwoli zoptymalizować zapasy.

Jeżeli program do magazynu zostanie wdrożony w firmie, to korzyści odczują również pracownicy. System magazynowy usprawni wszystkie prace związane z przyjęciami towarów oraz ich wydaniami. Pozwoli także łatwo przeprowadzać przesunięcia towarów.

Bezpłatna wersja testowa systemu magazynowego

Trudno więc znaleźć jakikolwiek argument przemawiający za tym, aby nie przetestować wspomnianego rozwiązania. W końcu wersja demonstracyjna oferowana jest za darmo i każdy może ją pobrać ze strony WMS. Jeżeli program magazynowy sprawdzi się w praktyce, to będzie można uzyskać licencję w atrakcyjnej cenie.

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

odbojniki

Dlaczego odbojniki to niezastąpiony element w...

Dobrze dobrane odbojniki i bariery przemysłowe to podstawa systemu bie...
Logistyka Magazynowa

Logistyka Magazynowa – Kluczowe Aspekty...

Skuteczne zarządzanie magazynem stanowi klucz do sukcesu przedsiębiors...
Wynajem magazynu w Warszawie

Wynajem magazynu w Warszawie – gdzie szukać i...

Poszukujesz powierzchni magazynowej lub hali na wynajem na Maz...
Oprogramowanie CAD

Oprogramowanie CAD, które usprawni Twoją prac...

Komputeryzacja projektowania stała się już codziennością we ws...