• Menu

  Usługi faktoringowe dla mikrofirm – wsparcie rozwoju Twojego biznesu

  Skorzystanie z faktoringu w wielu przypadkach może okazać się punktem zwrotnym w działalności firmy. Uzyskanie finansowania w ten sposób często pozwala małemu przedsiębiorstwu na realizację zlecenia, które w przeciwnym razie przerosłoby jego możliwości.

  Firma może w ten sposób w szybkim tempie zwielokrotnić swoje zyski i – co nie mniej ważne – zwiększyć moce przerobowe i poprawić swoją pozycję na rynku.

  Usługa dostępna nawet dla najmniejszych firm

  Niewątpliwą zaletą faktoringu jest dostępność nawet dla najmniejszych podmiotów, które dopiero zaczynają swoją przygodę z biznesem. Faktoring pozwala w szybkim tempie zatrudnić więcej ludzi, kupić nowy sprzęt, po prostu szybciej się rozwijać. Małe firmy rzadko kiedy dysponują znaczącą gotówką i nieczęsto mogą liczyć na wysoki kredyt. Firmy faktoringowe w odróżnieniu od udzielających kredytów banków, rzadko kiedy prześwietlają klientów pod kątem zdolności kredytowej, bardziej interesujące są dla nich perspektywy rozwoju, rzetelność kontrahentów i przejrzystość planu realizacji zlecenia, którego faktoring ma dotyczyć. Opcja ta jest dostępna również dla start-upów i przedsiębiorstw rodzinnych.

  Usługi faktoringowe – kliknij i dowiedz się więcej. 

  Niezależność od kontrahentów

  Na początku działalności przedsiębiorstwa najważniejszy jest dobry biznesplan i realizowanie go punkt po punkcie. W przypadku firmy będącej na dorobku, nie dysponującej jeszcze liczącym się majątkiem ani rezerwami finansowymi, realizacja biznes planu uzależniona jest w dużej mierze od rzetelności kontrahentów. Sytuacje, w których klient spóźnia się ze spłatą niestety nie należą do rzadkości. Faktoring jest doskonałym sposobem na to, aby w dużej mierze uniezależnić się od tego typu niepożądanych niespodzianek. Opłata ponoszona przez faktoranta na rzecz firmy faktoringowej jest zazwyczaj na tyle niska, aby płynność działania firmy, spokojne planowanie kolejnych kroków i niezakłócone budowanie pozycji na rynku okazały się o wiele bardziej wartościowe.

  Finansowanie od ręki

  Faktoring to również szansa na otrzymanie niezbędnych środków praktycznie od razu. Ma to kluczowe znaczenie wówczas, gdy chcąc dotrzymać terminu musimy jak najszybciej rozpocząć realizację zlecenia. W przypadku starania się o kredyt lub innych prób pozyskania finansowania trwa to znacznie dłużej. Małe firmy rzadko kiedy mają okazję powalczyć o duże zlecenie, dlatego tak ważne jest, aby wykorzystywały każdą nadarzającą się okazję. W wielu przypadkach faktoring okazuje się na to jedynym sposobem.

  Formalności ograniczone do minimum

  Nie bez znaczenia jest również fakt, że zawarcie umowy faktoringowej jest znacznie prostsze i wymaga mniejszej ilości dokumentów niż uzyskanie kredytu. Firma faktoringowa nie będzie wymagała od nas szczegółowych raportów dotyczących naszej działalności ani poszukiwania żyrantów – podpisanie umowy następuje po przedstawieniu informacji na temat przedsięwzięcia, którego faktoring ma dotyczyć i akceptację przez przedstawiciela firmy faktoringowej. Dzięki temu zarówno czas jak i energia zatrudnionych w mikrofirmie pracowników mogą zostać skierowane do zadań innych niż wypełnianie formularzy i gromadzenie danych.

  3 odpowiedzi na “Usługi faktoringowe dla mikrofirm – wsparcie rozwoju Twojego biznesu”

  1. MICHAŁ 76 pisze:

   jakiej wielkości opłatę pobierają takie firmy?

  2. Panie Michale, w naszej firmie koszt miesięcznego finansowania mieści się w przedziale 1-3% i jest zależny od wielkości firmy i przyznanego limitu, ilości wystawianych miesięcznie faktur oraz od oceny odbiorców, których faktury przekazujemy do finansowania.

   Warto jeszcze podkreślić, że faktoring może również wiązać się z zabezpieczeniem przed niewypłacalnością kontrahenta, faktoring pełny, bez regresu. Z informacji na temat rynku dowiadujemy się, że z 437 tys. spółek problemy finansowe ma ponad 55 tys. To wskazuje jaka jest skala zjawiska i zabezpieczenie jest jak najbardziej wskazane.

  3. Bartek pisze:

   Jak pokazuje inne badanie zlecone przez NFG i przeprowadzone przez Keralla Research niestety nadal 25% firm, nie słyszało o usłudze faktoringu, a tylko trzy z dziesięciu, które zadeklarowały znajomość usługi, podały jej poprawną definicję. Nadal faktoring mylony jest z windykacją czy kredytem. Różnice między faktoringiem i kredytem bardzo dobrze opisuje artykuł: mikrofaktoring.pl/kredyt-faktoring-dla-mikroprzedsiebiorcy/. Wystarczy tylko trochę poszukać, a znajomość różnych możliwości pozyskania pieniędzy kolejne inwestycje może się przydać 🙂

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane